AKTUALNOŚCI
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
13.03.2016.
   „Ponieważ żyli prawem wilka historia o nich głucho milczy…”
Żołnierze Wykleci, bo o nich mowa, to tysiące żołnierzy polskiego podziemia, którzy podjęli w 1945 r.  kolejną próbę odzyskania Polski wolnej, suwerennej, swojej! Działając w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, pozostali wierni  przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną. Władza PRL określała ich jako  faszystów i pospolitych bandytów.  Tropiła jak dzikie zwierzęta, które zagrażają bezpieczeństwu! Pozbawieni wszelkich praw, aresztowani, katowani, mordowani.
Czytaj całość…
 
Dni Języków Obcych
13.03.2016.
   Dni Języków Obcych, to już tradcycyjne święto jezyków w gimnazjum. W tym roku tematem przewodnim były stolice: Londyn i Berlin. Miedzy 22, a 26 lutego uczniowie brali udział w wielu konkursach prezentując wysoki poziom znajomości języka i kultury krajów anglo i niemieckojezycznych. Największym powodzeniem cieszył się konkurs plastyczny, którego tematem był projekt znaczka pocztowego  oraz quiz multimedialny o stolicach. Ponadto było także dyktando i konkurs pięknego czytania, w którym pięknie zaprezentawali się uczniowie klas pierwszych. Wszystkim uczestnikom , a zwłaszcza zwycięzcom gratulujemy.
Czytaj całość…
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
13.03.2016.
   To coroczne święto obchodzone 21 lutego  zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. To data upamiętniająca wydarzenia w Bangladeszu z 1952 r. To wtedy zginęło pięciu studentów podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
Wg UNESCO niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu niespełna 3 pokoleń. Od roku 1950 zniknęło już około 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
Czytaj całość…
 
KinoSzkoła
13.03.2016.
   18 lutego 2016 roku uczniowie drugich klas gimnazjum w ramach programu KinoSzkoła wybrali się do kina Planet Cinema w Oświęcimiu. Celem spotkania było omówienie, jak  radzić sobie ze złością oraz wiążącą się z nią przemocą.
Pierwszym elementem programu była prelekcja , w czasie której dowiedzieliśmy się, jak radzić sobie z powstrzymywaniem emocji, ale także jak zachować się, kiedy to my jesteśmy ofiarami przemocy.
Czytaj całość…
 
Walentynki w bibliotece szkolnej
13.03.2016.
  Oj, działo się, działo! Nie tylko w bibliotece ale i poza nią.
14 lutego - Dzień Zakochanych. W poniedziałek 15 lutego w bibliotece prowadzono akcję „Wszyscy jesteśmy zakochani”, w ramach której rozdawano kolorowe serduszka .
Dodatkowo w czasie przerw na szkolnych korytarzach można było spotkać tajemniczego jegomościa w czerwonej pelerynie i cylindrze na głowie wraz z towarzyszącą mu śliczną nieznajomą, którzy – ku radości napotkanych uczniów , nauczycieli oraz innych pracowników szkoły - rozdawali  czerwone serduszka z napisem: kocham Cię. Komu nie udało się otrzymać Walentynki –  będzie musiał poczekać do następnego roku .   
Imprezę walentynkową przygotowali pod kierunkiem p. D Stelmach gimnazjaliści : Dominika Kuś, Natalia Leśniak, Michał Lach z kl.2a.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 910 - 918 z 1125