AKTUALNOŚCI
Dobroczynna Bombka Bożonarodzeniowa
15.12.2019.

 Nasza szkoła aktywnie już od wieu lat, angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Również i w tym roku uczniowie klas od I do III  wzięli udział w konkursie„ Dobroczynna Bombka Bożonarodzeniowa”,  zorganizowanym przez fundację „ Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy”. Uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością i chęcią niesienia pomocy, tym najbardziej potrzebującym. 
Dzięki ich zaangażowaniu powstało wiele ciekawych bombek.
   
          W tym roku I miejsce zdobyły:
          • Emilia Kolasa.
          • Natalia Sporysz.
          Natomiast III miejsce przypadło:
          • Julii  Grzesło.
          • Gabrieli Czuwaj.


      Gratulujemy!!!!

Czytaj całość…
 
"Góra" książek
10.12.2019.
 W  ramach  realizacji Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły (…) w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci  i  młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych , Szkoła Podstawowa nr1 w Osieku  otrzymała  w roku 2019 środki finansowe na zakup książek. Dzięki temu księgozbiór  biblioteki znacznie się powiększył. Zakupiono  867 książek oraz 9 audiobooków o wartości 14999,06zł.
Czytaj całość…
 
Z mitologią na ty
10.12.2019.
 Coroczną już tradycją stała się realizacja projektu mitologicznego w klasach piątych. Uczniowie wcielili się w role bogów, bogiń i herosów starożytnej Hellady . Pomysłowości i kreatywności nie było końca. Bogowie „zeszli z Olimpu i nawiedzili mieszkańców Ziemi”. Odwiedzili uczniów niektórych klas, przedszkolaków a nawet gabinet dyrektorski. Opowiadali o sobie, prezentowali swoje atrybuty, zadawali pytania „o jakość życia na Ziemi”. Niestety nadszedł czas  pożegnania i mieszkańcy Olimpu powrócili  do swych codziennych zajęć.
Czytaj całość…
 
Dzień Pluszowego Misia.
10.12.2019.
 25 listopada uczniowie klasy I b obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Czas spędzili z popularnymi bajkowymi i książkowymi misiami: Misiem Uszatkiem, Colargolem, Kubusiem Puchatkiem, Yogi, Paddingtonem, Troskliwymi Misiami. W tym dniu każdemu uczniowi towarzyszyli pluszowi przyjaciele, z którymi wspólnie poznawali literki i cyferki.
Czytaj całość…
 
WIZYTA MIKOŁAJA
10.12.2019.
 6 grudnia Strasznie Fajną Klasę (5 b) odwiedził Mikołaj.  Nie czekali na niego długo, do nich dotarł na samym początku swej wizyty w szkole. Wręczył prezenty, zrobił kilka fotek i poszedł dalej, do następnej klasy. 5 b zaraz potem szybciutko pobiegła na hol szkoły, by zrobić zdjęcia przy przepięknej dekoracji. Po powrocie do klasy radości nie było końca – otwierali swe prezenty i zaglądali do paczek innych.
Niestety, dostali też rózgę…ale obiecali, że w przyszłym roku już się postarają i żadnej rózgi nie będzie!
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 991