AKTUALNOŚCI
Święto Komisji Edukacji Narodowej
21.10.2019.
Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

 Te słowa Stefana Żeromskiego przyświecały tegorocznemu świętowaniu Dnia Nauczyciela w naszej szkole. Z tej okazji klasy: 5c i 7c, pod przewodnictwem swoich wychowawczyń: pani Angeliki Łysoń i pani Renaty Chmielniak przygotowały program kabaretowy, poruszający tak ważki problem w życiu każdego człowieka, jakim jest nauka. Uczyć się trzeba - to wiedzą wszyscy. Ale wiadomo, że mało jest idealnych uczniów, nauczycieli i rodziców w tym jakże trudnym i skomplikowanym procesie edukacyjno-wychowawczym.  Każdy radzi sobie, jak może, a poczucie humoru, nawet w tak ważnej kwestii, nie powinno nas opuszczać.

Uczniowie pokazali swoim kolegom wiele żartobliwych scenek zarówno z lekcji ( matematyki, języka polskiego, religii, godziny wychowawczej), przerw śródlekcyjnych,  jak i z domu - wszak nauka nie kończy się wraz z opuszczeniem budynku szkoły, ma natomiast wielki wpływ również na nasze życie rodzinne.

Aktorskim zmaganiom, które jednak nie należały do najtrudniejszych, bo cóż może być bliższe uczniom, jak nie szkoła, towarzyszył chór pod dyrekcją pani Bernadety Stawowczyk-Zemanek, który w żartobliwy, muzyczny sposób komentował szkolną rzeczywistość.
Czytaj całość…
 
Światowy Dzień Mycia Rąk
15.10.2019.
 15 pażdziernika to Światowy Dzień Mycia Rąk. W naszej szkole uczniowie młodszych klas mieli okazję z pomocą pani higienistki oraz szkolnego psychologa  uczestniczyć w prezentacji  tej ważnej czynności. Uczniowie odpowiadali najpierw na pytania dotyczące higieny. Wniosek z tego krótkiego wydarzenia jest optymistyczny- uczniowie doskonale wiedzą, jak często i dlaczego należy dbać o czyste ręce. Potrafią wykonać to zadania na 5+.
Czytaj całość…
 
Spotkanie pierwszaków z policjantami
15.10.2019.
 Dnia 5 września 2019 roku uczniów klasy pierwszej odwiedzili policjanci. Było to niezwykle ważne spotkanie, gdyż dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pan policjant w formie prezentacji multimedialnej nauczył pierwszaków właściwego zachowania na ulicy, przypomniał o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie przed podróżą, noszenia elementów odblaskowych.Natomiast pani policjantka sprawdziła wiedzę siedmiolatków, zadając rymowane zagadki. Wizyta zakończyła się wspólnym wyjściem na podwórko, gdzie czekał policyjny radiowóz. Dziewczynki i chłopcy mogli w nim usiąść i poczuć się jak przedstawiciele służb mundurowych.
Czytaj całość…
 
Noc bibliotek
13.10.2019.
C zwartkowy wieczór 3 października grupa uczniów z klas I- III spędziła w szkole i to w dodatku całkiem dobrowolnie. To niezwykłe wydarzenie było związane z Ogólnopolską Nocą Bibliotek, w której wzięliśmy udział. Zabawy i harce przebiegały pod hasłem „ Znajdźmy wspólny język”.
Na uczestników czekały liczne konkurencje, które pokazały ile cennych umiejętności i wiedzy zdobywamy w trakcie czytania. Każda klasa opracowała swój własny program spotkania,  opierający się na bajkach, baśniach i legendach.
Czytaj całość…
 
Starszaki w Apilandii
13.10.2019.
 10 października starszacy z Przedszkola nr 1 w Osieku wyruszyły na wycieczkę autokarową do Kleczy Dolnej. Celem przedszkolaków było zwiedzanie Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa APILANDIA.
Swą pszczelą przygodę rozpoczęły od spaceru wśród uli w nowoczesnej i wzorowo wyposażonej pasiece. W strojach pszczelarzy zaznajamiały się z tajnikami życia owadów. Warsztaty pszczelarskie to następna atrakcja przygotowana dla naszych dzieci. Każdy spróbował różnych rodzajów miodów i wykonał dla siebie świece z węzy i wosku pszczelego. Była to świetna zabawa z niespodzianką - dzieci zachwycały się kształtem i wyglądem powstałych świec. 
Kolejnym etapem zwiedzania była zabawa w Interaktywnym Muzeum Pszczelarstwa. To tutaj zaczęła się prawdziwa frajda, tu wszystko można było dotknąć, uruchomić, przesunąć, sprawdzić, powąchać i ułożyć. Przedszkolaki dokonały wirtualnego przeglądu ula, zdalnie ubrały pszczelarza, kręciły pszczelarską wirówką, wirtualnie zwiedziły szlak pszczelarstwa polskiego, porównywały temperaturę w ulach w poszczególnych porach roku, a nawet oglądały film w kinie. Atrakcyjną wyprawę zakończyła się pysznym poczęstunkiem. Starszacy zachwyceni i zainspirowani nowymi wiadomościami wrócili do przedszkola.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 972