AKTUALNOŚCI
Oko w oko z ... egipskimi mumiami!
10.12.2019.
 Strasznie fajna Klasa V b  wybrała się zimową porą w egzotyczną podróż do Egiptu. Tak, tak, do Egiptu, by stanąć w oko w oko z mumiami i ich tajemnicami. Na małym skrawku afrykańskiego kontynentu odkrywali starożytną sztukę balsamowania zwłok i budowy sarkofagów. Zachwycali się pięknem starych malowideł, zaglądali głęboko w szpary sarkofagów, by dostrzec zabalsamowane  ludzkie szczątki. Poznali pismo egipskie, nauczyli się, jak należy odczytywać pismo starożytnych Egipcjan. Dowiedzieli się, dlaczego w pomieszczeniach panuje ciemność i zwiedzaniu towarzyszy im tylko rozproszone delikatne  światło.  Potem sami, korzystając ze zdobytej wiedzy,  balsamowali, nacierali olejkami i bandażowali figurki zmarłych, budowali i ozdabiali kartonowe sarkofagi.
Czytaj całość…
 
W Akademii Ambrożego Kleksa
10.12.2019.
 Klasa IV a przeniosła się dziś na lekcjach języka polskiego w świat akademii Ambrożego Kleksa. Już od pierwszych chwil w szkole czekał na nich w szatni list od wyjątkowego profesora, w którym zapraszał wszystkich w niezwykłą lekcyjną podróż.
Uczniowie musieli zmierzyć się z wyzwaniami i niezwykłymi zadaniami. W bibliotece szkolnej za tajemniczą baśniową furtką czekały ich legendowe, baśniowe i bajkowe wyzwania – przygotowane rzeczy miały zaprowadzić ich do konkretnego utworu literackiego.
Czytaj całość…
 
NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ
10.12.2019.
 W roku szkolnym 2019/2020 Nasza Szkoła bierze udział w kolejnym cyklu projektu NIE PAL  PRZY MNIE PROSZĘ. Aktywny udział w zajęciach biorą dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną oraz uczniowie klas II. Dzięki projektowi dzieci sukcesywnie pogłębiają swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia.
Czytaj całość…
 
W zdrowym ciele-zdrowy duch
04.12.2019.
 W dniu 13.11.2019r. w czasie spotkania z rodzicami odbyło się spotkanie z dietetyczką p. Martą Tobiczyk.
Prelekcja została zorganizowana na prośbę Rodziców oraz w wyniku analizy aktualnych zachowań zdrowotnych i odżywiania młodzieży szkolnej.
Celem spotkania była analiza zaburzeń odżywiania diagnozowanych wśród młodych ludzi, a także analiza składu dostępnych i popularnych produktów żywnościowych wśród młodzieży. Poza tym słuchacze uzyskali cenne wskazówki, dotyczące komponowania apetycznych i zdrowych posiłków, ustalone według aktualnej piramidy zdrowego żywienia.
Wiadomo, że uczeń zdrowo odżywiony- to uczeń chętny do nauki. Zachęcamy do popularyzacji zdrowego stylu życia!
Czytaj całość…
 
Zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Oświęcimiu i Kętach
04.12.2019.
 Podobnie jak w ubiegłych latach i w tym roku Szkolne Koło Caritas przeprowadziło w naszej szkole i przedszkolu świąteczną zbiórkę słodyczy dla wychowanków z Domu Dziecka w Oświęcimiu i Kętach. I podobnie jak w latach ubiegłych nasi uczniowie nie zawiedli. Od18 listopada do 2 grudnia udało się nam zebrać wielką górę słodkości: czekolady, batoniki, cukierki, żelki, gumy do żucia, chipsy i mnóstwo różnorodnych ciasteczek! Były także różne przydatne rzeczy kosmetyczne!
Całość zapakowaliśmy do wypełnionego po brzegi samochodu!Przeprowadzona akcja zakończyła się więc pełnym sukcesem.   Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, przedszkolakom i ich rodzicom. Wierzymy, że udało nam się podarować naszym rówieśnikom odrobinę radości na nadchodzące święta.
Szkolne Koło Caritas
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 1031