AKTUALNOŚCI
Podziękowanie od Prezydenta RP dla ZSP Nr 1 w Osieku
21.10.2020.

 Za włączenie się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie otrzymaliśmy, po raz kolejny, od Prezydenta RP podziękowanie oraz piękny, kolekcjonerski egzemplarz „Balladyny” wydany przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To arcydzieło polskiej literatury autorstwa Juliusza Słowackiego było – tradycyjnie we wrześniu – lekturą do wspólnego czytania przez wszystkich Polaków.

Ze względu na sytuację epidemiczną, inaczej niż w latach poprzednich, akcję Narodowe Czytanie przeprowadziliśmy
w salach lekcyjnych. Uczniowie klas IV – VIII wraz
z nauczycielami czytali wybrane fragmenty „Balladyny”.

Potwierdzeniem udziału w Narodowym Czytaniu była pamiątkowa pieczątka przybita w zeszytach obok okolicznościowych wklejek i krótkich notatek o bohaterach dramatu.

Akcję przygotowały panie: mgr Dorota Stelmach i mgr Anna Woszczyna

Czytaj całość…
 
SZKOLNY DZIEŃ CHLEBA
21.10.2020.

 Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba

Podnoszą z ziemi przez uszanowanie

Dla darów Nieba....

Tęskno mi, Panie…

„Moja piosnka” Cyprian Kamil Norwid

 

Czy jesteśmy jeszcze w stanie nauczyć się szacunku do chleba? Myślę, że tak! Kupując pachnące pieczywo w sklepiku, czy piekarni, uświadom sobie wysiłek związany z zasiewem ziarna, jego zbiorem, zmieleniem na mąkę, przygotowaniem ciasta i wypieczeniem z niego pięknego bochna. Wyobraź sobie spragnione okruszyny chleba głodujące dzieci w Afryce. Potraktuj go jak dar,  nie jak codzienność!

„Dziel się nim i szanuj, bo może ci go zabraknąć”.

Po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kromki Chleba. Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na potrzeby ludzi biednych i cierpiących
z powodu niedożywienia. Proponowana przez uczniów Szkolnego Koła Caritas kampania miała także uświadomić i przypomnieć społeczności szkolnej wartości
i znaczenia chleba.

Czytaj całość…
 
Dzień Edukacji Narodowej
13.10.2020.
 
myśli pogodnych,

uśmiechu na twarzy,

        muzyki w duszy i radości w sercu...

 

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły

- z okazji ich święta -

życzymy czerpania radości  z wykonywanej pracy, dużo cierpliwości i wytrwałości, wielu ciekawych pomysłów, aby Wasza praca przynosiła zadawalające efekty.

13 października w naszej szkole uczniowie mogli obejrzeć online przygotowaną akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaprezentowaną przez uczniów
klasy VId, nad muzyczną oprawą czuwała pani Bernadeta Stawowczyk-Zemanek.

 
Kto soki pije, ten długo żyje! Starszaki robią sok w przedszkolu.
13.10.2020.

 Miniony tydzień u starszaków upłynął na poznawaniu owoców pochodzących z sadów i ogrodów.  Dzieci doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy spożywać je w dużej ilości. Owoce pod postacią soku  są również bogate w witaminy i cenne składniki, a przede wszystkim smaczne. Przekonaliśmy się
o tym w czwartek (01.10.2020r.) podczas robienia i picia soków przygotowanych  przez dzieci z grupy „Motylki” i „Biedronki”. Przedszkolaki najpierw poznały zasady bezpieczeństwa oraz higienicznego przygotowania posiłków.
Po zdobyciu wiedzy teoretycznej pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i wrzucania ich do sokowirówki. Pyszny i zdrowy soczek wszystkim dzieciom i paniom  bardzo smakował!

Czytaj całość…
 
Dzień Przedszkolaka
30.09.2020.

 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Z tej okazji nasze przedszkolaki wzięły udział w niespodziankach przygotowanych przez nauczycielki. Największą z nich były dmuchane urządzenia, które pojawiły się w naszym przedszkolnym ogrodzie. „Dmuchańce” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Po udanej zabawie, zmęczone, ale uśmiechnięte dzieci, udały się do swoich sal, gdzie czekał na nich słodki  upominek. Ta plenerowa impreza odbyła się dzięki wsparciu Rady Rodziców naszego przedszkola.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 1180