AKTUALNOŚCI
OGŁOSZENIE DLA ÓSMOKLASISTÓW
01.06.2020.

Szanowni Państwo – rodzice uczniów klas ósmych

Uczniowie klas ósmych

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna na stronie www.oke.krakow.pl zamieściła materiały, które mogą być pomocne w przygotowaniu się do egzaminu  ósmoklasisty z języka polskiego oraz matematyki. Materiał zawiera też wskazówki jak pracować z arkuszem egzaminacyjnym.

Materiały pomocnicze do pracy z arkuszem egzaminacyjnym:

prezentacja ogólna

2. Materiały pomocnicze do egzaminu z matematyki (z lektorem):

prezentacja 1

prezentacja 2

prezentacja 3.

3. Materiały pomocnicze do egzaminu z języka polskiego:

prezentacja 1

prezentacja 2

 
Oddajmy cześć naszym Bohaterom.
01.06.2020.

 W 76 rocznicę śmierci Kazimierza Jędrzejowskiego  w imieniu całej społeczności uczniowskiej dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Osieku złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą znajdującą się przed Urzędem Gminy w Osieku, jak również pod pomnikiem w Malcu, będącym   hołdem  społeczeństwa Ziemi Oświęcimskiej dla   Kazimierza Jędrzejowskiemu.

Kazek urodził się w Osieku. W czasie okupacji niemieckiej niósł pomoc więźniom obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Wytrwale, lojalnie i z bezgranicznym oddaniem narażał swoje życie, by ratować niewinne ofiary hitlerowskiej machiny zbrodni. Aresztowany
w październiku 1943 roku w Malcu był przetrzymywany i przesłuchiwany w więzieniu w Mysłowicach. Poddawano go tam nieludzkim torturom. W połowie maja 1944 roku został przewieziony do bloku 11 w obozie Auschwitz-Birkenau. Wyrokiem sądu doraźnego skazano go na śmierć.

W dniu 26 maja 1944 roku wyrok wykonano w krematorium w Brzezince.

Czytaj całość…
 
100  lecie urodzin Jana Pawła II
29.05.2020.

 Rok 2020 jest rokiem szczególnym  - w maju obchodzimy 100 rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II. Z tej też okazji Sejm ustanowił ten rok Rokiem Świętego Jana Pawła II.
Uczniowie klasy IV a, V b i V c realizowali na języku polskim  projekt poświęcony Janowi Pawłowi II.W swoich lapbookach przedstawili tę wielką postać jako poetę, turystę, pielgrzyma, aktora,  papieża a przede wszystkim  zwykłego człowieka. Każda z prac jest wyjątkowa, bo każdy dostrzegał inaczej wyjątkowość Jana Pawła II.
Wszystkim uczniom i rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i mistrzostwo wykonania prac.
Mamy nadzieję, że po powrocie do szkoły uda się zorganizować wystawę tych wszystkich prac.

Anna Woszczyna, Dorota Stelmach

Czytaj całość…
 
czy znasz te postacie?
28.05.2020.

 Adrian Mikuła, uczeń klasy 8b udostępnił na holu szkoły swoje rysunki. Po kilku dniach szkoła została zamknięta. Może nie wszystkim udało się je zobaczyć.  Dlatego te i inne prace Adriana możecie obejrzeć tutaj, na stronie internetowej szkoły.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć wspomnianych prac.

A. Godoń

Czytaj całość…
 
Ogłoszenie
27.05.2020.

ZMIANA DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH
W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Informacja dla uczniów i rodziców

Zgodnie z  Rozporządzeniem MEN z dnia 29 kwietnia 2020r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Osieku  po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, ustala nowe terminy dodatkowych dni wolnych  od zajęć dydaktyczno-wychowawczych przypadające na czas egzaminów klas ósmych, tj.:

16, 17, 18  czerwca 2020 r.

Terminy dni wolnych w szkole, ustalone we wrześniu 2019 roku obejmujące: 21.04-23.04.2020  r. trącą ważność. Jednocześnie przypominam, że dzień
12 czerwca jest nadal dniem wolnym od zajęć  dydaktyczno- wychowawczych
wg. ustalonego wcześniej kalendarza roku szkolnego.

Poniżej zamieszczam zarządzenie.

Z poważaniem Monika Rycerz

    ZARZĄDZENIE

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 1180