AKTUALNOŚCI
UWAGA ALARM SMOGOSMOK
25.11.2019.
 „Uwaga alarm smogosmok”- pod takim hasłem dzieci z grupy ,, Biedronek” i ,, Motylków” rozpoczęły warsztaty proekologiczne, których  celem  było kształtowanie postaw i umiejętności aktywnego działania poprzez rozbudzanie świadomości problemu smogu i zanieczyszczenia powietrza. Zajęcia te realizowane były w ramach projektu wdrażającego program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego ,, Małopolska w zdrowej atmosferze”.
Czytaj całość…
 
"W kuchni jest tyle rzeczy ..."
25.11.2019.
 15 listopada 2019 r. dzieci z grupy ,, Biedronek” i ,,Motylków”udały się z wizytą do przedszkolnej kuchni. Tam powitane przez panie kucharki, zostały oprowadzone po kuchni i zapoznane ze sprzętami, których używa się podczas przygotowywania posiłków. Oglądały jej wyposażenie, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy. Ogromną frajdą okazało się oglądanie ogromnych garnków, misek i patelni, w których panie kucharki przygotowują przepyszne posiłki. Panie zwróciły uwagę dzieci na swój strój oraz podkreśliły znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków. Była to bardzo interesująca i pouczająca wycieczka. Dzieci były zachwycone.
Czytaj całość…
 
A źródło wciąż bije...
20.11.2019.
 11 listopada, w Święto Niepodległości, na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. A źródło wciąż bije... Tym samym włączyliśmy się w gminne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Czytaj całość…
 
Wyjazd edukacyjny do Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach.
20.11.2019.
 19 listopada 2019 r. z okazji zbliżającej się w przyszłym roku 100. rocznicy urodzin papieża Polaka uczniowie klasy 5 c i d uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach.
W mieście papieskim udano się do Bazyliki Mniejszej Ofiarowania NMP z XIII wieku, w której wspólnie modlono się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W tejże świątyni każdego dnia służył do Mszy Świętej Karol Wojtyła. Później zwiedzono muzeum. Dom świętego Jana Pawła II w sposób interaktywny przedstawia najważniejsze wydarzenia z Jego życia - od narodzin aż do śmierci. Można tam było zobaczyć zabawki z dzieciństwa Papieża, jego szaty i zegar, który wskazywał ostatnią godzinę Jego życia
Czytaj całość…
 
"Moje zmysły - to Ja"
17.11.2019.
 W roku szkolnym 2019/2020 realizujemy innowację pedagogiczną: „Moje zmysły - to Ja”. Pierwsze warsztaty odbyły się 5 listopada 2019r. Dzieci zapoznały się  z pojęciem osoby niepełnosprawnej. Tematem listopadowych zajęć był zmysł słuchu. Uczniowie poznali określone zmysły, dowiedzieli się, w jaki sposób słyszymy oraz jak dbać o swój słuch i słuch innych osób.Dzieci zapoznały się również z językiem migowym oraz wykonały tematyczny plakat. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela wspomagającego panią  mgr inż. Agatę  Lachetę oraz nauczyciela świetlicy panią  Agnieszkę Turek. Celem cyklu zajęć jest zrozumienie specyfiki funkcjonowania osób z niepełnosprawnością poprzez próbę doświadczania towarzyszących jej barier za pomocą różnych ćwiczeń wykorzystujących różne zmysły; kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych, motywowanie uczniów do przełamywania barier i lęku przed kontaktem z osobami niepełnosprawnymi.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 1031