AKTUALNOŚCI
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
08.03.2020.
 Konkursem Łamańce językowe rozpoczęliśmy obchody  Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Udział w nim mógł wziąć każdy, kto odważył się  zmierzyć z wymową arcytrudnych polskich wyrazów. Chętnych nie brakowało zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli , a ponieważ konkurs odbywał się podczas przerw na holu szkoły,  uczestników  i dopingujących imwciąż przybywało. Nagrodą za poprawne przeczytanie tekstu był medal „Mistrz Mowy Polskiej”.
W kolejnym dniu uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnościami ortograficznymi, znajomością mitologizmów, synonimów i antonimów. Gra Boggle okazała się dla wszystkich nie lada wyzwaniem- kostki niestety nie chciały się układać tak, by stworzyć, w ściśle określony sposób, co najmniej trzyliterowe słowa. Rebusy i GA – RY – PO – LU – KI (zakodowane części mowy) też nie były łatwe. Do udziału w grze poprawnościowej (należało poprawić błędy językowe) uczniom potrzebne były telefony z aplikacją do odczytywania kodów QR. W małych kolorowych kodach QR skryły się zaś informacje o bohaterach literackich, ich twórcach. Fajnie było obserwować, jak uczniowie biegają po korytarzach, odczytują kody i trochę się złoszczą. Nie wszystkie bowiem aplikacje sczytywały polskie znaki. Najtrudniejszym zadaniem okazała się jednak „Poezja odzyskana” – nikt nie miał odwagi stworzyć własnego tekstu poetyckiego z przygotowanych fragmentów nowel.     Mamy nadzieję, że w przyszłym roku młodzież stanie też tak licznie w szranki z językiem ojczystym.
Konkursy przygotowały panie: mgr Dorota Stelmach – nauczyciel bibliotekarz i mgr Anna Woszczyna – nauczyciel języka polskiego.
Czytaj całość…
 
Konkurs Biblijny "Jonasz"
08.03.2020.
 Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczą w Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej „Jonasz”.
Tegoroczna edycja obejmuje znajomość Księgi Rodzaju. Do etapu szkolnego zgłosiło się 18 uczestników. Czworo z nich, Miłosz Kańtor, Kamil Mrozik z kl. VI, Wojciech Zięciak z kl. V i Olga Kańtor z kl. III, awansowało do etapu na szczeblu rejonowym. Odbył się on  27 lutego w Oświęcimiu. Do kolejnego etapu, który odbędzie się w maju w Bielsku-Białej, zakwalifikowali się Miłosz i Olga Kańtor.
Gratulujemy wiedzy i uzyskanych wyników. Życzymy powodzenia Miłoszowi i Oldze w finale.
 
Dinozaury
08.03.2020.

 Ogon, tułów, szyja, głowa…
Postać prawie jest gotowa.
Jeszcze tylko cztery nogi i wychodzi potwór srogi.
Taki duży wśród zarośli…
Pewnie byśmy za nim poszli.
Lecz to było wieki temu.
Teraz już go nie znajdziemy.
A dlaczego?
Bo wymarły.
Mam na myśli – …………..(dinozaury).

Czytaj całość…
 
Ogłoszenie
04.03.2020.

 

Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II ogłaszamy konkurs plastyczny

„Święty Jan Paweł II w oczach dzieci i młodzieży”


Prace konkursowe przyjmuje p. Małgorzata Chrostek od 16 marca 2020r. do 3 kwietnia 2020r.

 

 

 Regulamin konkursu plastycznego.

Czytaj całość…
 
BAL KARNAWAŁOWY
04.03.2020.
 Tłusty czwartek to dzień, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i w tym właśnie dniu w naszej szkole odbył się bal przebierańców. Było słodko, smacznie i kolorowo. Dzieci prezentowały się  w barwnych strojach i wcieliły się w bohaterów bajek, filmów. Można było zobaczyć policjantów, rycerzy, piratów, kowbojów, klaunów, którzy tańczyli z księżniczkami, wróżkami, czarodziejkami, motylkami, biedronkami, tancerkami. Postaci wyruszyły w taneczną podróż po świecie, zatrzymując się w różnych miejscach . W Czechach zatańczyły polkę, w Grecji zorbę, w Polsce poloneza, we Francji kankana itd. Były korowody, kółeczka oraz taniec w parach i solo. Dzieci bawiły się znakomicie, a dobry humor  wszystkim dopisywał.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, a radzie rodziców za ufundowanie słodkich, smacznych pączków.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 1031