AKTUALNOŚCI
Dzień Głośnego Czytania
30.09.2020.

 29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki,
w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.W ramach tej akcji w każdej grupie nauczycielki czytały wybrane przez dzieci pozycje książkowe.

Czytaj całość…
 
Wybór opiekuna Samorządu Uczniowskiego
22.09.2020.

 Jak co roku, na początku września odbywają się w naszej szkole wybory nauczyciela, który będzie się opiekował Samorządem Uczniowskim. Uczniowie klas 4 – 8 , 11 września, w tajnym, demokratycznym głosowaniu wybrali w tym roku, spośród całego Grona Pedagogicznego, pana Andrzeja Razowskiego, nauczyciela fizyki.

Nauczyciel wybrany przez uczniów to ten, do którego mają największe zaufanie, z którym lubią pracować i wierzą,
że będzie on dobrze reprezentował ich interesy.

Życzymy panu Razowskiemu wielu pomysłów na zaktywizowanie uczniów naszej Szkoły - mimo pandemii  oraz współpracy z nowym Samorządem Uczniowskim, którego skład poznamy pewnie już niedługo.

Czytaj całość…
 
Nowa szatnia w szkole
22.09.2020.

 

 

To była chyba najmilsza niespodzianka dla naszych wychowanków! Spełniły się marzenia wielu uczniów o zamykanych, indywidualnych szafkach, w których można przechowywać obuwie zamienne, ubrania, podręczniki, przybory szkolne.

Po spotkaniu z wychowawcą i zapoznaniu się z nowym regulaminem szatni, już pierwszego września podekscytowani uczniowie otrzymali klucze do swoich szafek. Każdy numer został skrzętnie odnotowany w dokumentacji szkolnej. W szatni znajduje się monitoring, więc o żadnych włamaniach mowy być nie może.

W szatni zrobiło się teraz bardziej przestronnie, co na pewno ułatwia zarówno poruszanie się uczniom, jak i sprzątanie pracownikom obsługi.  Kolorowe szafki wyglądają estetycznie i schludnie.

Ten wspaniały prezent został wsparty finansowo przez Radę Rodziców i Urząd Gminy w Osieku.

Bardzo dziękujemy rodzicom naszych uczniów i absolwentom za pomoc podczas demontażu starej szatni oraz rozładunku nowych szafek.

Czytaj całość…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
22.09.2020.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

To było chyba najbardziej wyczekiwane przez uczniów rozpoczęcie roku szkolnego. Wielu cieszyło się z zakończenia wakacji. A wszystko dzięki pandemii COVID-19. Zamknięcie w domach, tygodnie zdalnego nauczania, tęsknota za kolegami, a pewnie także za nauczycielami – sprawiły, że dzieci, spragnione kontaktu z rówieśnikami, tym chętniej zawitały w progi szkoły.

Nie było to jednak zwykłe rozpoczęcie roku. Ze względu na procedury bezpieczeństwa uczniowie i pedagodzy nie zgromadzili się na sali gimnastycznej, lecz powędrowali do oddzielnych klas, w których spotkali się z wychowawcami. Do każdej klasy zajrzała jednak pani Dyrektor, aby przywitać dzieci w nowym, innym roku szkolnym.

Uczniowie zapoznali się w tym dniu nie tylko z nowym podziałem godzin, ale również z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w tym roku szkolnym ze względu na pandemię. Dzieci i młodzież otrzymali też nowe  podręczniki  i zeszyty ćwiczeń.

Miłą niespodzianką dla naszych wychowanków okazały się szafki w szatniach. Od dziś każdy uczeń będzie miał swoją półeczkę, zamykaną na klucz, w której może przechowywać obuwie zamienne, odzież, podręczniki, potrzebne przybory.

Choć przed nami niełatwy rok , to mamy nadzieję, iż przestrzeganie procedur uchroni nas przed zdalnym nauczaniem i jak najdłużej będziemy się cieszyć wspólnymi spotkaniami i nauką w naszej szkole!

 
ogłoszenie - przedszkole
28.08.2020.

Procedura bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19 w Przedszkolu Publicznym w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 1 w Osieku

 

   Procedura bezpieczeństwa w czasie epidemii COVID-19 – przedszkole.pdf

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 1220