AKTUALNOŚCI
Narkotyki-czyli... co Rodzice o nich wiedzieć powinni.
30.04.2015.

Na zebraniu z Rodzicami uczniów Gimnazjum w dniu 28.04.2015r. gościliśmy P. Zbigniewa Krempickiego –Specjalistę Terapii Uzależnień z Biura Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, który  w marcu prowadził z  uczniami wszystkich klas gimnazjum warsztaty profilaktyczne na temat: "Narkotyki -prawda i mity”.  Spotkania z uczniami i prelekcja dla Rodziców  sfinansowane  zostały ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji : „Narkotyki-czyli… co Rodzice o nich wiedzieć powinni.”

 
Trudne wybory
20.04.2015.

Wybrany obrazTrzecioklasiści  już niedługo staną przed trudnymi wyborami. Muszą wybrać szkołę, w której będą kontynuować naukę.

Mieli jednak okazje poznać oferty szkół ponadgimnazjalnych w powiecie oświęcimskim, uczestnicząc w XVI Powiatowych Targach  Edukacyjnych.

Kilka dni później  w wyborze dalszej ścieżki kształcenia zapewne pomogły im Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów w Małopolsce. Podczas tych targów gimnazjaliści zobaczyli potencjał małopolskich szkół i ich przeróżne profile kształcenia, spotkali się także z doradcami zawodowymi, którzy profesjonalnie oceniali indywidualne predyspozycje i zainteresowania.

Czytaj całość…
 
Jeśli my zapomnimy o Nich, Ty Boże zapomnij o nas.
15.04.2015.
Wybrany obrazW 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej uczniowie pod kierunkiem p. Doroty Stelmach przygotowali okolicznościową wystawę. Upamiętnili 96 osób, które zginęły w katastrofie samolotu TU – 154M pod Smoleńskiem w drodze na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej.
 
Finalista Małopolskiego Konkursu z Historii
15.04.2015.

Wybrany obrazJednym z konkursów ogłoszonych dla uczniów gimnazjów był konkurs z historii.  Etap szkolny i  rejonowy  Mateusz Wilk, uczeń klasy III c, pokonał bez problemu.  Dotarł do etapu wojewódzkiego!

Tematyka konkursu nie była łatwa: "Dzieje ziem polskich i losy Polaków w latach 1795 - 1914" wymagała sporej wiedzy (wiadomości na poziomie klasy I, II, III oraz bardzo szeroka literatura obowiązkowa), ogromu pracy i czasu na przeczytanie wskazanych lektur z zakresu historii. Ale historia to jego pasja, jak mówi sam Mateusz, więc praca była przyjemnością.

Gratulujemy Mateuszowi tytułu Finalisty Małopolskiego Konkursu z Historii, życzymy dalszych sukcesów  i radości z rozwijania swoich pasji.

Do konkursu Mateusza przygotowywała p. mgr Grażyna Pająk.

Czytaj całość…
 
Kwietniowa rocznica
14.04.2015.

Wybrany obrazW kwietniu obchodzimy rocznicę śmierci papieża
 Jana Pawła II.

Polski Sejm ustanowił rok 2015 Rokiem Jana Pawła II.


Z tej okazji uczniowie klas III c i nauczyciel bibliotekarz,
 mgr Dorota Stelmach,  przygotowali okolicznościową wystawę na holu szkoły.

 
««  start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 991 - 999 z 1125