AKTUALNOŚCI
zaproszenie - przedszkole
18.06.2019.
 
Koncertowo z chórem Osieczanie
18.06.2019.
 W piatek 14 czerwca dzieci miały okazję posłuchać utworów w wykonaniu chóru Osieczanie. Na sali WDK wystąpiła część chórzystów w wspaniałych strojach, które zrobiły wrażenie na przedszkolakach zgromadzonych na widowni. Po wysłuchaniu wszystkich pieśni dzieci przedstawiły swoje zdolności muzyczne i zaprosiły chórzystów do wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałe spotkanie z muzyką wszystkim chórzystą wraz z dyrygentem.
Czytaj całość…
 
Chętnie czytamy
17.06.2019.
 Innowacja pedagogiczna „Chętnie czytamy. Jesteśmy kreatywnymi odbiorcami literatury” realizowana jest w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Osieku w roku szkolnym 2018/2019 przez nauczyciela języka polskiego – Barbarę Brońkę. Uczestnikami są uczniowie klasy Vc oraz klasy VIa. Nowatorstwo innowacji polega na stwarzaniu uczniom starszych klas szkoły podstawowej okazji do czytania tekstów literackich młodszym kolegom i koleżankom. Doskonaląc technikę czytania, rozbudzają w sobie i swoich odbiorcach zamiłowanie do książek.
Czytaj całość…
 
Innowacja pedagogiczna - Programowanie
16.06.2019.
O statnimi czasy prowadzone są liczne dyskusje na temat wprowadzenia programowania jako obowiązkowego przedmiotu w szkole. Wszystko po to, aby oswajać dzieci z czymś, co być może będzie standardem jak obecnie znajomość języka angielskiego. Jednak uczenie programowania dzieci niesie za sobą jeszcze inne korzyści. Tworzenie programów, nawet tych podstawowych, uczy myślenia logicznego i koncepcyjnego. Taka umiejętność jest przydatna w procesie uczenia się, jak również w codziennym życiu. Dzieci, które uczą się programowania przyswajają, ponoć, wiedzę o wiele szybciej, ponieważ mają większą umiejętność tworzenia ciągów przyczynowo skutkowych.
Żyjemy w społeczeństwie, które coraz bardziej się informatyzuje. lT to jedna z najprężniej rozwijających się branż i nic nie wskazuje na to, że tendencja ta miałaby ulec zmianie w najbliższych kilkunastu latach. Umiejętność programowania, nawet w stopniu podstawowym, jest jedną z najbardziej cenionych kompetencji na rynku pracy.
Czytaj całość…
 
Pierwsza pomoc
14.06.2019.
 17 maja 2019 r. „Strasznie Fajna Klasa” IV b  z wychowawcą spotkała się z osieckimi strażakami.  Druhowie uczyli, co to jest łańcuch przeżycia, utrwalili numery alarmowe.  Dzieci nauczyły  się, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej – resuscytacji i układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.
Kilka dni później odwiedzili osiecką strażnicę. Dowiedzieli się, co wkładają na siebie strażacy w sytuacjach oficjalnych, bojowych i koszarowych. Mieli okazję poznać wyposażenie wozów strażackich i torby pierwszej pomocy. Zasiedli za kierownicą każdego wozu, zrobili mnóstwo zdjęć.
Końcowym efektem spotkań ze strażakami  było ułożenie i napisania przez uczniów „Strażackiego dyktanda”.
Serdecznie dziękujemy strażakom za ciekawe spotkania.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 926