AKTUALNOŚCI
Dzień Zaduszny
03.11.2015.

          „Jak wygląda przeciętny ludzki grób?
          To tak niewiele: mały prostokąt ziemi.
          Jeśli jesień – liście.
          Jeśli zima – śnieg.
          Jeśli wiosna – zielona trawa, nowalijka.
          Lampka – jeśli ktoś pamięta.
          Śmietnik – gdy zapomną…
          Ale jest duch, którym trzeba żyć!

Dzień Zaduszny jest dniem nareszcie kochającej się społeczności ludzkiej. W tym dniu ludzie żywi mało myślą o sobie, bo myślą o zmarłych i mówią o nich dobrze. Nie pamiętamy głupstw, jakie popełniali, a wydobywamy dobro, które było nieraz ukryte.”
Byliśmy, pamiętaliśmy…

Czytaj całość…
 
Tradycje krajów anglojęzycznych
03.11.2015.
 W ramach zaznajamiania uczniów z kulturą krajów anglojęzycznych nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili lekcje, na których prezentowali zwyczaje związane ze świętem Halloween.
Dodatkowo przeprowadzono konkurs na najśmieszniejszą, najstraszniejszą, najbardziej oryginalną dynię. Konkurs wygrały dziewczęta z klasy 3 a- Paulina Depta, Kamila Kraska i Anna Orkisz.
Część uczniów zaprezentowała również na lekcjach angielskiego specjalnie przygotowane kostiumy nawiązujące do najbardziej
charakterystycznych postaci związanych z obchodami Halloween w Anglii i Stanach Zjednoczonych.
Czytaj całość…
 
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
03.11.2015.

 Szkoła Podstawowa od września 2015 roku czynnie włączyła się do akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Jest to kampania społeczna polegająca   na propagowaniu głośnego czytania dzieciom, w celu wprowadzenia nawyku czytania i miłości do książek już od wczesnego dzieciństwa. Uczniowie klas VI Izabella Lasek, Łukasz Staroń, Marlena Szyszka, Wiktoria Wojtala, Nina Płonka, Anna Tolarczyk, Małgorzata Mirocha, Izabela Knapik   z wielkim zaangażowaniem włączyli się jako lektorzy do akcji. 

Czytaj całość…
 
Święto Zmarłych
30.10.2015.

 „Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.”

                                                                                                     Elżbieta Daniszewska "Zaduszki’

Święto  Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach - dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.

Czytaj całość…
 
Góra grosza w Szkole Podstawowej
30.10.2015.

 Zakończyła się prowadzona przez Samorząd Szkolny akcja ” Grosz do Grosza- dzwonek na obiad”. Program ten jest  realizowany    przez  Fundację  „Być  Bardziej”,  która  w  ten  sposób  chce przyczynić  się  do  zniwelowania  problemu  niedożywienia  dzieci  i  młodzieży  w  Polsce.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 946 - 954 z 1125