ARTYKUŁY


Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia
08.01.2020.
 Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł w naszym przedszkolu już kilka dni przed świętami. W piątek 20 grudnia, jak co roku w naszej placówce, odbyła się wigilia przedszkolna. Dzieci oraz pracownicy przedszkola przy pięknie zastawionym stole zjedli wigilijny obiad i odśpiewali znane kolędy. Przedszkolaki w tym dniu odświętnie ubrane, poznały tradycje Świąt Bożego Narodzenia i z uśmiechem na twarzach życzyły sobie    Wesołych Świąt !!!
Czytaj całość…
 
Mikołaj
08.01.2020.
 6 grudnia to bardzo ważny i miły dzień w przedszkolu. W tym czasie odwiedza wszystkie dzieci (bo wszystkie były grzeczne)- Mikołaj. W tym roku skorzystał Mikołaj tylko z drogi podniebnej, gdyż naszą piękną miejscowość nie pokrył śnieg. W tym dniu wszystkie przedszkolaki spotkały się na sali WDK, aby obejrzeć przedstawienie pt. „Powrót Bałwanka Franka”.
Czytaj całość…
 
Gwiazdka, gwiazdeczka
08.01.2020.
 Piękne gwiazdki udekorowały hol naszego przedszkola, a to za sprawą konkursu plastycznego „Gwiazdka, gwiazdeczka”, w którym dzieci wraz z rodzicami przygotowywali pracę zgodnie z tematyką konkursu. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim biorącym w nim udział. 69 ślicznych gwiazd i gwiazdeczek przystroiły choinkę i okna w holu przedszkola. Wykonane prace cechuje różnorodność  technik plastycznych, niezwykła oryginalność, fantazja i pomysłowość ich twórców. Nauczyciele przedszkola w tajnym głosowaniu wybrali te najpiękniejsze.Mamy nadzieję, że wspólny pomysł i przygotowanie gwiazdki wprowadził nastrój świątecznej atmosfery, pełnej radości, serdeczności  i mile spędzonego czasu z bliskimi.
Czytaj całość…
 
Gdy dorosnę ... dziennikarzem będę!
04.12.2019.
 W dniu 21 listopada 2019r.  na zaproszenie starszaków  nasze przedszkole odwiedziła pani  Małgorzata Gleń – dziennikarka „Gazety Krakowskiej”, która  opowiedziała dzieciom o swej ciekawej pracy. Przedszkolaki grzecznie wysłuchali ciekawostek o zbieraniu materiałów do gazety oraz o tym, co dziennikarze lubią w swojej pracy najbardziej i dlaczego jest ona taka ciekawa. Następnie dzieci zadawały pani Małgosi pytania, którym nie było końca.
Czytaj całość…
 
Wycieczka do Fabryki Bombek
04.12.2019.
 22.11.2019 r. odbyła się wycieczka do Fabryki Bombek.  Uczestniczyły w niej przedszkolaki z grupy III, IV, V, VI, VII. Przedszkolaki mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyły jak powstają bombki.  Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek dzieci zostały zapoznane z etapem „srebrzenia” , gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udaliśmy się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tam powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombkę własnoręcznie ozdobioną podczas warsztatów. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci ozdobią choinki własnoręcznie zdobionymi bombkami.  To była naprawdę udana wycieczka!
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 169