AKTUALNOŚCI
Barbórka
21.12.2019.
 Barbórka - tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary. W tym dniu na sali WDK spotkali się górnicy z naszej miejscowości, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane specjalnie dla nich przez dzieci z przedszkola oraz przez uczniów z zespołu regionalnego  „Jarzębinki”. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli. Nie zabrakło biesiadnych piosenek oraz tańców m.in. „Trojak” – popularny taniec śląski. Na zakończenie dzieci przekazały  górnikom życzenia oraz odśpiewały  „Sto lat”.
Czytaj całość…
 
Święto Górnika
21.12.2019.

Hej w kopalni praca wre, górnicy pracują. Całe noce, całe dnie węgiel wyrąbują!

 Dnia 4. grudnia przedszkolaki z naszego przedszkola miały okazję zaprezentować swój program artystyczny, przed licznie zgromadzonymi górnikami z Osieka. Razem z zespołem „Jarzębinki” śpiewały i recytowały wiersze dla przybyłych gości.
Pomimo ogromnej tremy wszystkie starszaki spisały się na medal. Najpierw razem z górnikami wysłuchali przemówień, a gdy przyszedł czas uroczystego odśpiewania hymnu Polski, stanęli na baczność i w swój śpiew włożyli całe serce.
Każde dziecko z grupy Biedronek miało okazję zaprezentować się na scenie. Dzieci pięknie deklamowały przygotowane wiersze, zaśpiewały piosenkę „Hej, w kopalni”, a nawet wystąpiły w skeczu posługując się śląską gwarą. Cały występ spotkał się uznaniem gości, którzy nagrodzili przedszkolaków wielkimi brawami i nie tylko… Górnicy obdarowali Biedronki wielką paczką słodyczy, którą dzieci zabrały do przedszkola i poczęstowały innych przedszkolaków.
Wszystkim górnikom oraz osobom związanych z górnictwem składamy najserdeczniejsze życzenia- zdrowia, szczęścia i pomyślności. Niech Święta Barbara ma Was w swojej opiece.

 

Czytaj całość…
 
Witaj, Święty Mikołaju!
21.12.2019.
6 grudn ia jest szczególnym dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym dniu próbujemy odejść nieco od rutyny dnia codziennego. Od samego rana na  korytarzach spotkać można  uczniów w mikołajkowych czapkach.  Jaka była radość, gdy zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami .  Dzieci witały go z ogromnym entuzjazmem. Każdy czekał na prezent niespodziankę. W okolicy naszej szkoły pojawił się również Święty Mikołaj na koniu. Wzbudził wielką sensację i sprawił, że ten dzień miał jeszcze więcej uroku.
Świąteczny nastrój można poczuć na naszym szkolnym holu, który wygląda zjawiskowo. Jego wspaniały wygląd jest zasługą p. Ireny Kramarczyk- projektantki dekoracji i jego głównej autorki, p .Agnieszki Turek, p. Elżbiety Micor, p. Ewy Lasatowicz oraz   p. Janusza Dusika. 
Czytaj całość…
 
Moje zmysły - to Ja
15.12.2019.
 W dniu 10.12.2019r. w świetlicy szkolnej w grupie dzieci z klas I nauczyciel wspomagający p. mgr inż. A. Lacheta i nauczyciel świetlicy p. A. Turek przeprowadziły warsztaty realizowane w ramach podjętej innowacji pedagogicznej „Moje zmysły – to Ja”. Tematem warsztatów był zmysł wzroku. Celem zajęć było poznanie działania zmysłu wzroku, poszerzanie wiadomości na jego temat, a także zasady dbania o wzrok swój i innych osób. Przedstawiono rolę zmysłu wzroku w życiu i funkcjonowaniu człowieka. Uczniowie zapoznali się z alfabetem Braille’a oraz  poznali funkcjonowanie zmysłów osób niepełnosprawnych.Wykonując ćwiczenia praktyczne dzieci doskonaliły percepcję wzrokową, orientację w schemacie własnego ciała oraz sprawność manualną. Uczniowie kształtowali pracę samodzielną oraz w grupie poprzez umiejętność porozumiewaniasię. Podsumowując zajęcia wykonano gazetkę w sali świetlicowej.
Czytaj całość…
 
3 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
15.12.2019.
 W naszej szkole w dniu 3 grudnia uczniowie oraz nauczyciele wyrażając solidarność z osobami niepełnosprawnymi założyli ubrania w kolorze żółtym lub przynieśli dowolną żółtą rzecz. Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych było zwrócenie uwagi i ukazanie osoby z niepełnosprawnością, jako człowieka starającego realizować swoje pasje i marzenia, kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych oraz  motywowanie uczniów do przełamywania barier i lęku przed kontaktem z osobami niepełnosprawnymi.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 991