ARTYKUŁY


Dzieciaki Mleczaki - podsumowanie projektu edukacyjnego.
29.05.2020.

 W roku szkolnym 2019/2020 w okresie od października do maja w naszym przedszkolu najstarsze przedszkolaki wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Dzieciaki Mleczaki”. Powstał on z inicjatywy Polskiej Izby Mleka. Głównym celem realizowanego programu było pokazanie dzieciom poprzez zabawę walorów zdrowotnych mleka oraz produktów mlecznych. W  interesujący sposób zachęcaliśmy dzieci do spożywania mleka i jego przetworów, a także poszerzaliśmy  ich wiedzę na temat zawartych w mleku wartości odżywczych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju, nie tylko fizycznego, ale również umysłowego. Dzieci poznały etapy produkcji mleka, dowiedziały się kim są Multi Bohaterzy i za co każdy z nich jest odpowiedzialny, byśmy mogli być zdrowi i silni. Poprzez zabawę przedszkolaki miały okazję poznać różnorodność produktów mlecznych. W ramach lekcji zdalnej dzieci razem z rodzicami przygotowywali pyszne, zdrowe posiłki mleczne. Na zakończenie projektu każdy jego uczestnik miał za zadanie rozwiązać quiz znajdujący się na stronie projektu www.dzieciakimleczaki.pl, tam też znajduje się cała masa przepisów na kolorowe i smaczne posiłki, w których mleko i przetwory mleczne zajmują ważne miejsce w naszym odżywianiu.

         

Czytaj całość…
 
praca zdalna przedszkolaków
22.05.2020.

 Grupa "Motylków"  w czasie pracy zdalnej upamiętniła
w pracach plastycznych postać sławnego Polaka Św. Jana Pawła II. Zobaczcie najciekawsze prace.

Czytaj całość…
 
Wszyscy dla wszystkich - poznajemy zawody
22.05.2020.

 Dzieci z grupy ,,Biedronek” i ,,Motylków” realizując innowację  pedagogiczną dowiedziały się na czym polega praca rolnika, jakie zwierzęta hodowane są na farmie i jakie są tam zabudowania. Dzięki obejrzeniu  różnorodnych filmów  edukacyjnych dzieci dowiedziały się także sporo o maszynach rolniczych wykorzystywanych w pracy w polu. Niektórzy mogli zobaczyć je również na własne oczy, ponieważ w wielu gospodarstwach domowych są wykorzystywane do prac. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych m.in. zaprojektowały swoje gospodarstwo. Przedszkolaki wiedzą, że praca rolnika jest bardzo trudna i wymaga sumienności, pracowitości, cierpliwości i wytrwałości oraz olbrzymiej wiedzy.

Czytaj całość…
 
Kosmiczne podróże
22.05.2020.

 "Kosmiczne podróże"- pod takim hasłem przedszkolaki poznawały Kosmos. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć dzieci poznały planety Układu Słonecznego, poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem i Układem Słonecznym oraz poznały zawód kosmonauty. Dzieci  wykonały wiele prac plastycznych m.in. rysowały Układ Słoneczny, układały puzzle, wykonywały rakiety z rolek po papierze toaletowym. Ponadto 21maja w  Światowy Dzień Kosmosu wcieliły się w rolę ufoludków.

Czytaj całość…
 
Polska - moja ojczyzna
22.05.2020.

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

A na tej fladze, biel jest i czerwień,

Czerwień to miłość,

Biel serce czyste,

Piękne są nasze barwy ojczyste” Cz. Janczarski

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 199