AKTUALNOŚCI
UZDOLNIENI MATEMATYCY
25.11.2019.

 23. października odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Matematycznego.
Miło nam poinformować,że nasi uczniowie  zakwalifikowali się do etapu rejonowego w/w konkursu.

Są to:
Luranc Kamil – klasa VII c
Mrozik Julia – klasa VII c
Pierkiel Natalia- klasa VIII b
Kuźma Klaudia – klasa VII b
Płonka Dominik- klasa VI a

Opiekunami przygotowującymi młodzież do konkursu były panie Renata Chmielniak i Ewelina Wybraniec.
Gratulujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie zmagań konkursowych.

 
POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT
25.11.2019.
 Nasze uczennice z klas IV-VI zwyciężyły w zawodach w unihokeju i zdobyły zaszczytny tytuł  mistrzyń powiatu oświęcimskiego w tej dyscyplinie. Awansowały również do  kolejnego etapu rozgrywek. Zawody odbyły się 12 listopada , w Oświęcimiu. W rozgrywkach uczestniczyły  najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych. To już kolejny sukces drużyny dziewczynek z Osieka, które pokazały, że są wyjątkowo wszechstronne. Gratulacje należą się wszystkim dziewczynkom,  Naszą szkołę reprezentowały: Julia Sieradzka, Anna Luranc, Amelia Gibas, Anna Kasperek, Gabriela Naglik, Jagoda Dusik, Amelia Rusek i Amelia Adamus. Opiekunem zespołu była Magdalena Jasińska.
Czytaj całość…
 
"Jedynka" do hymnu.
25.11.2019.

 „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” – słowa hymnu państwowego
dnia 8 listopada 2019 r. w sposób szczególny wybrzmiały w naszej szkole.


Tuż przed 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości osiecka „ Jedynka ” przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Cała społeczność szkolna punktualnie o godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”. Uczniowie okazali szacunek symbolom narodowym poprzez właściwą postawę oraz znakomitą znajomość hymnu. Uczciliśmy w ten sposób  bohaterstwo, waleczność i męstwo  naszych  przodków, dzięki którym  Polska po 123 latach  niewoli  wróciła na mapę Europy.

Czytaj całość…
 
WIZYTA PANI DIETETYK
25.11.2019.
 8 listopada obchodzony był Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W ramach realizacji programu promowania zdrowego i bezpiecznego stylu życia „ Moje zdrowie-moja siła, wielka moc“ dzieci z grupy ,,Motylków” i ,,Biedronek” odwiedziła pani dietetyk. Pani Marta opowiedziała przedszkolakom między innymi kim jest dietetyk i czym się zajmuje,jakie produkty są najbardziej wartościowe dla naszego organizmu, oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Dzieci dowiedziały się również dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie wody, warzyw i owoców.  Wyjaśniła również dzieciom, że oprócz dobrego i zdrowego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna.Dla przedszkolaków była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania.
Czytaj całość…
 
UWAGA ALARM SMOGOSMOK
25.11.2019.
 „Uwaga alarm smogosmok”- pod takim hasłem dzieci z grupy ,, Biedronek” i ,, Motylków” rozpoczęły warsztaty proekologiczne, których  celem  było kształtowanie postaw i umiejętności aktywnego działania poprzez rozbudzanie świadomości problemu smogu i zanieczyszczenia powietrza. Zajęcia te realizowane były w ramach projektu wdrażającego program ochrony powietrza dla województwa małopolskiego ,, Małopolska w zdrowej atmosferze”.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 972