ARTYKUŁY


"Sprintem do maratonu"
05.06.2019.

 W dniu 3 czerwca w naszym przedszkolu już po raz kolejny odbył się V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Wzięło w nim udział łącznie 152 uczestników. Razem przebiegliśmy prawie 108 250 metrów, czyli przeszło 108 kilometrów!!! Dystans maratonu został pokonany przeszło dwuipółkrotnie!!!


         Gratulujemy naszym Maratończykom!!!

Czytaj całość…
 
Wizyta w Straży Pożarnej
05.06.2019.

30 maja 2019 roku  przedszkolaki wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku. Po przybyciu na miejsce, Panowie Strażacy zapoznali dzieci ze swoją ciężką i odpowiedzialną pracą, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Jak zawsze największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły wozy strażackie, które mogły oglądać z bliska oraz podziwiać ich wyposażenie.Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem przy wozie strażackim, którego syreny wywołały zachwyt na buziach naszych przedszkolaków.
Czytaj całość…
 
Spotkanie z pisarką Gabrielą Molesztak
30.05.2019.
 Czytanie bajek zdecydowanie zarezerwowane jest dla każdego dziecka. Nie da się ukryć, że zarówno stare bajki jak i te nowe, odpowiadające o ulubionych bohaterach skradły serca dzieci. 29 maja dzieci miały okazję wysłuchać fragmentów bajki przedstawiającej przygody ,,Dinomuzyków,,. Autorka bajki odwiedziła przedszkole i przeczytała fragmenty swojej bajki. Opowiedziała również jak powstawały jej książki, a na koniec wręczyła naklejki i kolorowanki z bohaterami jej opowiadań. Pani Gabriela podarowała jedną ze swoich książek do przedszkolnego kącika bajek. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie.
Czytaj całość…
 
Zaświeć się na niebiesko
01.05.2019.
2 kwietnia w  naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji dzieci solidarnie ubrały w tym dniu coś w kolorze niebieskim. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć krótki film pt.,, jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie,, o dziewczynce, której wyzwaniem był autyzm. Następnie każdy dzięki różnym zadaniom miał możliwość doświadczyć jak osoby ze spektrum autyzmu postrzegają świat. Grupa ,,Zajączków,, została zaproszona przez klasę pierwszą na wspaniałe warsztaty sensoryczne. Uwieńczeniem dnia był przemarsz w niebieskim pochodzie z balonami i transparentem.
Czytaj całość…
 
TEATRZYK W PREDSZKOLU
06.04.2019.
 26 marca 2019 roku nasze przedszkole kolejny już raz gościło krakowski teatrzyk „Skrzat”, który zaprezentował przedstawienie pt. „O Plastusiu, co zabłądził w borze”.
Plastuś miał mnóstwo ciekawych przygód w lesie szukając poziomek dla lalki Kasi. Jego przygody wywołały u dzieci wiele emocji.  Ale jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się dobrze. Elementy humoru, zabawy, śpiewu, logicznego myślenia, ale też czynnego udziału dzieci w przebiegu przedstawienia budziły pozytywne emocje u wszystkich naszych przedszkolaków. Ważnym przesłaniem teatrzyku były wartości wychowawcze takie jak: przyjaźń, dobro oraz pomoc innym w potrzebie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 199