AKTUALNOŚCI
Rotmistrz Pilecki
19.10.2015.
       8 października grupa uczniów gimnazjum wyjechała do kina film pt. „Pilecki”. Fabularyzowany dokument przybliżał postać rotmistrza Pileckiego, który z własnej woli dał się zamknąć w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, by stamtąd wysyłać do aliantów raporty o tym, co się dzieje z ludźmi tam więzionymi.
    
     Jeden z brytyjskich historyków uznał Pileckiego za jednego z sześciu najodważniejszych ludzi oporu w czasie II wojny światowej.
     W Polsce powojennej przez ponad 40 lat nie można było wymawiać jego nazwiska. Dziś można, dziś trzeba poznać tak dzielnych ludzi, którzy dla OJCZYZNY zaryzykowali WSZYSTKO!
   
     Przed wyjazdem gimnazjaliści poznali w pigułce (okolicznościowa gazetka) historię rotmistrza Pileckiego dzięki p. mgr. Marzenie Borkowskiej.
Czytaj całość…
 
Światowy Dzień Zwierząt
19.10.2015.

 

      4 października to  Światowy Dzień  Zwierząt, który rozpoczyna
      Światowy Tydzień Zwierząt. 
      Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali
      siebie i swoich pupili.

      Wystawę fotografii „Ja i mój pupil” zorganizowała p. mgr Nina Kramarczyk – Kwas.

Czytaj całość…
 
GRY TERENOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ
18.10.2015.
 "Duch wodza tatarskiego”
Tegoroczna pierwsza edycja gry terenowej nosiła taki właśnie tytuł. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Osieku we współpracy ze szkołami z naszej gminy    w ramach programu Fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”.
W zabawie wzięło udział piętnaście drużyn, które składały się z jednej osoby dorosłej oraz dziecka. Najliczniej reprezentowana była nasza szkoła- dziewięć drużyn. Z Osieka Górnego w imprezie wzięło udział sześć zespołów, a z Głębowic jeden.

Czytaj całość…
 
Wybory Samorządu Uczniowskiego
30.09.2015.
18 września w Gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Wyłoniły one nowy skład, który będzie pełnił swoje obowiązki w bieżącym roku szkolnym. Zwyciężyła koalicja: Anna Chmielniak, Martyna Brańka, Julia Gibas, które zdobyły 86 głosów. Opiekunem Samorządu została p. mgr Ewelina Wybraniec.
Właściwą postawą wykazali się uczniowie klasy II d (frekwencja 90%), ale  w niektórych klasach głosowali nieliczni. Najniższą frekwencją wykazała się klasa III c, tam głosowało tylko 33 % uczniów.
 
Rajd Integracyjny
30.09.2015.
 17 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Rajdzie Integracyjnym. Zanim dotarli na metę (Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu) odwiedzili stary kościół i stary cmentarz.
Na mecie powitał ich p. Aleksander Piasecki. Uczniowie zmierzyli się z przygotowanymi przez wychowawców zadaniami. Musieli narysować portrety swoich wychowawców, napisać krótki wiersz o swojej szkole, ułożyć słowa do melodii i zaprezentować się na scenie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 955 - 963 z 1125