AKTUALNOŚCI
Mała książka - wielki człowiek
17.11.2019.

 Nasza szkoła wzięła udział w pilotażowym projekcie Instytutu Książki skierowanym  do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych województwa małopolskiego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej czytelnictwo:  „Mała książka – wielki człowiek”.
22 października każdy pierwszoklasista otrzymał pakiet książek („Pierwsze czytanki dla…”, „Książką połączeni…”). 

Akcja ta przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka oraz o roli książek w zrównoważonym rozwoju dziecka.

 
turniej niepodleglosciowy w pilce recznej
17.11.2019.
 W dniu 13.11.12019 r. odbył  się Turniej Niepodległościowy w piłce ręcznej o puchar Wójta Gminy Osiek. W rywalizacji udział wzięły trzy szkoły:  Szkoła Podstawowa w   Głębowicach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Osieku oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Osieku. Po zaciętym boju i wyrównanej walce- trzecie  miejsce uzyskała drużyna  z Głębowic, drugie miejsce drużyna  ze szkoły Podstawowej nr 2 w Osieku. Nasza  drużyna  pod kierunkiem pani Aleksandry Ławeczki wygrała turniej i zdobyła wspaniały puchar Wójta Gminy Osiek.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Czytaj całość…
 
List od Prezydenta RP Andrzeja Dudy
17.11.2019.
 Dzieci, rodzice oraz nauczyciele z Przedszkola Publicznego w Osieku otrzymali list z gratulacjami i podziękowaniami od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za aktywny i twórczy udział w roku szkolnym 2018/2019 w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt ten upamiętniał setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  W prezencie otrzymaliśmy także pamiątkową flagę, która będzie nam towarzyszyła w czasie obchodów kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości oraz innych uroczystościach państwowych.
Czytaj całość…
 
Przedszkolaki do hymnu!
17.11.2019.

 „Szkoła do hymnu” to inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.  W tą piękną uroczystość przedszkolaki z naszej placówkiudowodnili, że pojęcie patriotyzmu nie jest im obce, podobnie zresztą jak słowa Mazurka Dąbrowskiego. 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 uroczyście odśpiewali  4 zwrotki hymnu państwowego. Akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

Czytaj całość…
 
Moja ulubiona postać z bajki
17.11.2019.
 Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Towarzyszą nam one od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują.Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. W naszym przedszkolu z  okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dla przedszkolakówzorganizowano konkurs „Moja ulubiona postać z bajki”. 65-ciu przedszkolaków z pomocą swoich rodziców, rodzeństwa wykazało się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu swoich ulubionych postaci. Nauczyciele i pracownicy przedszkola w tajnym głosowaniu wybrali najpiękniejsze prace.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 972