ARTYKUŁY


Dzień Pluszowego Misia
26.11.2019.
 W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto pluszowych przyjaciół.
Święto Pluszowego Misia - bo o tym wydarzeniu mowa - było okazją do zabrania ze sobą przytulanek i przedstawieniem ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.
Odwiedził nas również duży miś, który stał się ogromną atrakcją i bawił się wspólnie z dziećmi.
Przedszkolaki, wiedząc doskonale o sporym apetycie misiów, przygotowały dla nich słodki poczęstunek.
Dzieci stworzyły różnego rodzaju prace plastyczne nawiązujące do tematu dzisiejszego święta, które będą świetną pamiątka wydarzenia.
Czytaj całość…
 
WIZYTA PANI DIETETYK
25.11.2019.
 8 listopada obchodzony był Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W ramach realizacji programu promowania zdrowego i bezpiecznego stylu życia „ Moje zdrowie-moja siła, wielka moc“ dzieci z grupy ,,Motylków” i ,,Biedronek” odwiedziła pani dietetyk. Pani Marta opowiedziała przedszkolakom między innymi kim jest dietetyk i czym się zajmuje,jakie produkty są najbardziej wartościowe dla naszego organizmu, oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Dzieci dowiedziały się również dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie wody, warzyw i owoców.  Wyjaśniła również dzieciom, że oprócz dobrego i zdrowego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna.Dla przedszkolaków była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania.
Czytaj całość…
 
UWAGA ALARM SMOGOSMOK
25.11.2019.
 „Uwaga alarm smogosmok”- pod takim hasłem dzieci z grupy ,, Biedronek” i ,, Motylków” rozpoczęły warsztaty proekologiczne, których  celem  było kształtowanie postaw i umiejętności aktywnego działania poprzez rozbudzanie świadomości problemu smogu i zanieczyszczenia powietrza. Zajęcia te realizowane były w ramach projektu wdrażającego program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego ,, Małopolska w zdrowej atmosferze”.
Czytaj całość…
 
"W kuchni jest tyle rzeczy ..."
25.11.2019.
 15 listopada 2019 r. dzieci z grupy ,, Biedronek” i ,,Motylków”udały się z wizytą do przedszkolnej kuchni. Tam powitane przez panie kucharki, zostały oprowadzone po kuchni i zapoznane ze sprzętami, których używa się podczas przygotowywania posiłków. Oglądały jej wyposażenie, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy. Ogromną frajdą okazało się oglądanie ogromnych garnków, misek i patelni, w których panie kucharki przygotowują przepyszne posiłki. Panie zwróciły uwagę dzieci na swój strój oraz podkreśliły znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków. Była to bardzo interesująca i pouczająca wycieczka. Dzieci były zachwycone.
Czytaj całość…
 
List od Prezydenta RP Andrzeja Dudy
17.11.2019.
 Dzieci, rodzice oraz nauczyciele z Przedszkola Publicznego w Osieku otrzymali list z gratulacjami i podziękowaniami od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za aktywny i twórczy udział w roku szkolnym 2018/2019 w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt ten upamiętniał setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  W prezencie otrzymaliśmy także pamiątkową flagę, która będzie nam towarzyszyła w czasie obchodów kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości oraz innych uroczystościach państwowych.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 199