AKTUALNOŚCI
Wyjazd do Auschwitz-Birkenau
25.06.2019.

Wyjazd kl as ósmych i gimnazjalnych
do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau
- byłego niemieckiego nazistowskiego
obózu koncentracyjnego i zagłady

 Zgodnie z tradycją naszej szkoły 17 czerwca odbył się wyjazd do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau. Uczniowie klas ósmych i gimnazjalnych pod opieką nauczycieli,  korzystając z usług przewodników – zarówno w Auschwitz I  jak i w Auschwitz II – Birkenau zwiedzili  miejsce, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni okresu II wojny światowej. Dramat tego miejsca, przesiąkniętego cierpieniem niewinnych ofiar, nadał wyjątkowy sens tej wizycie i prowadzonej tu żywej lekcji historii. Wśród uczniów pojawiło się wiele przemyśleń i emocji, rozwinęła się wrażliwość na niesprawiedliwość i krzywdę ludzką, nasunęło się pytanie - "Jak ludzie ludziom mogli zgotować taki los?".

 
Pożegnanie Starszaków
25.06.2019.

 

"Dzisiaj jest dzień ważny, wszyscy o tym wiemy,
Bo my „sześciolatki” do szkoły idziemy.
Żegnamy przedszkole i dobre w nim chwile ,
Kiedy na zabawie dni mijały mile".

 Starszaki  z grupy „Motylków” i  grupy  „Biedronek”  w dn. 19.06.2019r. żegnały się z przedszkolem. Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykowały się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. W części artystycznej dzieci  zaprezentowały wiersze i piosenki opowiadające o pożegnaniu, tęsknocie, ale  także o nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. Pożegnania zawsze są trudne, dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie starszaki –

UDANYCH WAKACJI I POWODZENIA W SZKOLE! 

Czytaj całość…
 
Pan Humorek
25.06.2019.

 Nazywam się Pan Humorek,
wszędzie mam kolorowy wzorek.
Lubię z dziećmi się bawić
i magiczne figle im sprawić.

W środę 19 czerwca nasze przedszkole odwiedził Pan Humorek wraz ze swoim magicznym show! Dzieci przeniosły się do krainy fantazji, magii i zabawy. Były kolorowe rekwizyty, sztuczki przeplatane dużą dawką humoru, a przede wszystkim aktywny w nich udział dzieci, a także naszych pań. Przedszkolaki były oczarowane umiejętnościami Pana Humorka w zakresie magii i iluzji. Uśmiechów, radości dzieci i słów, że „było super!” nie było końca!

 

Czytaj całość…
 
Mały miś
25.06.2019.

Przez  cały rok szkolny 2018/2019 wszystkie dzieci z naszego przedszkola brały udział w projekcie edukacyjnym „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Celem projektu jest promowanie czytelnictwa. Zadaniem dzieci była opieka nad misiem Stefkiem przez jedno popołudnie, kiedy to miś gościł w domu przedszkolaka, uzupełnienie zeszytu rysunkiem lub zdjęciem oraz przeczytanie misiowi bajek przez rodziców. Wszystkie dzieci troskliwie opiekowały się naszym misiem, który dostarczył im wiele radości. W ten sposób powstał wspaniały zeszyt wspomnień, w tworzenie którego zaangażowały się wszystkie przedszkolaki oraz ich rodzice, rodzeństwo. Zeszyt ten będzie pamiątką na długie, przedszkolne lata,a miś Stefek zmęczony wędrówkami udaje się na zasłużone wakacje!

Czytaj całość…
 
Sukces Asi Mydlarz i Izabeli Knapik
23.06.2019.

Sukces Asi Mydlarz i Izabeli Knapik w wojewódzkim Małopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej
"Wolna Polska"

W dniu 7 czerwca 2019 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury Doliny Karpia im. Jana Matejki w Zatorze odbyła się wojewódzka konferencja podsumowująca projekt edukacyjny „Historia Solidarności w Małopolsce”. Główny cel tego przedsięwzięcia to kultywowanie i upowszechnianie ideałów wartości ruchu „Solidarność” oraz popularyzowanie wiedzy na jego temat.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 926