AKTUALNOŚCI
Próbny egzamin ósmoklasisty z Nową Erą
25.11.2019.
 W dniach 20-22  listopada  2019 r. ósmoklasiści naszej szkoły sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności zdobyte na lekcjach języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Testy egzaminacyjne przygotowało wydawnictwo Nowa Era. Uczniowie pracowali 120 minut. Wystandaryzowane zadania testowe przygotowali doświadczeni eksperci zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Próba przed zewnętrznym egzaminem ósmoklasisty pomoże uczniom oswoić się z formułą egzaminu, techniką rozwiązywania zadań oraz pracą pod presją czasu.
 
UZDOLNIENI MATEMATYCY
25.11.2019.

 23. października odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Matematycznego.
Miło nam poinformować,że nasi uczniowie  zakwalifikowali się do etapu rejonowego w/w konkursu.

Są to:
Luranc Kamil – klasa VII c
Mrozik Julia – klasa VII c
Pierkiel Natalia- klasa VIII b
Kuźma Klaudia – klasa VII b
Płonka Dominik- klasa VI a

Opiekunami przygotowującymi młodzież do konkursu były panie Renata Chmielniak i Ewelina Wybraniec.
Gratulujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie zmagań konkursowych.

 
POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT
25.11.2019.
 Nasze uczennice z klas IV-VI zwyciężyły w zawodach w unihokeju i zdobyły zaszczytny tytuł  mistrzyń powiatu oświęcimskiego w tej dyscyplinie. Awansowały również do  kolejnego etapu rozgrywek. Zawody odbyły się 12 listopada , w Oświęcimiu. W rozgrywkach uczestniczyły  najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych. To już kolejny sukces drużyny dziewczynek z Osieka, które pokazały, że są wyjątkowo wszechstronne. Gratulacje należą się wszystkim dziewczynkom,  Naszą szkołę reprezentowały: Julia Sieradzka, Anna Luranc, Amelia Gibas, Anna Kasperek, Gabriela Naglik, Jagoda Dusik, Amelia Rusek i Amelia Adamus. Opiekunem zespołu była Magdalena Jasińska.
Czytaj całość…
 
"Jedynka" do hymnu.
25.11.2019.

 „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” – słowa hymnu państwowego
dnia 8 listopada 2019 r. w sposób szczególny wybrzmiały w naszej szkole.


Tuż przed 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości osiecka „ Jedynka ” przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Cała społeczność szkolna punktualnie o godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”. Uczniowie okazali szacunek symbolom narodowym poprzez właściwą postawę oraz znakomitą znajomość hymnu. Uczciliśmy w ten sposób  bohaterstwo, waleczność i męstwo  naszych  przodków, dzięki którym  Polska po 123 latach  niewoli  wróciła na mapę Europy.

Czytaj całość…
 
WIZYTA PANI DIETETYK
25.11.2019.
 8 listopada obchodzony był Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W ramach realizacji programu promowania zdrowego i bezpiecznego stylu życia „ Moje zdrowie-moja siła, wielka moc“ dzieci z grupy ,,Motylków” i ,,Biedronek” odwiedziła pani dietetyk. Pani Marta opowiedziała przedszkolakom między innymi kim jest dietetyk i czym się zajmuje,jakie produkty są najbardziej wartościowe dla naszego organizmu, oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Dzieci dowiedziały się również dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie wody, warzyw i owoców.  Wyjaśniła również dzieciom, że oprócz dobrego i zdrowego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna.Dla przedszkolaków była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 991