AKTUALNOŚCI
Wizyta Mikołaja
22.12.2015.
  Nie było sań przed szkołą, nie słychać było dźwięku dzwonków, nie sypnęło sadzą z komina, a mimo to był! Przyszedł znienacka, zaskoczył wszystkich gimnazjalistów.
Przyniósł moc prezentów, najczęściej słodkich i pachnących, wysłuchał obietnic poprawy, niegrzecznych obiecał przypilnować przez najbliższy rok i …zniknął równie nagle jak się pojawił!
Czytaj całość…
 
Biblioteczne Mikołajki
15.12.2015.

 

Św. Mikołaj przychodzi do nas 6 grudnia - często w nocy z 5 na
6 grudnia, co jest bezpośrednim nawiązaniem do tradycji biskupa Miry.
Do biblioteki szkolnej Mikołaj -w asyście Mikołajki oraz aniołków
i diabłów –  przybył w poniedziałek. Mikołaj, po krótkiej rozmowie
z  każdym  kogo spotkał, rozdawał drobne upominki. Wśród  prezentów były piękne naklejki z wezwaniem Kornela Makuszyńskiego Do młodych czytelników:

Czytaj całość…
 
GRAMATYKA NIE JEST... TRUDNA!
10.12.2015.

 Tak przynajmniej stwierdzić można było po przedstawieniu teatralnym „Gramatyka polska” zaprezentowanym 9.12.2015 r. w naszej szkole przez aktorów Agencji Artystycznej PRO-ART-KRAK z Krakowa w osobach: Wojciecha Habela i Jacka Lecznara. Panowie owi żywo i skutecznie przekonywali uczniów klas IV-VI jak poprawnie posługiwać się rzeczownikami, wszelakiego rodzaju czasownikami i miłymi przymiotnikami.

 

Czytaj całość…
 
Dyskoteka Andrzejkowa
10.12.2015.
 W środę 25 listopada odbyła się dyskoteka dla uczniów naszej szkoły z klas IV – VI.  Wyczekiwaliśmy jej z utęsknieniem. I było warto! Dawno tak świetnie nie  bawiliśmy się. Niewątpliwą atrakcją wieczoru był konkurs na najoryginalniejsze przebranie andrzejkowe . Na holu zaroiło się od wiedźm, czarowników, czarnych kotów i wampirów. Urocze cyganki przepowiadały przyszłość ,wróżąc same szóstki na najbliższym sprawdzianie z matematyki.
Komisja wybrała najlepsze przebranie dyskoteki
I miejsce zdobyli  Barbara Kusak z klasy Va, Jakub Gałgan VIb, oraz Marta Sikora z Vc
Serdecznie gratulujemy!!!
Andrzejkowe szaleństwo trwało do 19.00. Wszystko, co dobre szybko się kończy…Przykro było kończyć tak udaną zabawę, ale następnego ranka zaczynał się ,,dzień jak co dzień”. Podsumowując – dyskoteka była wspaniała!!! Wszyscy wychodzili zadowoleni z nadzieją, że to nie ostatnia taka dyskoteka…
Czytaj całość…
 
POWSTANIE LISTOPADOWE
09.12.2015.
          W 185 rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka upamiętniająca to jakże ważne wydarzenie z historii naszego państwa.
 

        Gazetka przedstawia przebieg walk powstańczych, głównych bohaterów a także obrazy najważniejszych bitew. Powstanie Listopadowe to jeden  z wielkich zrywów patriotycznych, które były dowodem niepodległościowych dążeń Polaków.

                     Okolicznościową gazetkę przygotowała p. mgr Marzena Borkowska.

 

 

 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 928 - 936 z 1125