ARTYKUŁY


Karp  nie tylko na wigilijnym stole
10.12.2013.

 Większość z nas nie wyobraża sobie stołu wigilijnego bez karpia. Musimy jednak pamiętać, że ryba powinna często gościć na naszych stołach ze względu na swoje liczne walory zdrowotne. Właśnie dlatego zorganizowano w naszym przedszkolu warsztaty dla rodziców    i pracowników pod tytułem: „Przygotowywanie i promowanie potraw z karpia”.

Czytaj całość…
 
Jak powstał nowy plac zabaw w przedszkolu?Jak powstał nowy plac zabaw w przedszkolu?
10.12.2013.
 Przedszkole Publiczne w Osieku zrealizowało projekt zatytułowany „Remont oraz wyposażenie ogrodu rekreacyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Osieku”, złożony w ramach działania „Wzmacnianie konkurencyjności i utrzymanie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa” – Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 2013. Był to konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie „Dolina Karpia”    w Zatorze.
Czytaj całość…
 
Skąd się biorą karpie?
10.12.2013.
 Dla najmłodszych dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Osieku 29.11.2013r. odbyły się warsztaty z zakresu hodowli ryb, które prowadził Pan Adam Sala. W ramach warsztatów dzieci obejrzały ciekawy film przedstawiający stadia rozwoju karpia oraz specyfikę jego hodowli. Dopełnieniem filmu były ciekawe opowieści zaproszonego gościa.
Czytaj całość…
 
Wycieczka do mini zoo w Inwałdzie
12.11.2013.

 W październiku młodsze dzieci z naszego przedszkola udały się na wspaniałą wycieczkę do mini zoo w Inwałdzie. Ogromną atrakcją był sam przejazd, ponieważ przedszkolaki jechały do Inwałdu nie autokarem lecz ciuchcią. Po drodze dzieci podziwiały przepiękną okolicę w złotych barwach jesieni.

Czytaj całość…
 
Wycieczka do Wygiełzowa
06.11.2013.

 Najstarsze dzieci z naszego przedszkola 18 września uczestniczyły w wycieczce do Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Zwiedzając skansen XIX wiecznej małopolskiej wsi, mogły  zobaczyć jak przed wiekami  ludzie żyli i mieszkali. Przedszkolaki brały udział w zajęciach plastycznych pt. „Na szkle malowane”, z których przywiozły przepiękne, kolorowe a przede wszystkim  własnoręcznie wykonane prace. 

 

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 21 22 23 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 190 - 198 z 199