AKTUALNOŚCI
Andrzejki w Świetlicy
15.12.2019.
 Wróżby andrzejkowe cieszą się sporą popularnością i stanowią świetną okazję do dobrej zabawy "z przymrużeniem oka". Dnia 29 listopadaw świetlicy szkolnej odbyły się Andrzejki. W rolę prowadzących wcieli się uczniowie: Filip Jedliński, Kamila Tolarczyk, Michał Kmieciński oraz Maksymilian Waligórski. Dzieci uczęszczające na świetlicę pod opieką pani A. Turek, S. Surmy, I. Kramarczyk mogły skorzystać zwyboru różnorodnych wróżb. Zajęcia przygotowały p. Ewa Jekiełek,  p. Agata Lacheta oraz p.Agnieszka Turek.
Czytaj całość…
 
ZOSTAŃ PRZYJACIELEM ZIEMI
15.12.2019.
 Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym 2019/2020 realizuje innowację pedagogiczną „Zostań przyjacielem Ziemi”. Celem głównym innowacji jest skuteczne i efektywne kształtowanie postaw dzieci zgodnych z etyką ekologiczną, rozbudzanie potrzeby kontaktu z przyrodą,wyrabianie szacunku dla przyrody i jej piękna. Nieodzownym elementem jest wdrażanie do działań mających na celu ochronę i zapobieganie dewastacji środowiska oraz kształtowanie nawyków i umiejętności prawidłowej segregacji odpadów, a także umiejętność wykorzystywania surowców wtórnych.
Czytaj całość…
 
Krakowski Alarm Smogowy
15.12.2019.

 

13 listopada uczniów klasy Ia oraz Ib odwiedzili goście z Krakowa. W ramach projektu „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” poprowadzili warsztaty antysmogowe. Pierwszoklasiści uświadomili sobie, co to jest smog; jak powstaje; jaki wywiera wpływ na nasze zdrowie; jak możemy się przed nim chronić. Sprawdzili jakość powietrza w Osieku, po czym wspólnie sformułowali rady: „Jak dbać o powietrze”. Na zakończenie otrzymali karty pracy – „Uwaga! Alarm! SmogoSmok!”, a także ekologiczne plecaki – worki.

 
Na tropie legend, historii zabytków ziemi oświęcimskiej
15.12.2019.
 Uczniowie klasy II b  wzięli udział w warsztatach, organizowanych  przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Miały one na celu zainteresowanie historią lokalną. Podczas zajęć drugoklasiści poznali legendy związane z okolicznymi miejscowościami, a także herby gmin należących do powiatu.  Uczniowie wykonali również herby swoich rodzin.
To były bardzo ciekawe warsztaty.
Czytaj całość…
 
Dobroczynna Bombka Bożonarodzeniowa
15.12.2019.

 Nasza szkoła aktywnie już od wieu lat, angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Również i w tym roku uczniowie klas od I do III  wzięli udział w konkursie„ Dobroczynna Bombka Bożonarodzeniowa”,  zorganizowanym przez fundację „ Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy”. Uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością i chęcią niesienia pomocy, tym najbardziej potrzebującym. 
Dzięki ich zaangażowaniu powstało wiele ciekawych bombek.
   
          W tym roku I miejsce zdobyły:
          • Emilia Kolasa.
          • Natalia Sporysz.
          Natomiast III miejsce przypadło:
          • Julii  Grzesło.
          • Gabrieli Czuwaj.


      Gratulujemy!!!!

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 1031