Alarm o skażeniach
06.10.2019.
Powiatowy Trening Systemu Wykrywania i Alarmowania
 

 24.  września  w naszej placówcezostał przeprowadzonypowiatowy trening Systemu Wykrywania i Alarmowania – alarm o skażeniach.Celem tych ćwiczeń było uświadomienie uczniom, a także wszystkim pracownikom jak należy zachować się  w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństwa. Po usłyszeniu alarmu i 3 długich dzwonkach wszyscy  opuścili budynek szkoły i obserwowali akcję strażaków, którzy sprawdzali budynek szkolny. Ćwiczenia  były potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach. Próbną ewakuację  poprzedziła  pogadanka wychowawców z uczniami nt. ewakuacji dzieci i młodzieży z budynku szkoły.  

Bardzo dziękujemy  Strażakom OSP w Osieku za sprawną  i bezpiecznie przeprowadzoną akcję. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »