ARTYKUŁY


Dzień Dinozaura
14.03.2019.
26 lutego prze dszkolaki z najmłodszych grup obchodziły Dzień Dinozaura. Z tej okazji przyprowadziły swoich prehistorycznych przyjacioł do przedszkola. Pluszowe, plastikowe czy na ubrankach-bardzo lubiane. Dzieci odwiedził uczeń ósmej klasy, który podzielił się swoją wiedzą na temat dinozaurów i zaspokoił ich ciekawość. Następnie najmłodsi obejrzeli prezentację multimedialną obrazującą życie dinozaurów. Po teorii przyszła kolej na praktykę. Dzieci miały okazję zabawić się w archeologów i odkrywać kości i pozostałości dinozaurów oraz zobaczyć jak powstaje lawa wulkaniczna. Odbijały szkielety w masie solnej i chodziły po śladach tych fascynujących zwierząt. Mimo, że żyły one miliony lat temu wciąż wzbudzają wielką fascynację dzieci. Dziękujemy starszym kolegom za przekazaną wiedzę, poświęcony czas i udostępnienie ogromnego, robiącego duże wrażenie dinozaura.
Czytaj całość…
 
Wizyta Pani Listonosz w Przedszkolu
20.02.2019.
Z okazji międzyn arodowego dnia Listonoszy i Doręczycieli przesyłek najmłodsze dzieci z grupy Krasnoludków i Zajączków odwiedził specjalny gość. Pani Alicja jako pracownik poczty pokazała przedszkolakom elementy stroju listonosza i opowiedziała o tej ważnej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci z radością przymierzały czapki charakterystyczne dla pracowników Poczty Polskiej, krawaty i wielkie torby na listy. Krasnoludki i Zajączki na zajęciach miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca listonosza. Serdecznie dziękujemy Pani Alicji za poświęcony czas i ciekawe opwieści! 
Czytaj całość…
 
Wigilia w przedszkolu
07.01.2019.
Święta Bo żego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Pełne miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 21 grudnia. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu wspólnie kolędowały, składały sobie życzenia oraz zjadły wigilijny obiad. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, gdyż tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają w świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci ze wszystkich grup wiekowych.
Czytaj całość…
 
Konkurs: Choinka, choineczka
07.01.2019.

Hol nas zego przedszkola zamienił się w piękny iglasty las za sprawą choinek przygotowanych przez dzieci i ich rodziny w ramach konkursu „Choinka, Choineczka”.  Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursieza tak liczne „zielone drzewka” (71 prac) pełne fantazji i kreatywności.  Mamy nadzieję, że wspólny pomysł i przygotowan ie choinki wprowadził nastrój świątecznej atmosfery, pełnej radości, serdeczności  i mile spędzonego czasu z bliskimi.
Nauczyciele i pracownicy przedszkola w tajnym głosowaniu wybrali najpiękniejsze choinki.


I miejsce zdobyli: Mateusz Fudala z gr. III, Aleksander Adamus z gr. III, Martyna Pacyga z gr. V
II miejsce: Alan Naglik z gr. V, Nikodem Gros z gr. VII, Remigiusz Płonka z gr. I, Franciszek Zięba z gr. VI
Wyróżnienia otrzymują wszystkie pozostałe dzieci biorące udział w konkursie. Gratulujemy
Zapraszamy do podziwiania tych pięknych prac!

Czytaj całość…
 
Spotkanie z górnikami
16.12.2018.
Z okazji o bchodzonego święta Barbary do najmłodszych grup Krasnoludów, Zajączków oraz Misiów zawitali w odświętnych mundurach górnicy. Najmłodsi poznali już różne wykonywane zawody i czynności z tym zwiazane, a ta wizyta doskonale zobrazowała ciężki zawód górnika. Panowie pokazali dzieciom zarówno roboczy strój jak i mundur charakteryzujący górnika. Dzieci odwdzieczyły się pieknym odśpiewaniem piosenki:,, hej w kopalni praca wre, górnicy pracują. Całe noce, całe dnie węgiel wyrąbują... ". Serdecznie dziękujemy za ciekawe opowieści związane z niebezpiecznym ale jak ważnym zawodem górnika. W imieniu dzieci życzymy wszystkim tatusiom, dziadziusiom i wujkom górnikom bezpiecznej pracy. Szczęść Boże!
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 199