AKTUALNOŚCI
Lekcja w kinie
03.11.2019.
 30.10.2019 r. klasy siódme uczestniczyły w "Lekcji w kinie". Wydarzenie odbyło się w Oświęcimskim Centrum Kultury. Najpierw uczniowie wysłuchali prelekcji na temat gatunków filmowych, bogato ilustrowanej fragmentami filmów. Następnie obejrzeli film "Między nami kosmos", który poruszał temat kolonizacji Marsa, ale również miłości nastolatków, ojcostwa i macierzyństwa. Teraz spokojnie mogą realizować podstawę programową z języka polskiego, czyli napisać pierwszą w swoim życiu recenzję filmową.
Czytaj całość…
 
ZBIÓRKA MAKULATURY
30.10.2019.
W dn iach od 21.X.2019 r. do 28.X.2019 r. przeprowadziliśmy w naszej szkole kolejną zbiórkę makulatury. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli udało się zebrać rekordowo dużą jej  ilość – pełny kontener – 5420 kg! Pieniądze uzyskane z jej sprzedaży zostały wpłacone na konto rady rodziców. Celem akcji było  zaktywizowanie społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów – tzw. praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję, a szczególnie panu Sławomirowi Momotowi oraz Januszowi Dusikowi.
Czytaj całość…
 
Dzień Makaronu
29.10.2019.

 Obchodzimy nietypowe, dziwne i niezwykłe święta w naszym przedszkolu

Dzień Makaronu przypadający 25 października to święto promujące konsumpcję makaronu jako dania zdrowego, niedrogiego i bardzo smacznego. To także potrawa znana i lubiana na całym świecie. Święto to zostało ustanowione w 1995 roku w Rzymie przez World Pasta Congress.
W naszym przedszkolu z okazji Święta Makaronu porozmawialiśmy o makaronie, o potrawach przyrządzonych z niego w roli głównej. Zrobiliśmy kolorowe korale oraz zajadaliśmy się przygotowanym przez nasze kucharki pysznym spaghetti

Czytaj całość…
 
Dzień bez Skarpetek
29.10.2019.

 Obchodzimy nietypowe, dziwne i niezwykłe święta w naszym przedszkolu

 

Dziś skarpetki zdejmujemy!
Na boso świat poznajemy
    👣

Dla dzieci z grupy Biedronek poniedziałkowy dzień minął pod znakiem zabaw z działu sensoryki, bowiem właśnie świętowaliśmy Dzień bez Skarpetek. O tym, jak zdrowe jest chodzenie boso wiemy nie od dzisiaj- hartuje nasz organizm, rozwija uwagę i wrażliwość dotykową, relaksuje. Zarówno wszystkie dzieci jak i ich Panie celebrowały ten dzień na boso podczas wielu zabaw.Dzieci rozwijały zmysł równowagi, sprawność motoryczną i zmysł dotyku poprzez spacer ścieżką sensoryczną, w której skład wchodziły m.in. dary jesieni. Każdy przedszkolak bez wahania doświadczył na swoich stopach ich faktur.Ten dzień, prócz wielu wrażeń dostarczył przede wszystkim wiele frajdy i zabawy.

Czytaj całość…
 
PAMIETAMY O BOHATERACH NASZEJ WOLNOŚCI
28.10.2019.
 Nasza szkoła 25. października  włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”.
Działania polegające na upamiętnieniu żołnierzy, miejscowych działaczy oświatowych oraz osób zasłużonych w historii naszej lokalnej społeczności  są podejmowane w szkole od wielu lat.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 991