DZIEŃ JABŁKA
30.09.2019.

Obchodzimy nietypowe, dziwne i niezwykłe  święta w naszym przedszkolu!

  Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące,
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla Chłopaków i Dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i  DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

 

JABŁKO. Symbol zdrowia i najbardziej znany polski owoc. W  prosty sposób możemy wytłumaczyć dzieciom, że jabłka  trzeba jeść, by ładnie wyglądać, żeby nasz brzuszek dobrze pracował, aby mieć energię do zabawy oraz żeby być zdrowym. Jabłko jest jednym z pierwszych wprowadzanych produktów do diety małych dzieci, a  dokładniej jego przecier. Należy do owoców, które bardzo rzadko powodują objawy niepożądane. Powinniśmy jeść przynajmniej jedno jabłko dziennie. Dlaczego? Jest przynajmniej 10 powodów.
Dorośli powinni wiedzieć że :
1-jabłka walczą z cholesterolem, 2-są eliksirem młodości, 3-uwielbia je nasze serce,
4-jabłka pomagają schudnąć usprawniając proces trawienia, 5-wspierają układ odpornościowy, 6-poprawiają urodę dzięki zawartości wielu minerałów, w  tym potasu, żelaza, cynku, krzemu oraz witamin A,C,E i  z  grupy B, 7-nie wywołują alergii,  
8-odżywiają mózg, 9-dbają o nasze zęby, 10-jabłka wybornie smakują!

Dnia 27 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Jabłka. Celem zajęć było zachęcanie dzieci do spożywania  jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i odżywczych.Przedszkolaki wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor i smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka. Na koniec przedszkolaki pod czujnym okiem swoich nauczycielek wykonały pyszne jabłkowe soczki oraz sałatki, a także piękne prace plastyczne.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »