AKTUALNOŚCI
Zakładki do książek
05.11.2020.

             Zakładki do książek – mali przyjaciele

Gdzie ja skończyłam/-em  to  czytać…? Takie pytanie zadał sobie choć raz niejeden miłośnik książki. Zamknął książkę, a potem złościł  się na samego  siebie, wertował kartki, niepotrzebnie tracąc czas, by znaleźć odpowiedni fragment. A prostym i praktycznym rozwiązaniem jest używanie zakładki do książki. Pozwala na kontynuowanie czytania od miejsca, w którym je przerwano.

Uczniowie klas pierwszych,  mając świadomość konieczności szanowania książek , o czym dowiedzieli się podczas pobytu w bibliotece oraz na lekcji z wychowawcami ( m. in. o tym , że nie wolno zaginać kartek) własnoręcznie wykonali, piękne zakładki , wykazując inwencję twórczą i sprawność manualną.

Dorota Stelmach

Czytaj całość…
 
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS 6-8
28.10.2020.

 W dniach 15.10.2020- 22.10.2020 w naszej szkole odbywały się warsztaty profilaktyczne pt. "Narkotyki- prawda i mity- czyli nie daj się złapać". Zajęcia prowadzone były przez specjalistę terapii uzależnień pana .Zbigniewa Krempickiego. Uczniowie aktywnie brali w nich udział: często zadawali pytania, chętnie udzielali odpowiedzi, z dużym zainteresowaniem oglądali wyświetlaną prezentację. W trakcie warsztatów  prowadzący wyjaśnił pojęcia: narkotyki, substancje psychoaktywne, środki odurzające, uzależnienie, terapia uzależnień itp. Warsztaty miały na celu zapobiegać narkomanii wśród młodzieży.

Czytaj całość…
 
ogłoszenie
25.10.2020.

Szanowni Państwo,

Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Osieku informuje iż zgodnie
z decyzją Rządu RP Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Osieku  przechodzi w tryb pracy mieszanej.

Od dnia 26 października do dnia 8 listopada 2020 r. uczniowie klas od 4 do 8 przechodzą w tryb pracy zdalnej co oznacza, że uczniowie w/w klas w oznaczonym wyżej czasie nie przychodzą do szkoły a nauczanie będzie odbywało się w formule na odległość.

Uczniowie klas 1 – 3 uczęszczają do szkoły i  uczą się w trybie stacjonarnym.

Godziny pracy świetlicy szkolnej, biblioteki,  pracy pedagoga i psychologa nie ulegają zmianie.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji nauki zdalnej dla uczniów klas 4 – 8 będziemy Państwu przekazywać za pośrednictwem systemu wiadomości dziennika Librus.

 
 
Światowy Dzień Mycia Rąk
25.10.2020.

 Światowy Dzień Mycia Rąk to  święto obchodzone corocznie
15 października, ustanowione przez UNICEF  w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Celem obchodów tego Dnia jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Nasze przedszkole oczywiście włączyło się do tej niezwykle ważnej akcji. Przedszkolaki dużo wiedzą o zarazkach i bakteriach, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce i wiedzą również, jakie znaczenie dla zdrowia ma dokładne mycie rąk. Porozmawialiśmy sobie na temat zasad higieny, przypomnieliśmy sobie etapy mycia rąk oraz poznaliśmy naszego Bohatera-pogromcę wirusów, bakterii i zarazków MYDŁOMENA. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

Czytaj całość…
 
Podziękowanie od Prezydenta RP dla ZSP Nr 1 w Osieku
21.10.2020.

 Za włączenie się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie otrzymaliśmy, po raz kolejny, od Prezydenta RP podziękowanie oraz piękny, kolekcjonerski egzemplarz „Balladyny” wydany przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To arcydzieło polskiej literatury autorstwa Juliusza Słowackiego było – tradycyjnie we wrześniu – lekturą do wspólnego czytania przez wszystkich Polaków.

Ze względu na sytuację epidemiczną, inaczej niż w latach poprzednich, akcję Narodowe Czytanie przeprowadziliśmy
w salach lekcyjnych. Uczniowie klas IV – VIII wraz
z nauczycielami czytali wybrane fragmenty „Balladyny”.

Potwierdzeniem udziału w Narodowym Czytaniu była pamiątkowa pieczątka przybita w zeszytach obok okolicznościowych wklejek i krótkich notatek o bohaterach dramatu.

Akcję przygotowały panie: mgr Dorota Stelmach i mgr Anna Woszczyna

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 1220