AKTUALNOŚCI
ogłoszenie
07.10.2019.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Osieku informuje,
że 14 października 2019 r. / poniedziałek/ jest zgodnie z art. 74 Karty Nauczyciela dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Istnieje w tym dniu możliwość zapewnienia przez szkołę zajęć opiekuńczych.
Zgłoszenia ucznia na zajęcia opiekuńcze / z dokładnym podaniem czasu pobytu dziecka

w szkole/ należy dokonać u wychowawcy klasy do czwartku 10.10.2019r
 
światowy Dzień Zwierząt
07.10.2019.

Obchodzimy nietypowe, dziwne i niezwykłe  święta w naszym przedszkolu!

 Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, w dzień ich patrona - św. Franciszka z Asyżu. Obchody tego święta mają na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które mieszkają z nami i obok nas, również mają swoje prawa. Tego dnia dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Wszystkie przedszkolaki słuchały wierszy, bajek, rozwiązywały zagadki oraz śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami. Największą atrakcją tego dnia były zwierzęta przyniesione przez dzieci i ich rodziców do przedszkola. W sali grupy Biedronek gościliśmy trzy papugi oraz chomika. Wszyscy przyglądali się im z wielkim zainteresowaniem. Również z tej okazji została przygotowana wystawa zdjęć przyniesionych przez dzieci „Moje ukochane zwierzę”, którą można podziwiać w holu naszego przedszkola. Zapraszamy!

Czytaj całość…
 
Wyjazd do Oświęcimskiego Centrum Kultury
06.10.2019.
 30 września Przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl pt. "Pinokio" w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji. Przedstawienie perypeti drewnianego pajacyka na wielkiej scenie było dla dzieci ciekawym wydarzeniem. Piękne stroje, ciekawa scenografia, doskonała gra aktorska, wesoła muzyka i efekty świetle wprowadziły dzieci w bajkowy świat i zapewniły wspaniałą rozrywkę.
Czytaj całość…
 
Alarm o skażeniach
06.10.2019.
Powiatowy Trening Systemu Wykrywania i Alarmowania
 

 24.  września  w naszej placówcezostał przeprowadzonypowiatowy trening Systemu Wykrywania i Alarmowania – alarm o skażeniach.Celem tych ćwiczeń było uświadomienie uczniom, a także wszystkim pracownikom jak należy zachować się  w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństwa. Po usłyszeniu alarmu i 3 długich dzwonkach wszyscy  opuścili budynek szkoły i obserwowali akcję strażaków, którzy sprawdzali budynek szkolny. Ćwiczenia  były potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach. Próbną ewakuację  poprzedziła  pogadanka wychowawców z uczniami nt. ewakuacji dzieci i młodzieży z budynku szkoły.  

Bardzo dziękujemy  Strażakom OSP w Osieku za sprawną  i bezpiecznie przeprowadzoną akcję. 

 
Wybory Samorządu Uczniowskiego
06.10.2019.

W dniu 25.09.2019 odbyły się w naszej Szkole wybory Samorządu Uczniowskiego.

            Uczniowie klas IV-VIII oddali w sumie 210 głosów.

Najwięcej głosów otrzymały Natalia Pierkiel i Katarzyna Paw 105, Alan Bies i Oscar Walczyk 44, Wojciech Zięciak 28 i Kamil Luranc i Igor Zacny 27.

            Przewodniczącą została NATALIA PIERKIEL

V-ce przewodniczący – Katarzyna Paw

V-ce przewodniczący – Kamil Luranc

Skarbnik – Wojciech Zięciak

Sekcja porządkowa – Oscar Walczyk

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 991