AKTUALNOŚCI
Szkolny Dzień Kromki Chleba
22.09.2019.

 Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba

Podnoszą z ziemi przez uszanowanie

Dla darów nieba,

Tęskno mi, Panie.

Cyprian Kamil Norwid

Czytaj całość…
 
SPOTKANIE Z HISTORIĄ
22.09.2019.
 W dniu 18.09.2019r. wychowankowie świetlicy szkolnej z klasy pierwszej wraz z nauczycielami: p. E. Jekiełek i A. Turek gościli w Izbie Regionalnej Doliny Karpia w Osieku. Uczniowie mogli zobaczyć bogatą kolekcję przedmiotów użytkowych, rękodzieła i sztuki związanych z kulturą wsi i okolic.Celem zajęć było pogłębianie wiedzy o swojej miejscowości, rozbudzanie zainteresowania historią oraz szacunku do tradycji, języka i kultury. Serdecznie dziękujemy panu M. Kocembie za poświęcony czas, ciekawe opowieści oraz prezentację bardzo bogatego zbioru  unikatowych eksponatów.
Czytaj całość…
 
Narodowe Czytanie 2019
16.09.2019.
 W klimatycznej, dziewiętnastowiecznej scenerii, przygotowanej w sali WDK w Osieku uczniowie klas VI –VIII dołączyli do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku do wspólnego czytania wybrano 8 nowel polskich pisarzy. Jedną z nich była „Katarynka” B. Prusa. Obszerne fragmenty noweli odczytali – przy subtelnych dźwiękach katarynki – zaproszeni do udziału w akcji : p. Krystyna Czerny – była dyrektor ZSP nr1 w Osieku, p. Zofia Piechocińska – reprezentująca bibliotekę publiczną w Osieku, p. wicedyrektor  ZSP nr1 w Osieku Ewa Mrozik, p. Andrzej Sobecki – Sekretarz Gminy Osiek oraz uczennica klasy 5a Katarzyna Kusak. Na zakończenie wszyscy obejrzeli fragmenty filmowej adaptacji „Katarynki”.
Szkolną akcję Narodowego Czytania przygotowały panie: Anna Woszczyna – nauczyciel j. polskiego, Dorota Stelmach – nauczyciel–bibliotekarz przy współpracy z p. Robertem Klęczarem,  nauczycielem informatyki. Operatorem światła, dźwięku i obrazu był p. Jarosław Lenart.
Czytaj całość…
 
BUDŻET OBYWATELSKI - MZA3 - KODUJĘ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ
12.09.2019.

Rodzice uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Osieku  złożyli wniosek do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego o sfinansowanie pracowni robotyki. Projekt zakłada  wyposażenie pracowni robotyki w nowoczesne narzędzia TIK oraz prowadzenie zajęć z tego zakresu, dla wszystkich chętnych. Nowatorskie rozwiązanie, jakim jest robotyka, poszerzy ofertę edukacyjną placówki. Zajęcia te będą zachęta do logicznego i analitycznego myślenia, rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych, nauki programowania oraz treningu intelektualnego. Uczestnicy rozwiną swą kreatywność i konstruktorskie myślenie. Wzbogacą się o konkretne umiejętności, które zapewnią im lepszy start w życiu – stąd "Koduję swoją przyszłość". Poza walorami edukacyjnymi, zajęcia będą świetną zabawą i okazją do integracji rówieśniczej.


Czytaj całość…
 
"Był taki wrzesień ..."
05.09.2019.

 Przed nami kolejny, nowy rok szkolny - 2019/2020. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Osieku  w sposób niecodzienny zainaugurowała jego rozpoczęcie.
Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej wystąpiła z inicjatywą organizacji projektu "Przerwany marsz…" - do której postanowiliśmy przystąpić.
Ta wyjątkowa akcja polegała na symbolicznym dokończeniu przerwanego, przez fakt wybuchu II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 99 z 991