AKTUALNOŚCI
KONKURS PIĘKNEGO PISANIA
13.01.2015.
 W dniu 12.12.2014 r. w Szkole Podstawowej został przeprowadzony Konkurs Pięknego Pisania o tytuł Mistrza Kaligrafii. Został on skierowany do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klas 2-3 oraz klas 4-6.
Zadanie konkursowe polegało na przepisaniu fragmentu znanego utworu: klasy 2-3 przypomniały sobie Boże Narodzenie przeżywane przez Dzieci z Bullerbyn, zaś uczniowie klas 4-6 poznali szczęśliwe zakończenie Opowieści wigilijnej.
Czytaj całość…
 
Jasełka w Szkole Podstawowej
13.01.2015.
 Jak co roku w ostatnim dniu nauki przed świętami uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami przygotowali jasełka bożonarodzeniowe. Do małego Jezuska i jego rodziców przyszli górale,Trzej Królowie, dzieci z całego świata dziękując dzieciątku za wszystkie łaski i przynosząc mu liczne dary. Co kto miał najlepszego zaniósł do żłóbka, aby uradować małą dziecinę. Tę piękną, grudniową noc chciał zakłócić Herod z diabłami, ale dzielni górale, a szczególnie rezolutna Jagna zapobiegli tragedii i ocalili małego Jezuska.
Czytaj całość…
 
INFORMACJA O EWALUACJI
13.01.2015.
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Osieku informuje, że zespół wizytatorów Kuratorium Oświaty w Krakowie w dniach 26 stycznia do 3 lutego przeprowadzi w Szkole Podstawowej Nr 1 w Osieku  ewaluację w następujących wymaganiach:

1.  „Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej”.
2. „Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji”.
3. „Szkoła lub placówka organizując procesy edukacyjne uwzględnia wnioski z analizy sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych”.
 
Apel bożonarodzeniowy w Gimnazjum
24.12.2014.

Wybrany obrazJuż niedługo  pierwsza gwiazda na niebie obwieści nam, że  czas zasiąść do wieczerzy wigilijnej.  W otoczeniu najbliższych, w magicznej atmosferze świateł choinkowych i kolęd oczekiwać będziemy narodzin „Wielkiej – Maleńkiej Miłości” – Bożego Dzieciątka.

O tym oczekiwaniu i przygotowaniu się do Jego przyjścia uczniowie Gimnazjum pod kierunkiem pani Anny Bloch,  diakona  Ariela Stęporka i pani Bernadety Stawowczyk - Zemanek  przygotowali bożonarodzeniowy apel.  Pokazali, że uleganie pokusom,  pogoń za zwykłymi, codziennymi sprawami oddala nas od drugiego człowieka i jego potrzeb.

Czytaj całość…
 
Konkursy językowe w Gimnazjum
23.12.2014.
Wybrany obrazGrudzień w gimnazjum wypełniony był konkursami językowymi.  Pierwszy z nich – Master English - odbył się 2 grudnia, a organizowany był przez Centrum Nauczania Języka Angielskiego Lingua w Oświęcimiu.  Przystąpili do niego przedstawiciele uczniów ze wszystkich klas, którzy przez 45 minut rozwiązywali test z języka angielskiego. Był to pierwszy etap, który wyłonił zwyciężczynię Klaudię Klęczar z klasy III A – zmierzy się ona w II etapie konkursu w lutym 2015 roku.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1081 - 1089 z 1180