AKTUALNOŚCI
OTRZĘSINY CZWARTOKLASISTÓW
30.10.2014.

 30. października w naszej szkole odbyło się pasowanie na żaka uczniów klas IV. Otrzęsiny są średniowiecznym zwyczajem polegającym na poddawaniu każdego wstępującego na uniwersytet różnym żartobliwym próbom. Jeśli kandydat je zwycięsko przebył, zaliczano go w poczet studentów i nazywano żakiem. Kandydaci na żaków byli poddawani różnym próbom.

Czytaj całość…
 
WYSTAWA "SKARBY MÓRZ I OCEANÓW"
30.10.2014.

 29. listopada mieliśmy przyjemność gościć kolekcjonera, który swoje zbiory gromadzi od 30 lat. Pan Stanisław Jantura jest pasjonatem fauny i flory mórz i oceanów. W swej kolekcji liczącej około 500 egzemplarzy zgromadził np.: olbrzymie muszle z okolic Nowej Gwinei, egzotyczne ryby, mięczaki z głębin Oceanu Indyjskiego oraz Pacyfiku, ciekawe okazyrozgwiazd, jeżowców, ślimaków. 

Czytaj całość…
 
EDUKACJA MEDIALNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ
30.10.2014.
 W dniu 23. października klasy czwarte pojechały do Oświęcimia, aby wziąć udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej KinoSzkoła. Jest to projekt edukacyjny, w jego skład wchodzi lekcja filmowa oraz projekcja filmu.
Uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w dyskusji pt.: Jesteśmy ludźmi, dlatego obowiązują nas zasady społeczne i obejrzeli film Tarzan. Król dżungli. Zadowoleni i pełni wrażeń dotarliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie czwartoklasiści mieli okazję zwiedzić wieloraką ofertę czytelniczą i multimedialną.
Czytaj całość…
 
ŚLUBOWANIE I PASOWANIE
24.10.2014.

 „Oto nadeszła pora taka, by ucznia zrobić z przedszkolaka…”

Ogromnym przeżyciem dla pierwszoklasistów była szkolna uroczystość – ŚLUBOWANIE I PASOWANIE  NA  UCZNIA,  które odbyło się 10 października. Uczniowie klas pierwszych  zaprezentowali pierwsze szkolne umiejętności. Recytowali wiersze o szkole, klasie, naszej ojczyźnie i  bezpieczeństwie na drodze. Śpiewali skoczne i wesołe piosenki.

Czytaj całość…
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ
23.10.2014.
 W dniu 23.10.2014r.grupa zwycięzów w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez panią psycholog i pedagog w ramach nagrody spotkała się z niesamowitą osobowością Osieka panem Marianem Kocembą, który przybliżył uczniom historię tego miejsca i regionu i zaprezentował przez lata gromadzone przez siebie skarby i pamiątki oraz zbiory kolekcjonerskie. Na zakończenie tej przygody uczniowie zostali obdarowani słodyczami i pełni pozytywnej energii i mocnych wrażeń wrócili do szkoły.Szczęśliwi zwycięzcy to: z IIIa:Michał Kusak, Julia Mitoraj,Jakub Marchewka,Oliwia Drabczyk, Gabriela Tyran, Sebastian Klęczar,Justyna Jurczyk,Szymon Tyran, IIa: Dominika Chmiel, VIa: Kinga Kublińska i Martyna Biziorek.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1045 - 1053 z 1125