Obchodzimy nietypowe, dziwne i niezwykłe święta w naszym przedszkolu
24.10.2019.

Chodzi listonosz tu i tam, puka do mieszkań stu. Ja listonosza dobrze znam, „dzień dobry” mówię mu.

 Starszaki z naszego przedszkola 18 października z okazji Dnia Poczty Polskiej udały się z wizytą na pocztę. Na miejscu dzieci dowiedziały się o tym, jak funkcjonuje Urząd Pocztowy oraz poznały pracę urzędników i listonoszy. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jakie sprawy można załatwić na poczcie oraz doceniły odpowiedzialną pracę listonosza.
Nasza wizyta na poczcie miała jeszcze jeden cel. Każde dziecko przyniosło ze sobą przygotowany wcześniej list dla kolegi lub koleżanki z grupy. Po zakupieniu znaczków, wszyscy przykleili je w odpowiednim miejscu, a listy zostały wrzucone do skrzynki. Teraz z niecierpliwością wszyscy na nie czekają.
W drodze powrotnej do przedszkola, dzieci udały się jeszcze do paczkomatu, zlokalizowanego naprzeciwko Urzędu Gminy. Tam dowiedziały się, w jaki sposób, można odebrać paczkę lub ją nadać. Samodzielnie wpisały kod odbioru i wyjęły paczkę ze skrytki.
Z okazji Dnia Poczty Polskiej życzymy wszystkim listonoszom z Osieka oraz paniom pracującym w Urzędzie Pocztowym satysfakcji w wykonywanej pracy i uśmiechu na co dzień.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »