ARTYKUŁY


Dinozaury
08.03.2020.

 Ogon, tułów, szyja, głowa…
Postać prawie jest gotowa.
Jeszcze tylko cztery nogi i wychodzi potwór srogi.
Taki duży wśród zarośli…
Pewnie byśmy za nim poszli.
Lecz to było wieki temu.
Teraz już go nie znajdziemy.
A dlaczego?
Bo wymarły.
Mam na myśli – …………..(dinozaury).

Czytaj całość…
 
Niezwykłe kolędowanie
27.02.2020.
 21. stycznia na Sali WDK odbył się wyjątkowy koncert kolęd. Przedszkolaki z ZSP nr 1 w Osieku zaprosiły zespół  „Osieczanie”, aby wspólnie świętować czas Bożego Narodzenia.
Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem jasełkowym w wykonaniu grupy „Motylków”. Był to dla nich debiut sceniczny, z którym poradzili sobie doskonale. Wzruszająca i zarazem bawiąca historia narodzin Jezusa przypadła do gustu wszystkim widzom.
Po przedstawieniu przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Dzieci zachęcane przez pana Andrzeja Luranca całym sercem śpiewały znane kolędy.
Na zakończenie wszyscy „Osieczanie” obdarowani zostali prezentami wykonanymi przez dzieci. Mamy nadzieje, że jeszcze kiedyś nas odwiedzą.
Czytaj całość…
 
NIEZWYKŁY GOŚĆ
06.02.2020.
 W dniu 9 stycznia 2020 roku grupę  ,, Biedronek” i ,,Motylków” odwiedził  niecodzienny gość. Był to Pan Kazimierz Płonka, który jest zawodowym żołnierzem.  Na spotkanie z dziećmi przybył ubrany w mundur i  z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Podczas swej prezentacji przedstawił codzienne obowiązki żołnierza, a także niebezpieczeństwa z jakimi może spotkać się w swojej pracy. Przedszkolaki miały okazję
z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka kuloodporna, co robi na poligonie i dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę. Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały opowieści gościa i  zadawały  wiele pytań.  Bardzo dziękujemy Panu Kazimierzowi  za ciekawe spotkanie
w naszym przedszkolu i życzymy samych zaszczytnych chwil w służbie Ojczyźnie.
Czytaj całość…
 
Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia
08.01.2020.
 Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł w naszym przedszkolu już kilka dni przed świętami. W piątek 20 grudnia, jak co roku w naszej placówce, odbyła się wigilia przedszkolna. Dzieci oraz pracownicy przedszkola przy pięknie zastawionym stole zjedli wigilijny obiad i odśpiewali znane kolędy. Przedszkolaki w tym dniu odświętnie ubrane, poznały tradycje Świąt Bożego Narodzenia i z uśmiechem na twarzach życzyły sobie    Wesołych Świąt !!!
Czytaj całość…
 
Mikołaj
08.01.2020.
 6 grudnia to bardzo ważny i miły dzień w przedszkolu. W tym czasie odwiedza wszystkie dzieci (bo wszystkie były grzeczne)- Mikołaj. W tym roku skorzystał Mikołaj tylko z drogi podniebnej, gdyż naszą piękną miejscowość nie pokrył śnieg. W tym dniu wszystkie przedszkolaki spotkały się na sali WDK, aby obejrzeć przedstawienie pt. „Powrót Bałwanka Franka”.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 199