AKTUALNOŚCI
Audycja muzyczna
30.11.2014.

 27.11.2014 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w audycji muzycznej na temat instrumentów  perkusyjnych. Uczniowie w czasie tej lekcji odbyli egzotyczną podróż do źródeł pulsujących rytmami muzyki afrykańskiej. W podróży tej zaprezentowano brzmienie różnych typowych i rzadkich instrumentów perkusyjnych takich jak: konga, bongosy, timbalesy, kozi bęben – jako przykłady membranofonów, cabasa, tubili-bambo, kastaniety, marakasy,  kalimba, cowbell – oraz inne rodzaje grzechotki i terkotki należące do grupy instrumentów afrykańskich. 

Czytaj całość…
 
Konkurs Wróżb Andrzejkowych
29.11.2014.
 24. listopada w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs Wróżb Andrzejkowych.
Każda klasa wybierała 4 reprezentantów (2 dziewczyny, 2chłopców) którzy wcielali się w role Czarownic, Wróżek, Czarodziei itp. Uczniowie wróżyli z kart, fusów, kryształowych kul oraz przepowiadali przyszłość. Wśród tych wszystkich magicznych rzeczy znalazły się również ciasteczka i cukierki z wróżbami, magiczne kubki z zaklęciami, koła fortuny, zaczarowane kolory oraz imiona.
Czytaj całość…
 
11 Listopada - Święto Niepodległości
27.11.2014.

Wybrany obraz11 Listopada – Święto Niepodległości, czas radości. Ale i czas refleksji. Bo przecież niepodległość nie jest nam dana na zawsze. W tym dniu  szczególnie powinniśmy wspominać te wydarzenia i tych ludzi, którzy za wolność i niepodległość zapłacili najwyższą cenę.

"100  lat temu Pierwsza Kompania Kadrowa pod wodzą Józefa Piłsudskiego ruszyła z krakowskich Oleandrów ku wolności. I wojna światowa to dla nas, Polaków, czas dramatycznej walki o niepodległość. Krzepnięcia politycznej zgody. Dojrzewania wspólnoty, która po 123 latach niewoli zdolna była w niedługim czasie zorganizować się w państwo."

Czytaj całość…
 
My z niego wszyscy... 96. rocznica odzyskania niepodległości 11 listopada 2014 r.
14.11.2014.
 10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Tegoroczne hasło obchodów - My z niego wszyscy...- związane było z 75. rocznicą utworzenia struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Osieku, pod kierownictwem p. Marzeny Borkowskiej, przygotowali prezentację multimedialną, w której ukazano historię tego fenomenu na skalę światową.
Czytaj całość…
 
Konferencja "Utracone dziedzictwo - losy ziemian po wywłaszczeniu"
08.11.2014.

Wybrany obraz"Światy, których już nie ma…"

27 października  pod opieką pań Marzeny Borkowskiej i Anny Woszczyny grupa gimnazjalistek uczestniczyły w zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty i Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie konferencji "Utracone dziedzictwo – losy ziemian po wywłaszczeniu."

Konferencja inaugurowała II edycję projektu poświęconego roli społecznej, polityczne i kulturalnej ziemiaństwa, jego tradycjom w walkach niepodległościowych oraz martyrologii.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1090 - 1098 z 1180