AKTUALNOŚCI
Kochani Uczniowie! Możecie liczyć na nasze wsparcie!
07.04.2020.

 Z uwagi na fakt, iż przez ostatnie tygodnie rozprzestrzeniająca się epidemia gwałtownie zmieniała całe nasze życie , szczególnie ciepło myślimy o Was…     Wiemy, że jest Wam trudno, ale musimy wytrwać.

Pamiętajcie:

 1.  Wykorzystajcie  ten czas na naukę, rozwijanie własnych zainteresowań, nadrabianie zaległości w czytaniu książek, słuchaniu muzyki, oglądaniu interesujących filmów czy co tam lubicie.

2.   Dobrze się wysypiajcie i odżywiajcie  by wzmacniać swoją odporność.

3.   Przede wszystkim wykorzystajcie ten  czas na wspólne bycie z rodziną. Rozmawiajcie, grajcie w planszówki, wspólnie gotujcie, stwórzcie domowe rytuały. Wspólnie zadbajcie by dom był Waszym bezpiecznym i spokojnym miejscem.

Jeśli obecnie czas izolacji społecznej i emocjonalnej jest dla Was dużą trudnością lub po prostu potrzebujecie porozmawiać, to zapraszamy Was do kontaktu z nami poprzez wiadomość w dzienniku Librus lub droga mailową, a my postaramy się do Was odpisać lub oddzwonić…

Elżbieta Micor psycholog   elamicor@interia.pl

Ewa Lasatowicz pedagog  ewalasatowicz@wp.pl

Możecie także skorzystać z ogólnopolskich źródeł wsparcia:

 

 

 
zmysł smaku
07.04.2020.
 Dnia 06.04.2020 r. odbyły się świetlicowe zajęcia on-line realizowane w ramach innowacji pedagogicznej ,,Moje zmysły – to Ja”. Prowadziły je panie mgr inż. Agata Lacheta nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne oraz pani Agnieszka Turek- nauczyciel świetlicy.
Temat wirtualnego spotkania to zmysł smaku.
Podczas zdalnej zabawy Panie skierowały uwagę dzieci na to, jak ważny jest w życiu człowieka zmysł smaku. Pozwala on na rozpoznanie różnorodności spożywanego pokarmu. W trakcie zajęć uczniowie rozwijali umiejętność swobodnej wypowiedzi oraz ćwiczyli koncentrację uwagi. Dowiedzieli się, czym są kubki smakowe , jaka jest ich rola i rozmieszczenie w jamie ustnej człowieka. Uczniowie mieli też za zadanie nazwanie smaków w zaprezentowanych produktach żywieniowych. Ważnym elementem spotkania była dyskusja na temat ulubionych potraw dzieci.
Na koniec Panie zaprezentowały krótką bajkę i film edukacyjny.
Była to nietypowa lekcja. Pozwoliła ona na wirtualne spotkanie towarzyskie, którego obecnie młodzieży szkolnej brakuje, połączone z edukacją.
 
Ogłoszenie przedszkole
03.04.2020.

INFORMACJA DOTYCZĄCA REKRUTACJI

DO PRZEDSZKOLA

Informujemy, że Przedszkole Publiczne w Osieku nie prowadzi rekrutacji uzupełniającej.

 
Hania Sordyl - Młodą Poliglotką
02.04.2020.
 W dniu 18 lutego 2020r. w Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowegoi Technicznychodbył się II etap (finałowy) VIII edycji konkursu Angielsko-Niemieckiego „Młody Poliglota”. Zmierzyło się w nim 30 najlepszych uczniów (wyłonionych podczas I etapu, do którego przystąpiło 397 osób z 27 szkół podstawowych z powiatów oświęcimskiego, bieruńsko – lędzińskiego, chrzanowskiego, wadowickiego, pszczyńskiego, bielskiego oraz jaworznickiego).

Finaliści przez 90 minut bardzo dzielnie zmagali się z testem obejmującym dwujęzyczne zadania zamknięte (rozumienie tekstu słuchanego i czytanego) oraz zadania otwarte (znajomość środków językowych, wypowiedź pisemna).

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Hanna Sordyl z klasy 8b zajęła I miejsce w tym konkursie.Uroczyste zakończenie VIII edycji konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 28 maja 2020 r. w placówce organizatora.

Hani serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Czytaj całość…
 
Ogłoszenie przedszkole
31.03.2020.

OGŁOSZENIE

Informujemy rodziców, że w dniach  od 2 do 7 kwietnia 2020 r.
będzie można uzyskać informacje o wysokości opłat
za przedszkole i obiady szkolne
pod numerem telefonu: 338458131 w godzinach od 7:00 do 15:00

Dla przypomnienia podajemy numer konta bankowego:

64 8110 1023 2005 0333 0905 0004

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 99 z 1127