Starszaki w Apilandii
13.10.2019.
 10 października starszacy z Przedszkola nr 1 w Osieku wyruszyły na wycieczkę autokarową do Kleczy Dolnej. Celem przedszkolaków było zwiedzanie Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa APILANDIA.
Swą pszczelą przygodę rozpoczęły od spaceru wśród uli w nowoczesnej i wzorowo wyposażonej pasiece. W strojach pszczelarzy zaznajamiały się z tajnikami życia owadów. Warsztaty pszczelarskie to następna atrakcja przygotowana dla naszych dzieci. Każdy spróbował różnych rodzajów miodów i wykonał dla siebie świece z węzy i wosku pszczelego. Była to świetna zabawa z niespodzianką - dzieci zachwycały się kształtem i wyglądem powstałych świec. 
Kolejnym etapem zwiedzania była zabawa w Interaktywnym Muzeum Pszczelarstwa. To tutaj zaczęła się prawdziwa frajda, tu wszystko można było dotknąć, uruchomić, przesunąć, sprawdzić, powąchać i ułożyć. Przedszkolaki dokonały wirtualnego przeglądu ula, zdalnie ubrały pszczelarza, kręciły pszczelarską wirówką, wirtualnie zwiedziły szlak pszczelarstwa polskiego, porównywały temperaturę w ulach w poszczególnych porach roku, a nawet oglądały film w kinie. Atrakcyjną wyprawę zakończyła się pysznym poczęstunkiem. Starszacy zachwyceni i zainspirowani nowymi wiadomościami wrócili do przedszkola.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »