AKTUALNOŚCI
AKTUALNOŚCI SPORTOWE W ZSP NR 1 W OSIEKU
21.10.2019.

POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 W  nowym roku szkolnym nasi  uczniowie wystartowali w zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się w  Oświęcimiu . Były to sztafetowe biegi  przełajowe na dystansach 10 x 800 m i 10x 1000 m rozgrywane o mistrzostwo naszego powiatu.  Osieczanie wywalczyli  w tych zawodach czołowe miejsca.
Dziewczynki  z klas IV- VI  reprezentujące ZSP nr 1 w Osieku ( roczniki  2009-2007) zwyciężyły w sztafecie 10x 800 m i wywalczyły tym samym prawo do reprezentowania powiatu oświęcimskiego w etapie wojewódzkim. Zespół prowadzony przez Magdalenę Jasińską wystąpił w składzie: Emilia Konarczak, Amelia Gibas, Anna Luranc, Zuzanna Warzecha, Julia Sieradzka, Amelia Rusek, Kalina Palutkiewicz, Jagoda Dusik, Katarzyna Jurczyk i Katarzyna Kusak.  
Uczennice z naszej szkoły z klas VII i VIII zajęły w sztafecie drugie miejsce , natomiast  chłopcy zdobyli  IV miejsce. Skład drużyny dziewcząt: Zuzanna Wojtala, Justyna Tadych, Natalia Pierkiel, Dominika Gurdek, Alicja Płonka, Oliwia Żmudka, Marta Płonka, Emilia Kuźma, Lena Płonka i Jagoda Płonka . Sztafetę chłopców reprezentowali: Szymon Garwacki, Sebastian Klęczar, Paweł Gabryś, Bartosz Gabryś, Wiktor Szyszka, Michał Płonka, Szymon Płonka, Wojciech Zięba, Oskar Walczyk, Dawid Grzechacki i Franciszek Kawczak. Opiekunem drużyn była  Aleksandra Ławeczka.

Czytaj całość…
 
Święto Komisji Edukacji Narodowej
21.10.2019.
Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

 Te słowa Stefana Żeromskiego przyświecały tegorocznemu świętowaniu Dnia Nauczyciela w naszej szkole. Z tej okazji klasy: 5c i 7c, pod przewodnictwem swoich wychowawczyń: pani Angeliki Łysoń i pani Renaty Chmielniak przygotowały program kabaretowy, poruszający tak ważki problem w życiu każdego człowieka, jakim jest nauka. Uczyć się trzeba - to wiedzą wszyscy. Ale wiadomo, że mało jest idealnych uczniów, nauczycieli i rodziców w tym jakże trudnym i skomplikowanym procesie edukacyjno-wychowawczym.  Każdy radzi sobie, jak może, a poczucie humoru, nawet w tak ważnej kwestii, nie powinno nas opuszczać.

Uczniowie pokazali swoim kolegom wiele żartobliwych scenek zarówno z lekcji ( matematyki, języka polskiego, religii, godziny wychowawczej), przerw śródlekcyjnych,  jak i z domu - wszak nauka nie kończy się wraz z opuszczeniem budynku szkoły, ma natomiast wielki wpływ również na nasze życie rodzinne.

Aktorskim zmaganiom, które jednak nie należały do najtrudniejszych, bo cóż może być bliższe uczniom, jak nie szkoła, towarzyszył chór pod dyrekcją pani Bernadety Stawowczyk-Zemanek, który w żartobliwy, muzyczny sposób komentował szkolną rzeczywistość.
Czytaj całość…
 
Światowy Dzień Mycia Rąk
15.10.2019.
 15 pażdziernika to Światowy Dzień Mycia Rąk. W naszej szkole uczniowie młodszych klas mieli okazję z pomocą pani higienistki oraz szkolnego psychologa  uczestniczyć w prezentacji  tej ważnej czynności. Uczniowie odpowiadali najpierw na pytania dotyczące higieny. Wniosek z tego krótkiego wydarzenia jest optymistyczny- uczniowie doskonale wiedzą, jak często i dlaczego należy dbać o czyste ręce. Potrafią wykonać to zadania na 5+.
Czytaj całość…
 
Spotkanie pierwszaków z policjantami
15.10.2019.
 Dnia 5 września 2019 roku uczniów klasy pierwszej odwiedzili policjanci. Było to niezwykle ważne spotkanie, gdyż dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pan policjant w formie prezentacji multimedialnej nauczył pierwszaków właściwego zachowania na ulicy, przypomniał o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie przed podróżą, noszenia elementów odblaskowych.Natomiast pani policjantka sprawdziła wiedzę siedmiolatków, zadając rymowane zagadki. Wizyta zakończyła się wspólnym wyjściem na podwórko, gdzie czekał policyjny radiowóz. Dziewczynki i chłopcy mogli w nim usiąść i poczuć się jak przedstawiciele służb mundurowych.
Czytaj całość…
 
Noc bibliotek
13.10.2019.
C zwartkowy wieczór 3 października grupa uczniów z klas I- III spędziła w szkole i to w dodatku całkiem dobrowolnie. To niezwykłe wydarzenie było związane z Ogólnopolską Nocą Bibliotek, w której wzięliśmy udział. Zabawy i harce przebiegały pod hasłem „ Znajdźmy wspólny język”.
Na uczestników czekały liczne konkurencje, które pokazały ile cennych umiejętności i wiedzy zdobywamy w trakcie czytania. Każda klasa opracowała swój własny program spotkania,  opierający się na bajkach, baśniach i legendach.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 991