AKTUALNOŚCI
ZBIÓRKA MAKULATURY
30.10.2019.
W dn iach od 21.X.2019 r. do 28.X.2019 r. przeprowadziliśmy w naszej szkole kolejną zbiórkę makulatury. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli udało się zebrać rekordowo dużą jej  ilość – pełny kontener – 5420 kg! Pieniądze uzyskane z jej sprzedaży zostały wpłacone na konto rady rodziców. Celem akcji było  zaktywizowanie społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów – tzw. praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję, a szczególnie panu Sławomirowi Momotowi oraz Januszowi Dusikowi.
Czytaj całość…
 
Dzień Makaronu
29.10.2019.

 Obchodzimy nietypowe, dziwne i niezwykłe święta w naszym przedszkolu

Dzień Makaronu przypadający 25 października to święto promujące konsumpcję makaronu jako dania zdrowego, niedrogiego i bardzo smacznego. To także potrawa znana i lubiana na całym świecie. Święto to zostało ustanowione w 1995 roku w Rzymie przez World Pasta Congress.
W naszym przedszkolu z okazji Święta Makaronu porozmawialiśmy o makaronie, o potrawach przyrządzonych z niego w roli głównej. Zrobiliśmy kolorowe korale oraz zajadaliśmy się przygotowanym przez nasze kucharki pysznym spaghetti

Czytaj całość…
 
Dzień bez Skarpetek
29.10.2019.

 Obchodzimy nietypowe, dziwne i niezwykłe święta w naszym przedszkolu

 

Dziś skarpetki zdejmujemy!
Na boso świat poznajemy
    👣

Dla dzieci z grupy Biedronek poniedziałkowy dzień minął pod znakiem zabaw z działu sensoryki, bowiem właśnie świętowaliśmy Dzień bez Skarpetek. O tym, jak zdrowe jest chodzenie boso wiemy nie od dzisiaj- hartuje nasz organizm, rozwija uwagę i wrażliwość dotykową, relaksuje. Zarówno wszystkie dzieci jak i ich Panie celebrowały ten dzień na boso podczas wielu zabaw.Dzieci rozwijały zmysł równowagi, sprawność motoryczną i zmysł dotyku poprzez spacer ścieżką sensoryczną, w której skład wchodziły m.in. dary jesieni. Każdy przedszkolak bez wahania doświadczył na swoich stopach ich faktur.Ten dzień, prócz wielu wrażeń dostarczył przede wszystkim wiele frajdy i zabawy.

Czytaj całość…
 
PAMIETAMY O BOHATERACH NASZEJ WOLNOŚCI
28.10.2019.
 Nasza szkoła 25. października  włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”.
Działania polegające na upamiętnieniu żołnierzy, miejscowych działaczy oświatowych oraz osób zasłużonych w historii naszej lokalnej społeczności  są podejmowane w szkole od wielu lat.
Czytaj całość…
 
Pamiętamy o naszych przodkach  sprzątanie osieckich cmentarzy
28.10.2019.
 Tuż przed dniem Wszystkich Świętych wiele osób przypomina sobie o konieczności posprzątania mogił swoich bliskich. Niestety, nie na każdym nagrobku pojawi się znicz.
28 października 2019 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w akcji sprzątania grobów. Dwudziestu wolontariuszy pod opieką pani katechetki Ewy Pawlikowskiej i ks. Dawida Kubienia wybrało się po lekcjach na Stary Cmentarz przy zabytkowym kościele. Wolontariusze uzbrojeni w niezbędny sprzęt ogrodniczy z ochotą przystąpili do pracy zbierając liście i zamiatając groby. Sprzątaliśmy głównie mogiły, które były zaniedbane i zapomniane, dekorując je i zapalając na nich symboliczny znicz.
Takie akcje przeprowadzane są w naszej szkole od wielu lat. Dzięki niej młodzież poznaje historię regionu i uczy się szacunku dla tradycji.  Nasi szkolni wolontariusze z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w akcji sprzątania cmentarza.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 972