AKTUALNOŚCI
Tworzymy lapbooki
04.12.2019.
 Uczniowie klas II i III w oparciu o przeczytane książkiwykonałylapbooki. W teczkach tematycznych zgromadzili informacje dotyczące autora, bohaterów oraz  najważniejszych wydarzeń. Lapbooki zawierają także rysunki, mapy, zdjęcia i ciekawostki. Oprócz tego są tam zagadki, krzyżówki, rebusy, kolorowanki i własnoręcznie wykonane przez dzieci puzzle. Wszystko to umieszczone jest w przygotowanych przez uczniów książeczkach, kopertach, kieszonkach i karteczkach o różnych kształtach.Lapbooki są kolorowe i pełne niespodzianek. Uczniowie samodzielnie wykonali również tytułową stronę, przedstawiającą głównego bohatera. Tworzeniu towarzyszyły ciekawość, radość i zabawa. Zostały one przedstawione na wystawie podczas konferencji „ W poszukiwaniu literackich drogowskazów- czytelnictwo dzieci i młodzieży,  w która odbyła się w Galerii Książki w Oświęcimiu.
Czytaj całość…
 
Gdy dorosnę ... dziennikarzem będę!
04.12.2019.
 W dniu 21 listopada 2019r.  na zaproszenie starszaków  nasze przedszkole odwiedziła pani  Małgorzata Gleń – dziennikarka „Gazety Krakowskiej”, która  opowiedziała dzieciom o swej ciekawej pracy. Przedszkolaki grzecznie wysłuchali ciekawostek o zbieraniu materiałów do gazety oraz o tym, co dziennikarze lubią w swojej pracy najbardziej i dlaczego jest ona taka ciekawa. Następnie dzieci zadawały pani Małgosi pytania, którym nie było końca.
Czytaj całość…
 
Wycieczka do Fabryki Bombek
04.12.2019.
 22.11.2019 r. odbyła się wycieczka do Fabryki Bombek.  Uczestniczyły w niej przedszkolaki z grupy III, IV, V, VI, VII. Przedszkolaki mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyły jak powstają bombki.  Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek dzieci zostały zapoznane z etapem „srebrzenia” , gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udaliśmy się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tam powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombkę własnoręcznie ozdobioną podczas warsztatów. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci ozdobią choinki własnoręcznie zdobionymi bombkami.  To była naprawdę udana wycieczka!
Czytaj całość…
 
Dbamy o higienę jamy ustnej.
04.12.2019.
 Dzieci z grupy Zajączków dbają o higienę jamy ustnej i zdrowe zęby. W związku z tym w przedszkolu myły zęby po każdym posiłku.
Czytaj całość…
 
Wieczornica - "Pamięć wszystko obejmie, losy osieczan podczas II wojny światowej".
26.11.2019.
 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej i Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Osieku byli organizatorami wieczornicy historycznej – „ Pamięć wszystko obejmie, losy osieczan podczas II wojny światowej”. Wydarzenie miało miejsce  19 listopada 2019 r. na sali WDK w Osieku.
Była to prawdziwa lekcja historii dla wszystkich, którym losy osieczan i Osieka są szczególnie bliskie. W wyjątkowej atmosferze, pięknej i historycznej scenerii spotkali się miłośnicy historii , by wysłuchać niesamowitych opowieści o  losach  tutejszych mieszkańców.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 972