AKTUALNOŚCI
Spotkanie z Policją
30.11.2015.
 24 listopada 2015 r. wszyscy uczniowie Gimnazjum mieli okazję spotkać się
z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, dzielnicowym Dariuszem Jakubowskim i Marzeną Ptasińską, pracownikiem działu prewencji.
Spotkanie miało na celu przypomnieć uczniom możliwe zagrożenia (m. in. nadużywanie alkoholu, środków psychoaktywnych, agresja w sieci, mobbing, stalking, kradzieże, „ustawki”) oraz uświadomić im, że za takie czyny grożą konsekwencje prawne.
Policjanci zwrócili uwagę, że konsekwencje czynów karalnych mogą rzutować na przyszłe życie zawodowe. Pracodawca może zażądać zaświadczenia
o niekaralności i od tego uzależnić zatrudnienie.
Czytaj całość…
 
"Złote Usta"
30.11.2015.
 Co roku Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku i  Gminna Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu z/s w Grojcu organizują Konkurs Pięknego Czytania o „Złote Usta”. W tym roku w dniu 19 listopada w Domu Kultury w Porębie Wielkiej z czytaniem zmagali się gimnazjaliści z Osieka, Polanki Wielkiej, Przeciszowa i szkół Gminy Oświęcim.
Konkursowi towarzyszyło spotkanie z pisarką, Grażyną Bąkiewicz, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Autorka zasiadała również w jury, które wysłuchiwało i oceniało czytanie fragmentów książki pt. „Syn złodziejki”.
Czytaj całość…
 
FILIP KACORZYK W REJONOWYM ETAPIE KONKURSU HISTORYCZNEGO
23.11.2015.

 18 października br. sześcioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do zmagań w ramach Kuratoryjnego Konkursu Historycznego Wybitni władcy Polski- Piastowie
W dniu 4 listopada  2015 roku Komisja Wojewódzka podsumowała wyniki Filip Kacorzyk  z klasy 
VI a:
dołączył do grona kolegów i koleżanek z całej Małopolski, aby zmagać się w kolejnym  etapie rejonowym , który odbędzie się 7 grudnia 2015 roku.
Zadania konkursowe dotyczyły biegłej znajomości okresu średniowiecznej Polski od 960 do 1370 roku. Uczestnicy konkursu bardzo szczegółowo poznali sylwetki wybitnych przedstawicieli dynastii Piastów- Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Bolesława III Krzywoustego, Bolesława V Wstydliwego, Władysława I  Łokietka oraz Kazimierza III Wielkiego. 
Cieszymy się z tego sukcesu i życzymy powodzenia w następnych etapach!


 

 
CUDER -program profilaktyczny
22.11.2015.
 Prawda, miłość i wolność to główne wartości zainicjowanego w dniu 13.11.2015r. programu profilaktycznego „Cuder” przeznaczonego dla uczniów SP od IV-VI.  Rozpoczęcie było radosne, wszyscy uczniowie ubrani na zielono zwolnieni byli z pytania, a do tego przez trzy kolejne lekcje wszyscy wzięli udział w programie opracowanym przez Instytut  Wspomagania Wychowania.
Czytaj całość…
 
Śniadanie daje moc
21.11.2015.
 6.11.2015 klasy młodsze wzięły udział w akcji promującej zdrowe żywienie. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego w tym dniu uczniowie w salach lekcyjnych samodzielnie przygotowywali śniadanie. Kanapki były nie tylko  pyszne i zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Dzieci przy ich  robieniu kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.


Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 937 - 945 z 1127