ARTYKUŁY


Konkurs karnawałowy "Maska"
28.02.2021.

 Z okazji karnawału w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny „Maska”. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie, dowolną techniką, maski karnawałowej.

Konkursy plastyczne cieszą się wśród dzieci ogromną popularnością, więc również i tym razem, mogliśmy obejrzeć wspaniałe prace. Nie zabrakło klasycznych masek karnawałowych, bajkowych, filmowych czy zwierząt.

Czytaj całość…
 
Bal karnawałowy
13.02.2021.

 Bal karnawałowy to wydarzenie, na które dzieci z przedszkola oczekują z wielką niecierpliwością. Również  w tym roku przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w tej wspaniałej imprezie. Jak zwykle mogliśmy podziwiać piękne i pomysłowe przebrania. Wśród przebierańców nie zabrakło policjantów, superbohaterów, księżniczek, zwierząt oraz innych bajkowych postaci. Każda z grup przeszła korowodem do specjalnie przygotowanej sali. A tam, istne szaleństwo! Tańce, zabawa i mnóstwo uśmiechu. Nie mogło zabraknąć również słodkiego poczęstunku. Nasze panie kucharki uraczyły nas pysznymi muf finkami. Jaka szkoda, że kolejny bal dopiero za rok…

Czytaj całość…
 
Międzynarodowy Dzień Lego
13.02.2021.

 28 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lego. Z tej okazji dzieci z grupy Motylków i Biedronek poznały historię twórcy najsławniejszych klocków na świecie. Z filmu przedstawiającego historię firmy przedszkolaki dowiedziały się, iż firma Lego została założona 12 października 1932 roku w Danii, a swoje początki zawdzięcza małemu rodzinnemu zakładowi stolarskiemu, działającemu wówczas w Billund. 

Czytaj całość…
 
Dzień Kubusia Puchatka
23.01.2021.

 W styczniu swoje wielkie święto ma nikt inny, jak tylko dobrze nam znany Kubuś Puchatek. Jest to postać bardzo dobrze znana przez dzieci, dlatego wspólnie z przedszkolakami z grupy Motylki i Biedronki uczciliśmy ten dzień. Cała zabawa rozpoczęła się od znalezienia w sali listu od Kubusia Puchatka, z którego  przedszkolaki dowiedziały się, że muszą ruszyć w drogę po śladach zostawionych przez misia i zebrać słoiczki z miodem do koszyczka. Liczne ślady zostawione na korytarzu doprowadziły dzieci do słoiczków z zadaniami i zagadkami. Dzieci świetnie sobie poradziły z ich rozwiązywaniem  znakomicie się przy tym bawiąc. W tym wyjątkowym dniu nie odbyło się także bez degustacji Puchatkowego przysmaku, czyli miodku. Na zakończenie przedszkolaki tańczyły przy muzyce ze Stumilowego Lasu oraz wysłuchały fragmentów książki o misiu, który był inspiracją do zajęć.

Czytaj całość…
 
Wnuczka, wnuczek edukuje - babcia, dziadek się stosuje!
22.01.2021.

Małopolska Policja wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego przygotowała dla seniorów z okazji ich święta przypadającego 21 i 22 stycznia 2021 roku kartki edukacyjne. Pomysł na ich stworzenie powstał w ramach projektu, pt. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”, który jest kolejnym etapem realizacji przedsięwzięcia pt. „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”.  Jej założeniem jest dotarcie za pośrednictwem wnuka do babci i dziadka.

Kartki te dotarły również do naszych przedszkolaków. Są one wyjątkowe, ponieważ pełnią podwójną funkcję - oprócz życzeń i dekoracji wykonanej przez dziecko, zawierają również treści informacyjno – profilaktyczne w formie wierszyka z przestrogami, jak nie stać się ofiarą oszustwa „Na wnuczka” czy „Na policjanta”. Tak przygotowane kartki nasze przedszkolaki przekazały swoim ukochanym dziadkom w dniu ich święta.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 208