AKTUALNOŚCI
Egzamin gimnazjalny
08.05.2014.

Wybrany obrazW dniach od 23 do 25 kwietnia przeprowadzono egzamin gimnazjalny. Trzecioklasiści przystąpili do sześciu egzaminów: w pierwszym dniu z historii i WOS-u oraz języka polskiego, w drugim – z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a w trzecim – z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Do egzaminu przystąpiło 86 uczniów, w tym jeden był zwolniony z części matematyczno – przyrodniczej jako laureat Małopolskiego Konkursu Biologicznego. Zdecydowana większość wybrała jako przedmiot egzaminacyjny język angielski, jedynie dwie gimnazjalistki zdawały język niemiecki.

Czytaj całość…
 
"Chryste, Ty masz szansę na śmierć i zmartwychwstanie ..."
08.05.2014.

Wybrany obrazW Wielkim Tygodniu, czasie refleksji nad swoim życiem i tym, co się dzieje wokół nas, uczniowie klas III c i III b Gimnazjum pod kierunkiem p. M. Borkowskiej i p. E. Wybraniec przedstawili spektakl "Chryste, Ty masz szansę na śmierć i zmartwychwstanie…"

Osoby zgromadzone pod krzyżem uświadamiają sobie, że „bez miłości człowiek jest umarłą istotą”. Każdy z nas może być grobem Chrystusa i każdy – Jego zmartwychwstaniem.

Czytaj całość…
 
Na świątecznym kiermaszu
30.04.2014.

Wybrany obraz15 kwietnia na holu szkoły odbył się kiermasz wielkanocny, na którym można było zakupić ozdoby świątecznego stołu oraz pyszne ciasto.

Pomysłodawcami imprezy i jej organizatorami były panie pedagog i psycholog oraz nauczyciele, którzy zmobilizowali do współpracy zarówno uczniów szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Wiele pięknych przedmiotów zostało wykonanych pod kierunkiem p. Godoń, natomiast o smaczne wypieki zadbali uczniowie klasy II c.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na pomoc socjalną dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Czytaj całość…
 
Wyjazd na film "Kamienie na szaniec"
28.03.2014.

Wybrany obraz14 marca uczniowie klas drugich Gimnazjum obejrzeli w kinie w Oświęcimiu film „Kamienie na szaniec” w reż. Roberta Glińskiego.

Historia młodych przyjaciół, harcerzy, maturzystów snujących ambitne plany na przyszłość, które przerywa wrzesień 1939 roku, była wcześniej znana gimnazjalistom z lektury Aleksandra Kamińskiego. Rudy, Alek i Zośka wkroczyli w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach. Walczyli z hitlerowcami ofiarnie i z honorem, angażując się w akcje sabotażowe i dywersyjne.

Drugoklasiści obejrzeli nową adaptację z dużym zainteresowaniem. Zwrócili uwagę na dynamiczną akcję i świetną muzykę Łukasza Targosza. Większość mocno przeżyła sceny okrutnych tortur, jakim poddali gestapowcy Rudego. Nie obyło się bez porównań, zarówno z książką opartą na pamiętniku Tadeusza Zawadzkiego- Zośki, jak i z wcześniejszą adaptacją filmową z lat siedemdziesiątych w reż. Jana Łomnickiego. Wiele osób zwróciło uwagę na pominięcie wątku Alka, który w filmie jest postacią drugoplanową.

 
Wyjazd na film "Jack Strong"
28.03.2014.
Wybrany obraz20 lutego grupa gimnazjalistów obejrzała w oświęcimskim kinie film „Jack Strong” w reż. Władysława Pasikowskiego, opowiadający o kulisach współpracy pułkownika Kuklińskiego z CIA, a także jego brawurowej ucieczce z Polski.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1135 - 1143 z 1180