ARTYKUŁY


Dzień bez Skarpetek
29.10.2019.

 Obchodzimy nietypowe, dziwne i niezwykłe święta w naszym przedszkolu

 

Dziś skarpetki zdejmujemy!
Na boso świat poznajemy
    👣

Dla dzieci z grupy Biedronek poniedziałkowy dzień minął pod znakiem zabaw z działu sensoryki, bowiem właśnie świętowaliśmy Dzień bez Skarpetek. O tym, jak zdrowe jest chodzenie boso wiemy nie od dzisiaj- hartuje nasz organizm, rozwija uwagę i wrażliwość dotykową, relaksuje. Zarówno wszystkie dzieci jak i ich Panie celebrowały ten dzień na boso podczas wielu zabaw.Dzieci rozwijały zmysł równowagi, sprawność motoryczną i zmysł dotyku poprzez spacer ścieżką sensoryczną, w której skład wchodziły m.in. dary jesieni. Każdy przedszkolak bez wahania doświadczył na swoich stopach ich faktur.Ten dzień, prócz wielu wrażeń dostarczył przede wszystkim wiele frajdy i zabawy.

Czytaj całość…
 
Obchodzimy nietypowe, dziwne i niezwykłe święta w naszym przedszkolu
24.10.2019.

Chodzi listonosz tu i tam, puka do mieszkań stu. Ja listonosza dobrze znam, „dzień dobry” mówię mu.

 Starszaki z naszego przedszkola 18 października z okazji Dnia Poczty Polskiej udały się z wizytą na pocztę. Na miejscu dzieci dowiedziały się o tym, jak funkcjonuje Urząd Pocztowy oraz poznały pracę urzędników i listonoszy. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jakie sprawy można załatwić na poczcie oraz doceniły odpowiedzialną pracę listonosza.
Nasza wizyta na poczcie miała jeszcze jeden cel. Każde dziecko przyniosło ze sobą przygotowany wcześniej list dla kolegi lub koleżanki z grupy. Po zakupieniu znaczków, wszyscy przykleili je w odpowiednim miejscu, a listy zostały wrzucone do skrzynki. Teraz z niecierpliwością wszyscy na nie czekają.
W drodze powrotnej do przedszkola, dzieci udały się jeszcze do paczkomatu, zlokalizowanego naprzeciwko Urzędu Gminy. Tam dowiedziały się, w jaki sposób, można odebrać paczkę lub ją nadać. Samodzielnie wpisały kod odbioru i wyjęły paczkę ze skrytki.
Z okazji Dnia Poczty Polskiej życzymy wszystkim listonoszom z Osieka oraz paniom pracującym w Urzędzie Pocztowym satysfakcji w wykonywanej pracy i uśmiechu na co dzień.

Czytaj całość…
 
Starszaki w Apilandii
13.10.2019.
 10 października starszacy z Przedszkola nr 1 w Osieku wyruszyły na wycieczkę autokarową do Kleczy Dolnej. Celem przedszkolaków było zwiedzanie Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa APILANDIA.
Swą pszczelą przygodę rozpoczęły od spaceru wśród uli w nowoczesnej i wzorowo wyposażonej pasiece. W strojach pszczelarzy zaznajamiały się z tajnikami życia owadów. Warsztaty pszczelarskie to następna atrakcja przygotowana dla naszych dzieci. Każdy spróbował różnych rodzajów miodów i wykonał dla siebie świece z węzy i wosku pszczelego. Była to świetna zabawa z niespodzianką - dzieci zachwycały się kształtem i wyglądem powstałych świec. 
Kolejnym etapem zwiedzania była zabawa w Interaktywnym Muzeum Pszczelarstwa. To tutaj zaczęła się prawdziwa frajda, tu wszystko można było dotknąć, uruchomić, przesunąć, sprawdzić, powąchać i ułożyć. Przedszkolaki dokonały wirtualnego przeglądu ula, zdalnie ubrały pszczelarza, kręciły pszczelarską wirówką, wirtualnie zwiedziły szlak pszczelarstwa polskiego, porównywały temperaturę w ulach w poszczególnych porach roku, a nawet oglądały film w kinie. Atrakcyjną wyprawę zakończyła się pysznym poczęstunkiem. Starszacy zachwyceni i zainspirowani nowymi wiadomościami wrócili do przedszkola.
Czytaj całość…
 
światowy Dzień Zwierząt
07.10.2019.

Obchodzimy nietypowe, dziwne i niezwykłe  święta w naszym przedszkolu!

 Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, w dzień ich patrona - św. Franciszka z Asyżu. Obchody tego święta mają na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które mieszkają z nami i obok nas, również mają swoje prawa. Tego dnia dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Wszystkie przedszkolaki słuchały wierszy, bajek, rozwiązywały zagadki oraz śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami. Największą atrakcją tego dnia były zwierzęta przyniesione przez dzieci i ich rodziców do przedszkola. W sali grupy Biedronek gościliśmy trzy papugi oraz chomika. Wszyscy przyglądali się im z wielkim zainteresowaniem. Również z tej okazji została przygotowana wystawa zdjęć przyniesionych przez dzieci „Moje ukochane zwierzę”, którą można podziwiać w holu naszego przedszkola. Zapraszamy!

Czytaj całość…
 
Wyjazd do Oświęcimskiego Centrum Kultury
06.10.2019.
 30 września Przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl pt. "Pinokio" w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji. Przedstawienie perypeti drewnianego pajacyka na wielkiej scenie było dla dzieci ciekawym wydarzeniem. Piękne stroje, ciekawa scenografia, doskonała gra aktorska, wesoła muzyka i efekty świetle wprowadziły dzieci w bajkowy świat i zapewniły wspaniałą rozrywkę.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 199