AKTUALNOŚCI
Konkurs plastyczny "Ziemia to twój dom"
25.05.2014.
 Uczniowie klas I-III uczestniczyli w konkursie plastycznym "Ziemia to twój dom..."
Najlepsze prace zostały pokazane na wysawie podsumowującej konkurs ekologiczny w ZSP w Głębowicach. Wyrożnienie otrzymały:Aleksandra Herod z kl. Ia i Natalia Wojtala z kl. IIb.
Czytaj całość…
 
Asy z III klasy
25.05.2014.
Do etapu rejonowego konkursu "Asy z trzeciej klasy" zakwalifikowali się uczniowie: Wiktoria Dziedzic – III a, Miłosz Momot – III b, Szymon Kuźma – III c.  Tytuł  ASA  zdobył Milosz Momot. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   
 
Mali pływacy z klasy trzeciej
25.05.2014.
  Uczniowie klas trzecich naszej szkoły uczestniczą w zajęciach nauki pływania. Trzy piętnastoosobowe grupy uczniów w każdą sobotę pod opieką opiekunów udają się do Brzeszcz na „Basen pod Platanem”.  Koszty związane z nauką pływania oraz wstępu na basen ponosi gmina Osiek.   Dzieci biorą udział w zajęciach pod opieką pani Grażyny Dziedzic, trzynastokrotnej mistrzyni Polski seniorów w pływaniu, medalistki mistrzostw Europy w Splicie, medalistki zawodów o puchar Europy w Göteborgu, trzykrotnej finalistki mistrzostw świata w pływaniu w Ekwadorze.
Projekt powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestniczenia w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną również poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. Pływanie jest sportem najbardziej wszechstronnym i bezpiecznym.
Czytaj całość…
 
KONKURS ORTOGRAFICZNY
25.05.2014.
 W ZSP w Głębowicach  28 marca 2014 odbył się Międzygminny Konkurs Ortograficzny „ORTOGRAFIK o „PIÓRO WÓJTA” gminy Osiek i gminy Polanka Wielka.
Konkurs jest organizowany przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z obu gmin.W konkursie wzięło udział 24 uczniów z trzech szkół podstawowych gminy Osiek oraz szkoły z gminy Polanka Wielka. Uczniów klas drugich reprezentowało dziesięcioro dzieci, a z klas trzecich czternaścioro. Wszyscy uczniowie przystąpili do testu ortograficznego, który zawierał tekst z lukami, zagadki, krzyżówkę, rebusy oraz ortograficzne łamigłówki i pułapki.
Po tych zmaganiach wyłoniono finalistów klas drugich i trzecich.
Zwycięzcami konkursu  zostali uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas drugich: I miejsce - Hanna Sordyl,  w kategorii klas trzecich I miejsce - Miłosz Momot. Wysokie lokaty uzyskali również uczniowie:  Natalia Pierkiel, Jakub Marchewka,  Michał  Płonka z klas drugich oraz uczniowie z klas trzecich: Wiktoria Dziedzic, Nikola Górowicz, Szymon Kuźma, Jakub Zajas, Daria Sporysz.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Uczniów do tegorocznego konkursu przygotowywały panie: Alina Handzlik,  Anna Kacorzyk,  Beata Karcz, Irena Kruczała, Danuta Wiktor.
Czytaj całość…
 
Egzamin gimnazjalny
08.05.2014.

Wybrany obrazW dniach od 23 do 25 kwietnia przeprowadzono egzamin gimnazjalny. Trzecioklasiści przystąpili do sześciu egzaminów: w pierwszym dniu z historii i WOS-u oraz języka polskiego, w drugim – z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a w trzecim – z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Do egzaminu przystąpiło 86 uczniów, w tym jeden był zwolniony z części matematyczno – przyrodniczej jako laureat Małopolskiego Konkursu Biologicznego. Zdecydowana większość wybrała jako przedmiot egzaminacyjny język angielski, jedynie dwie gimnazjalistki zdawały język niemiecki.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1171 - 1179 z 1220