AKTUALNOŚCI
Wyjazd do Oświęcimskiego Centrum Kultury
06.10.2019.
 30 września Przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl pt. "Pinokio" w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji. Przedstawienie perypeti drewnianego pajacyka na wielkiej scenie było dla dzieci ciekawym wydarzeniem. Piękne stroje, ciekawa scenografia, doskonała gra aktorska, wesoła muzyka i efekty świetle wprowadziły dzieci w bajkowy świat i zapewniły wspaniałą rozrywkę.
Czytaj całość…
 
Alarm o skażeniach
06.10.2019.
Powiatowy Trening Systemu Wykrywania i Alarmowania
 

 24.  września  w naszej placówcezostał przeprowadzonypowiatowy trening Systemu Wykrywania i Alarmowania – alarm o skażeniach.Celem tych ćwiczeń było uświadomienie uczniom, a także wszystkim pracownikom jak należy zachować się  w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństwa. Po usłyszeniu alarmu i 3 długich dzwonkach wszyscy  opuścili budynek szkoły i obserwowali akcję strażaków, którzy sprawdzali budynek szkolny. Ćwiczenia  były potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach. Próbną ewakuację  poprzedziła  pogadanka wychowawców z uczniami nt. ewakuacji dzieci i młodzieży z budynku szkoły.  

Bardzo dziękujemy  Strażakom OSP w Osieku za sprawną  i bezpiecznie przeprowadzoną akcję. 

 
Wybory Samorządu Uczniowskiego
06.10.2019.

W dniu 25.09.2019 odbyły się w naszej Szkole wybory Samorządu Uczniowskiego.

            Uczniowie klas IV-VIII oddali w sumie 210 głosów.

Najwięcej głosów otrzymały Natalia Pierkiel i Katarzyna Paw 105, Alan Bies i Oscar Walczyk 44, Wojciech Zięciak 28 i Kamil Luranc i Igor Zacny 27.

            Przewodniczącą została NATALIA PIERKIEL

V-ce przewodniczący – Katarzyna Paw

V-ce przewodniczący – Kamil Luranc

Skarbnik – Wojciech Zięciak

Sekcja porządkowa – Oscar Walczyk

 
ogłoszenie
01.10.2019.

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.

 Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że została  uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

 

    Infolinia_MEN

 

 
"No bo my lubimy bajki...."
30.09.2019.
 W środę 25 września  najstarsi przedszkolacy dzieci z oddziału „Motylków” i „Biedronek” miały przyjemność gościć w gminnej bibliotece. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z obecnym super nowoczesnym wyglądem biblioteki, wyposażonej odpowiedni kącik  przeznaczony dla małych czytelników pełen ciekawych bajek albumów i czasopism, jak również różnorodne regały z literaturą dla dorosłych. Niespodzianką było spotkanie  z panią Krystyną Pytlik sekretarzem gminy, który to gość przeczytał dzieciom bajeczkę  „Jak skrzat Jagódka  misia z zającem pogodził”. Dzieci z uwagą słuchały  bajeczkę oraz rozmawiały z panią sekretarz na temat przyjaźni. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał książeczkę, była również słodka niespodzianka oraz zaproszenie do korzystania z biblioteki na początek  w towarzystwie rodziców.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 926