AKTUALNOŚCI
Pompeje i fabryka czekolady
23.02.2020.
 W dniu 18.02.2020 r. klasy : 5a, 5c i 5 d wspólnie wyruszyły na wycieczkę do Krakowa. Interesowały nas dwa miejsca. Pierwszym z nich było Muzeum Archeologiczne, oferujące bardzo ciekawą wystawę pt. "Pompeje. Życie i śmierć w cieniu Wezuwiusza". Z wielkim zapałem zagłębiliśmy się w historię jednego z licznych miast Cesarstwa Rzymskiego.  Zobaczyliśmy oryginalne freski, rzeźby, figury, narzędzia, naczynia codziennego użytku, odlewy ciał i zwierząt (ofiar wybuchu wulkanu) - to wszystko na jedynej w Polsce wystawie prezentującej pompejańskie zabytki, wypożyczone w tym celu z Muzeum Archeologicznego w Neapolu. To one były niemymi świadkami jednej z najbardziej znanych katastrof w historii ludzkości, a jednocześnie śmiercionośny popiół Wezuwiusza świetnie je zakonserwował dla przyszłych pokoleń.
Czytaj całość…
 
HERBY
23.02.2020.
 Uczniowie klasy I a wzięli udział w warsztatach, organizowanych  przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Miały one na celu zainteresowanie historią lokalną. Podczas zajęć pierwszoklasiści poznali legendy związane z okolicznymi miejscowościami, a także herby gmin należących do powiatu.  Podczas warsztatów rozwiązywali rebusy, zagadki, odpowiadali na pytania związane z legendami a takżezaprojektowali i wykonali herby swoich rodzin.
Czytaj całość…
 
Walentynkowo w szkole
17.02.2020.
 Tradycyjnie już w dniu św. Walentego  (czyli 14 lutego) wyszły z biblioteki szkolnej dwie tajemnicze pary: eleganckie damy (Drabczyk Oliwia , Mitoraj Julia z kl.8a) oraz przystojni dżentelmeni (Płonka Michał, Marchewka Jakub z kl.8a). Przechadzając się szkolnym korytarzem a także odwiedzając niektóre sale lekcyjne, rozdawali uczniom i nauczycielom czerwone serduszka. Na każdym wydrukowane było imię -znanej z literatury, mitologii, filmu czy baśni- zakochanej postaci oraz podpowiedź, co należy dalej zrobić, np. ROMEO-znajdź swoja Julię, a na innym JULIA znajdź swojego ROMEO czy ORFEUSZ znajdź swoją Eurydykę, FIONA znajdź swojego Shreka itd. Zabawa rozpoczęła się na dobre, gdy szczęśliwi posiadacze serduszek  (nie dla wszystkich uczniów wystarczyło) ruszyli na poszukiwanie swojej walentynkowej pary. Nagrodą za odnalezienie się w tłumie uczniów było wspólne zdjęcie w dużym, czerwonym sercu.
Dla wszystkich zawiedzionych, którym nie udało się wziąć udziału w walentynkowej zabawie, jest pocieszająca informacja – następne Walentynki już za rok! :)
Walentynkową imprezę przygotowały panie: Anna Woszczyna , Dorota Stelmach oraz Ewa Lasatowicz.
Nie zapomniano również o „Poczcie Walentynkowej”, której organizacją zajął się Samorząd Uczniowski.
Czytaj całość…
 
Zagrożenia w Sieci
17.02.2020.
 11 lutego 2020co roku obchodzony jest jako Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach działań podejmowanych w związku z tym tematem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu przeprowadzili prelekcj, podczas których informowali jak nie stać się ofiarą lub sprawcą przestępstwa internetowego.
W trakcie zajęć policjanci podawali uczniom przykłady przestępstw oraz sposoby postępowania w przypadku, gdy staniemy się  ofiarą cyberprzemocy. Informowali uczniów o osobach i instytucjach udzielających pomocy. Uświadomili również młodych internautów, jakie może ponieść  konsekwencjach, które  grożą nieletnim za różnego rodzaju czyny dokonane za pośrednictwem Internetu lub telefonu komórkowego.  Poruszyli również temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od gier komputerowych oraz Internetu.
Wiedza zdobyta podczas spotkań z policjantami, z pewnością pozwoli na to, aby Dzień Bezpiecznego Internetu trwał cały rok.
Czytaj całość…
 
Dbamy o bezpieczeństwo na wsi
17.02.2020.
 Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od trzydziestu lat prowadzi działania prewencyjne na rzecz zmniejszenia liczby wypadków na wsi. Jak co roku uczniowie z klas I-III spotkali się z panią Teresą Sajdak- reprezentującą KRUS Oświęcim, która zaprosiła dzieci do udziału w konkursie plastycznym ,, Bezpiecznie na wsi- nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz.” Po pogadance, dotyczącej bezpieczeństwa, dzieci obejrzały film edukacyjny ,, Gra o zdrowie i bezpieczeństwo” wyprodukowany w konwencji gry komputerowej, w której widz obserwując jej przebieg, uczy się identyfikowania zagrożeń występujących w gospodarstwach rolnych.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 1031