AKTUALNOŚCI
Ruszamy w podróż ... Gry planszowe klasy Ib
22.06.2020.

 Uczniowie klasy Ib w formie gier planszowych zaplanowali swoje podróże. Jedni postanowili przemierzyć całą Polskę, inni zwiedzić Osiek.

Życzymy im, aby te plany wkrótce się spełniły!

Czytaj całość…
 
"Czyste powietrze wokół nas"
22.06.2020.

 ,,Czyste powietrze wokół nas”- pod takim hasłem starszaki realizowały Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej, który  przybliżył im tematykę związaną

z zanieczyszczeniami i smogiem. Przedszkolaki poprzez obserwację środowiska i spacery szukały odpowiedzi na pytania: Co i dlaczego dymi? Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy? Jak unikać dymu papierosowego?   Dowiedziały się, jak dbać o zdrowie swoje i innych.

Czytaj całość…
 
Co w trawie piszczy ...
22.06.2020.

 Łąka jest jednym z ekosystemów, które wiosną zmieniają się w wyjątkowy sposób. Przedszkolaki wraz ze Skrzatem Borówką wyruszyły na wędrówkę, aby poznać żyjące na niej zwierzęta oraz rośliny. Dowiedziały się wiele na temat życia pszczół, motyli i biedronek, poznały bogaty świat roślin. Łąka była też inspiracją twórczości plastycznej.  Powstało wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami, również z wykorzystaniem materiału przyrodniczego. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć!

Czytaj całość…
 
Okładki do albumów uczniów klasy 3a
22.06.2020.

 Wkrótce wakacje - czas wypoczynku, podróży, świetnej zabawy. Warto by te chwile utrwalić na zdjęciach.  Później jesienią, czy zimą, kiedy za oknem zimno i ponuro chętnie do nich sięgamy.  Zdjęcia możemy przechowywać w komputerze, w aparacie, w telefonie, ale przyjemnie też jest obejrzeć je
w albumie. Uczniowie klasy 3a, w ramach lekcji informatyki,  zaprojektowali okładki do swoich albumów. A oto efekty ich pracy.

Czytaj całość…
 
KONSTRUKTORZY Z 3a
22.06.2020.

 Człowiek od najdawniejszych czasów potrzebował jakichś środków transportu. Początkowo posługiwał się zwierzętami. Ale potrzebne były coraz lepsze sposoby przemieszczania się. Przełomowym wynalazkiem okazało się koło — dzięki niemu
z czasem zbudowano wozy konne i karety. Jednakże innowacje wprowadzone w XIX wieku zrewolucjonizowały transport
w sposób wcześniej niewyobrażalny. Postęp techniczny nie tylko pozwolił na osiąganie większych prędkości, ale również zapewnił lepsze bezpieczeństwo.

Realizując na lekcjach temat o transporcie lądowym uczniowie klasy 3a wcielili  się
w role konstruktorów i zaprojektowali pojazdy lądowe przyszłości. Wykazali się przy tym wielką wyobraźnią. Pojawiły się zatem: pojazdy latające, pływające, elektromagnetyczne, napędzane wodą itp. Na uwagę zasługuje aspekt ekologiczny, uczniowie dużą wagę przywiązywali do tego, aby były to pojazdy przyjazne dla środowiska.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 1143