AKTUALNOŚCI
Zostań Przyjacielem Ziemi - Parki narodowe
18.05.2020.

 Dnia 15.05.2020r. odbyły się zajęcia świetlicowe on-line realizowane w ramach innowacji pedagogicznej,, Zostań Przyjacielem Ziemi”prowadzone przez  p. mgr inż. Agatę  Lachetę nauczyciela współorganizującego kształcenie specjalne oraz p. Agnieszkę  Turek nauczyciela świetlicy. Tematem wirtualnego spotkania były Polskie Parki Narodowe.  Uczniom zaprezentowano, w formie filmu edukacyjnego, zasady obowiązujące na terenach objętych ścisłą ochroną roślin i zwierząt. Prezentacja multimedialna pozwoliła dzieciom na wirtualny spacer po Polskich Parkach Narodowych. Celem zajęć było zwrócenie szczególnej uwagi na ochronę najcenniejszej w Polsce fauny i flory. Rozwijano zainteresowanie i ciekawość poznawczą ukierunkowaną na przyrodę naszego kraju. Utrwalano znajomość zasad zachowania się na terenach objętych ochroną. Uczniowie rozwijali umiejętność swobodnej wypowiedzi i ćwiczyli koncentrację uwagi.

Czytaj całość…
 
Wznowienie zajęć opiekuńczo- wychowawczych w oddziałach przedszkolnych od 18 maja 2020 r.
15.05.2020.

Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Osieku  informuje, że z dniem
18 maja 2020 r. wznowione zostaną zajęcia w oddziałach przedszkolnych.

Zajęcia mają charakter opiekuńczo - wychowawczy i realizowane są zgodnie
z wytycznymi GIS, MZ i MEN dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

W przypadku chęci posłania dziecka do przedszkola prosimy o uprzednie zgłoszenie tego faktu telefonicznie w sekretariacie szkoły (tel. 338458112).

Jednocześnie prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w oddziałach przedszkolnych w okresie pandemii koronawirusa COVID-19.

    PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA W CZASIE EPIDEMII COVID.pdf

 

 
Ogłoszenie
15.05.2020.

INFORMACJE DYREKTORA SZKOŁY W SPRAWIE ZAJĘĆ OPIEKUŃCZO- WYCHOWAWCZYCH Z ELEMENTAMI ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Osieku, w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej,informuje, że od 25 maja 2020 r. będzie możliwość uczestniczenia dzieci klas I - III w zajęciach opiekuńczo- wychowawczychz elementami zajęć dydaktycznych. Istnieje również możliwość korzystania przez dziecko z opieki
w świetlicy szkolnej.
Rodzice, którzy są zainteresowani posłaniem dziecka do szkoły , proszeni są o kontakt telefoniczny z sekretariatem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1  w Osieku do 19 maja do godz. 10.00 .

Poniżej podajemy kontakt:

Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Osieku 

Tel. 338458112  lub poprzez wysłanie informacji w dzienniku elektronicznym.

Informacja o zgłoszeniu dziecka  powinna zawierać:
imię i nazwisko dziecka, klasę. Jeżeli dziecko będzie korzystało ze świetlicy szkolnej prosimy o podanie godzin pobytu dziecka.

 
Pamiętamy
15.05.2020.

 W dniu 8 maja 2020 r. z okazji 75 rocznicy zakończenia II wojny światowej pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Osieku oraz na grobie  Karola Kruczały w imieniu naszej szkolnej społeczności został zapalony symboliczny znicz pamięci.

W tym roku uroczystość ta  miała bardzo  ograniczoną oprawę z uwagi na wprowadzenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

Dzień Zwycięstwa obchodzony jest na pamiątkę rocznicy podpisania bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy. 8 maja 1945 roku o godzinie 23.01 ogłoszono koniec działań wojennych
w Europie.

Czytaj całość…
 
100 dobrych uczynków z okazji 100. urodzin Jana Pawła II
15.05.2020.

 18 maja przypada 100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła, Wielkiego Papieża Polaka. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w przeżywanie tego wyjątkowego dnia pamięci o ich sławnym rodaku, biorąc udział w akcji „100 dobrych uczynków na
100-lecie urodzin Jana Pawła”. Zadanie do wykonania było bardzo proste. Aby sprawić komuś radość, naprawdę nie trzeba wiele robić. Wystarczy miłe słowo, uśmiech, telefon do babci lub dziadka czy posprzątanie swojego pokoju. Warto bezinteresownie pomagać innym i sprawiać im radość. Dobro uczynione drugiej osobie wraca do nas. Uczniowie zaangażowali się w przedsięwzięcie, sprawili swoim bliskim wiele miłych niespodzianek i upamiętnili w ten sposób 100. urodziny Jana Pawła II. Z przesłanych zdjęć wykonano kolaż.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 1143