AKTUALNOŚCI
PROJEKT "POD BIAŁO - CZERWONĄ"
06.11.2020.
 
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Osieku zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, który został  objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd RP zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Ta inicjatywa ma na celu połączenie Polaków pod naszą, narodową flagą a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Szczególnie ważne jest pielęgnowanie pamięci wśród młodych Polaków. Naszym marzeniem jest otrzymanie tego grantu, dzięki któremu będziemy mieć przed budynkiem naszej szkoły maszt z flagą. Ta inicjatywa  jeszcze bardziej doda powagi naszym szkolnym uroczystościom patriotycznym. Jeżeli uda nam się zdobyć 100 podpisów projekt ten zostanie sfinansowany przez Rząd RP.

Bardzo prosimy o poparcie w formie online. Ważnym jest, aby głos oddali mieszkańcy naszej gminy. Prosimy więc uczniów, rodziców i nauczycieli do głosowania w tej ważnej dla nas, wspólnej sprawie. Poniżej podajemy link.  W głosowaniu należy podać imię i nazwisko, województwo, powiat, miejscowość oraz pocztę e mail. Liderem projektu jest pani Marzena Borkowska.

Zapraszamy do udziału!

 https://bialoczerwona.www.gov.pl

 
Portret mieszkańców
05.11.2020.
 
Konkurs historyczny
05.11.2020.

                 „Ścieżki pamięci”

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej oraz Młodzieżowy Dom Kultury
w Oświęcimiu zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych
z powiatu oświęcimskiego do udziału w pierwszej edycji Powiatowego Konkursu Historycznego pt. „Ścieżki pamięci”.

W obu grupach wiekowych uczestnicy mogą nadsyłać prace plastyczne i literackie związane tematycznie ściśle z historią ziemi oświęcimskiej w czasie II wojny światowej.  Chcemy zachęcić uczniów do odkrywania, często  nieznanych, kart historii swoich rodzin i  tworzenia prac, których  wiodącym wątkiem będą  różne oblicza pomocy.

Jak zapewniają organizatorzy, na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Patronat nad konkursem sprawuje Starosta Oświęcimski.

Prace zgodne z wymaganiami regulaminu można dostarczać osobiście lub pocztą,
do 3 grudnia 2020 r., do Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu,
ul. Olszewskiego 1, 32-600 Oświęcim.

(Uwaga, liczy się data wpływu do placówki, nie stempla pocztowego).

Poniżej zamieszczamy linki do konkursowych regulaminów:

https://www.muzeumpamieci.pl/wp-content/uploads/2020/10/regulamin-szkoly-podstawowe-1.docx

 

 
Pasowanie na ucznia
05.11.2020.

 Pasowanie na ucznia to niezwykłe wydarzenie w  życiu każdego dziecka. W naszej szkole uroczystość ta odbyła się
w dniach 21, 22 i 23 października 2020r. Każda klasa pierwsza zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz pokazała ,że zna przepisy ruchu drogowego. Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie, a pani dyrektor Monika Rycerz dokonała aktu pasowania symbolicznym ołówkiem.
W ten sposób dzieci zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom, kuferek edukacyjny oraz słodkości.

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego ucznia, a słowa ślubowania będą dla nich wskazówką na dalsze lata nauki.

 

Czytaj całość…
 
SZKOŁA PAMIĘTA
05.11.2020.

 SZKOŁA PAMIĘTA

 

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła Pamięta”. Celem programu  jest upamiętnienie  osób, które odeszły, jednak na stałe wpisąły się w życie i historię naszej miejscowości. W trakcie zajęć dzieci poznały historię naszych bohaterów, zarówno patrona naszej szkoły :Władysława Jagiełły oraz osieckiego bohatera wojennego - Kazimierza Jędrzejowskiego. Dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały rysunki i kolorowanki, wysłuchały tematycznego wiersza i opowiadania. Na zakończenie zajęć wykonano wspólną fotografię, która podkreśliła uroczysty charakter Święta Zmarłych.
Zajęcia w świetlicy szkolnej przeprowadziły panie mgr I. Kramarczyk i mgr A. Turek.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 1180