AKTUALNOŚCI
Zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Oświęcimiu i Kętach
04.12.2019.
 Podobnie jak w ubiegłych latach i w tym roku Szkolne Koło Caritas przeprowadziło w naszej szkole i przedszkolu świąteczną zbiórkę słodyczy dla wychowanków z Domu Dziecka w Oświęcimiu i Kętach. I podobnie jak w latach ubiegłych nasi uczniowie nie zawiedli. Od18 listopada do 2 grudnia udało się nam zebrać wielką górę słodkości: czekolady, batoniki, cukierki, żelki, gumy do żucia, chipsy i mnóstwo różnorodnych ciasteczek! Były także różne przydatne rzeczy kosmetyczne!
Całość zapakowaliśmy do wypełnionego po brzegi samochodu!Przeprowadzona akcja zakończyła się więc pełnym sukcesem.   Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, przedszkolakom i ich rodzicom. Wierzymy, że udało nam się podarować naszym rówieśnikom odrobinę radości na nadchodzące święta.
Szkolne Koło Caritas
Czytaj całość…
 
Tworzymy lapbooki
04.12.2019.
 Uczniowie klas II i III w oparciu o przeczytane książkiwykonałylapbooki. W teczkach tematycznych zgromadzili informacje dotyczące autora, bohaterów oraz  najważniejszych wydarzeń. Lapbooki zawierają także rysunki, mapy, zdjęcia i ciekawostki. Oprócz tego są tam zagadki, krzyżówki, rebusy, kolorowanki i własnoręcznie wykonane przez dzieci puzzle. Wszystko to umieszczone jest w przygotowanych przez uczniów książeczkach, kopertach, kieszonkach i karteczkach o różnych kształtach.Lapbooki są kolorowe i pełne niespodzianek. Uczniowie samodzielnie wykonali również tytułową stronę, przedstawiającą głównego bohatera. Tworzeniu towarzyszyły ciekawość, radość i zabawa. Zostały one przedstawione na wystawie podczas konferencji „ W poszukiwaniu literackich drogowskazów- czytelnictwo dzieci i młodzieży,  w która odbyła się w Galerii Książki w Oświęcimiu.
Czytaj całość…
 
Gdy dorosnę ... dziennikarzem będę!
04.12.2019.
 W dniu 21 listopada 2019r.  na zaproszenie starszaków  nasze przedszkole odwiedziła pani  Małgorzata Gleń – dziennikarka „Gazety Krakowskiej”, która  opowiedziała dzieciom o swej ciekawej pracy. Przedszkolaki grzecznie wysłuchali ciekawostek o zbieraniu materiałów do gazety oraz o tym, co dziennikarze lubią w swojej pracy najbardziej i dlaczego jest ona taka ciekawa. Następnie dzieci zadawały pani Małgosi pytania, którym nie było końca.
Czytaj całość…
 
Wycieczka do Fabryki Bombek
04.12.2019.
 22.11.2019 r. odbyła się wycieczka do Fabryki Bombek.  Uczestniczyły w niej przedszkolaki z grupy III, IV, V, VI, VII. Przedszkolaki mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyły jak powstają bombki.  Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek dzieci zostały zapoznane z etapem „srebrzenia” , gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udaliśmy się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tam powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombkę własnoręcznie ozdobioną podczas warsztatów. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci ozdobią choinki własnoręcznie zdobionymi bombkami.  To była naprawdę udana wycieczka!
Czytaj całość…
 
Dbamy o higienę jamy ustnej.
04.12.2019.
 Dzieci z grupy Zajączków dbają o higienę jamy ustnej i zdrowe zęby. W związku z tym w przedszkolu myły zęby po każdym posiłku.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 991