AKTUALNOŚCI
Jak powstaje węgiel?
13.12.2020.

 Grupa Biedronek postanowiła dowiedzieć się skąd tak naprawdę wziął się węgiel. Żeby zrozumieć cały proces dzieci wysłuchały opowiadania ,,Prawdziwa bajka" Doroty Kossakowskiej. Zapoznały się w niej z historią powstania węgla oraz różnymi możliwościami jego wykorzystania w życiu codziennym. Następnie przedszkolaki oglądały różne odmiany węgla: kamiennego, węgiel leczniczy oraz do rysowania. Oglądały, dotykały eksponaty, określały ich cechy zewnętrzne, próbowały malować nim na kartce papieru. Dzieci zajrzały do  wnętrza kopalni na podstawie obrazków i wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca w kopalni jest bardzo ciężka. Na koniec przedszkolaki obejrzały bajkę  o Bolku i Lolku  ,,W starej kopalni" oraz przymierzyły czapkę górnika ,,Czako".

Czytaj całość…
 
ZDROWE ŚNIADANIE
13.12.2020.

 Grupa 4 i 5 miały okazje zjeść śniadanie w innej formie. Panie kucharki przygotowały dla dzieci szwedzki stół. Dzieci robiły kanapki i z apetytem je zajadały.

Czytaj całość…
 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
13.12.2020.

 Przedszkolaczek zuch i chwat

Jest z przedszkolem za pan brat.

Pięknie tańczy, ładnie śpiewa

na nikogo się nie gniewa.

 

27 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny, zaśpiewały wspólnie przygotowane piosenki.  Była to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu przedszkolaków, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Po występie wszystkie dzieci złożyły uroczystą przysięgę oraz zostały pasowane na przedszkolaka. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków, prezentów oraz medali dla każdego dziecka. Był to dzień pełen radości i wrażeń.

Czytaj całość…
 
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
04.12.2020.

Konkurs bożonarodzeniowy

Zapraszamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w konkursie

pt. „Magiczna moc życzeń kartki bożonarodzeniowej”,

który odbędzie się w dniach 30.11.2020r. – 13.12.2020 r.
Organizatorem konkursu są wychowawcy świetlicy szkolnej.
Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie konkursu.

 REGULAMIN KONKURSU.DOC

 
MAGIA I CZARY, CZYLI PRZEDSZKOLNE ANDRZEJKI
04.12.2020.

„W przedszkolu zabawa,
Andrzejek to czas.
Niech magia i wróżba
Królują wśród nas.”

 Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki – to wieczór wróżb obchodzony w Polsce w noc
z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. W dawnej Polsce były one jedną
z ważniejszych dat w kalendarzu, a wróżby odprawiane w ten wyjątkowy wieczór traktowano z ogromną powagą.

30 listopada przedszkolaki miały okazję zapoznać się z andrzejkową tradycją. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  przekłuwania serduszek z imionami, lania wosku, losowania swoich przyszłych zawodów, a także ustawiania butów, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dały one naszym maluchom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 1180