AKTUALNOŚCI
"Moje zmysły - to Ja"
17.11.2019.
 W roku szkolnym 2019/2020 realizujemy innowację pedagogiczną: „Moje zmysły - to Ja”. Pierwsze warsztaty odbyły się 5 listopada 2019r. Dzieci zapoznały się  z pojęciem osoby niepełnosprawnej. Tematem listopadowych zajęć był zmysł słuchu. Uczniowie poznali określone zmysły, dowiedzieli się, w jaki sposób słyszymy oraz jak dbać o swój słuch i słuch innych osób.Dzieci zapoznały się również z językiem migowym oraz wykonały tematyczny plakat. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela wspomagającego panią  mgr inż. Agatę  Lachetę oraz nauczyciela świetlicy panią  Agnieszkę Turek. Celem cyklu zajęć jest zrozumienie specyfiki funkcjonowania osób z niepełnosprawnością poprzez próbę doświadczania towarzyszących jej barier za pomocą różnych ćwiczeń wykorzystujących różne zmysły; kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych, motywowanie uczniów do przełamywania barier i lęku przed kontaktem z osobami niepełnosprawnymi.
Czytaj całość…
 
Mała książka - wielki człowiek
17.11.2019.

 Nasza szkoła wzięła udział w pilotażowym projekcie Instytutu Książki skierowanym  do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych województwa małopolskiego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej czytelnictwo:  „Mała książka – wielki człowiek”.
22 października każdy pierwszoklasista otrzymał pakiet książek („Pierwsze czytanki dla…”, „Książką połączeni…”). 

Akcja ta przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka oraz o roli książek w zrównoważonym rozwoju dziecka.

 
turniej niepodleglosciowy w pilce recznej
17.11.2019.
 W dniu 13.11.12019 r. odbył  się Turniej Niepodległościowy w piłce ręcznej o puchar Wójta Gminy Osiek. W rywalizacji udział wzięły trzy szkoły:  Szkoła Podstawowa w   Głębowicach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Osieku oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Osieku. Po zaciętym boju i wyrównanej walce- trzecie  miejsce uzyskała drużyna  z Głębowic, drugie miejsce drużyna  ze szkoły Podstawowej nr 2 w Osieku. Nasza  drużyna  pod kierunkiem pani Aleksandry Ławeczki wygrała turniej i zdobyła wspaniały puchar Wójta Gminy Osiek.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Czytaj całość…
 
List od Prezydenta RP Andrzeja Dudy
17.11.2019.
 Dzieci, rodzice oraz nauczyciele z Przedszkola Publicznego w Osieku otrzymali list z gratulacjami i podziękowaniami od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za aktywny i twórczy udział w roku szkolnym 2018/2019 w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt ten upamiętniał setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  W prezencie otrzymaliśmy także pamiątkową flagę, która będzie nam towarzyszyła w czasie obchodów kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości oraz innych uroczystościach państwowych.
Czytaj całość…
 
Przedszkolaki do hymnu!
17.11.2019.

 „Szkoła do hymnu” to inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.  W tą piękną uroczystość przedszkolaki z naszej placówkiudowodnili, że pojęcie patriotyzmu nie jest im obce, podobnie zresztą jak słowa Mazurka Dąbrowskiego. 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 uroczyście odśpiewali  4 zwrotki hymnu państwowego. Akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 991