AKTUALNOŚCI
Dzień Nauczyciela
01.11.2014.
Wybrany obrazDnia 13 października, w przeddzień Święta Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbył się uroczysty apel.
Rozpoczęto go od uroczystości ślubowania klas pierwszych Gimnazjum im. Kazimierza Jędrzejowskiego. Pierwszoklasiści ślubowali być wiernymi ideałom patrona swojej szkoły, dbać o jej dobre imię.
Następnie wręczono nagrody dla Wiktorii Bień, uczennicy klasy I c, i Sabiny Dusik, uczennicy klasy I d,  zwyciężczyń w konkursie wiedzy o patronie szkoły.
Czytaj całość…
 
OTRZĘSINY CZWARTOKLASISTÓW
30.10.2014.

 30. października w naszej szkole odbyło się pasowanie na żaka uczniów klas IV. Otrzęsiny są średniowiecznym zwyczajem polegającym na poddawaniu każdego wstępującego na uniwersytet różnym żartobliwym próbom. Jeśli kandydat je zwycięsko przebył, zaliczano go w poczet studentów i nazywano żakiem. Kandydaci na żaków byli poddawani różnym próbom.

Czytaj całość…
 
WYSTAWA "SKARBY MÓRZ I OCEANÓW"
30.10.2014.

 29. listopada mieliśmy przyjemność gościć kolekcjonera, który swoje zbiory gromadzi od 30 lat. Pan Stanisław Jantura jest pasjonatem fauny i flory mórz i oceanów. W swej kolekcji liczącej około 500 egzemplarzy zgromadził np.: olbrzymie muszle z okolic Nowej Gwinei, egzotyczne ryby, mięczaki z głębin Oceanu Indyjskiego oraz Pacyfiku, ciekawe okazyrozgwiazd, jeżowców, ślimaków. 

Czytaj całość…
 
EDUKACJA MEDIALNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ
30.10.2014.
 W dniu 23. października klasy czwarte pojechały do Oświęcimia, aby wziąć udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej KinoSzkoła. Jest to projekt edukacyjny, w jego skład wchodzi lekcja filmowa oraz projekcja filmu.
Uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w dyskusji pt.: Jesteśmy ludźmi, dlatego obowiązują nas zasady społeczne i obejrzeli film Tarzan. Król dżungli. Zadowoleni i pełni wrażeń dotarliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie czwartoklasiści mieli okazję zwiedzić wieloraką ofertę czytelniczą i multimedialną.
Czytaj całość…
 
ŚLUBOWANIE I PASOWANIE
24.10.2014.

 „Oto nadeszła pora taka, by ucznia zrobić z przedszkolaka…”

Ogromnym przeżyciem dla pierwszoklasistów była szkolna uroczystość – ŚLUBOWANIE I PASOWANIE  NA  UCZNIA,  które odbyło się 10 października. Uczniowie klas pierwszych  zaprezentowali pierwsze szkolne umiejętności. Recytowali wiersze o szkole, klasie, naszej ojczyźnie i  bezpieczeństwie na drodze. Śpiewali skoczne i wesołe piosenki.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1099 - 1107 z 1180