ARTYKUŁY


Kto soki pije, ten długo żyje! Starszaki robią sok w przedszkolu.
13.10.2020.

 Miniony tydzień u starszaków upłynął na poznawaniu owoców pochodzących z sadów i ogrodów.  Dzieci doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy spożywać je w dużej ilości. Owoce pod postacią soku  są również bogate w witaminy i cenne składniki, a przede wszystkim smaczne. Przekonaliśmy się
o tym w czwartek (01.10.2020r.) podczas robienia i picia soków przygotowanych  przez dzieci z grupy „Motylki” i „Biedronki”. Przedszkolaki najpierw poznały zasady bezpieczeństwa oraz higienicznego przygotowania posiłków.
Po zdobyciu wiedzy teoretycznej pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i wrzucania ich do sokowirówki. Pyszny i zdrowy soczek wszystkim dzieciom i paniom  bardzo smakował!

Czytaj całość…
 
Trudne początki, czyli o adaptacji dziecka do przedszkola
19.08.2020.

Wielu rodziców, których pociecha już niebawem wkroczy po raz pierwszy w rolę przedszkolaka, zastanawia się pewnie, jak ich dziecko da sobie radę w tej nowej roli. Czy będzie umiało zaadaptować się w nieznanym miejscu, wśród obcych osób
i gromadki innych dzieci? Obawy te są naturalne i wynikają często z tego, że dla wielu z nich jest to całkiem nowe doświadczenie. Czyli podobnie jak dziecko, także rodzic/rodzice muszą zmierzyć się z trudem adaptacji, przełamać lęk i sprawić, by te dni, które są dla dziecka tak ważne, były też dla wszystkich przyjemne.

Przeczytaj.

 Trudne początki, czyli o adaptacji dziecka do przedszkola.doc

 
"Czyste powietrze wokół nas"
22.06.2020.

 ,,Czyste powietrze wokół nas”- pod takim hasłem starszaki realizowały Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej, który  przybliżył im tematykę związaną

z zanieczyszczeniami i smogiem. Przedszkolaki poprzez obserwację środowiska i spacery szukały odpowiedzi na pytania: Co i dlaczego dymi? Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy? Jak unikać dymu papierosowego?   Dowiedziały się, jak dbać o zdrowie swoje i innych.

Czytaj całość…
 
Co w trawie piszczy ...
22.06.2020.

 Łąka jest jednym z ekosystemów, które wiosną zmieniają się w wyjątkowy sposób. Przedszkolaki wraz ze Skrzatem Borówką wyruszyły na wędrówkę, aby poznać żyjące na niej zwierzęta oraz rośliny. Dowiedziały się wiele na temat życia pszczół, motyli i biedronek, poznały bogaty świat roślin. Łąka była też inspiracją twórczości plastycznej.  Powstało wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami, również z wykorzystaniem materiału przyrodniczego. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć!

Czytaj całość…
 
DZIEŃ DZIECKA
12.06.2020.

 Pierwszy dzień czerwca to pamiętna data, zwłaszcza dla dzieci – i tych dużych, i tych małych, gdyż w tym dniu obchodzą one swoje święto. W tym roku nie świętowaliśmy w przedszkolu tak hucznie jak zwykle, ze względu na sytuację, ale każdy przedszkolak uczcił ten dzień ze swoją najbliższą rodziną. Były życzenia, lody, zabawy z rodzicami i rodzeństwem, zabawy na „dmuchańcach” i inne szaleństwa.

Z Dniem Dziecka związane też były zajęcia, które otrzymywały dzieci w ramach nauki zdalnej. Dowiedziały się, że dzieci na świecie różnią się wyglądem, językiem, którym mówią, sposobem ubierania się, mieszkają w różnych rodzajach domów, ale poza tym są takie same jak my. Też lubią się bawić, śmiać, psocić. Też odczuwają radość, smutek, strach. Uczyły się tolerancji i poszanowania praw swoich i innych osób.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 199