AKTUALNOŚCI
Roczny kurs języka angielskiego dla Sandry Adamus
08.10.2014.

Wybrany obrazUczennica gimnazjum, Sandra Adamus, brała udział w konkursie z języka angielskiego zorganizowanego przez szkołę językową Face2Face z Kęt. W trakcie ostatniego etapu wyłoniono zwycięzców.  Zdobyła III miejsce i  nagrodę  -  roczny  kurs języka angielskiego w szkole Face2Face.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
06.10.2014.
Wybrany obrazDnia 29 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów w tym roku stanęły koalicje. Wcześniej przygotowały one plakaty wyborcze, na których zamieściły swoje programy. Ich propozycje cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów. Trudno było więc podjąć decyzję. Głosowanie odbyło się zgodnie z zasadami wyborczymi. Wyborcy we wcześniej przygotowanych kabinach na listach zaznaczali swoich kandydatów.
Czytaj całość…
 
Rajd Integracyjny
05.10.2014.

Wybrany obraz18 września odbył się 14 Rajd Integracyjny klas pierwszych Gimnazjum. Rozpoczął się zwiedzeniem zabytkowego starego kościoła. Pani przewodnik zapoznała uczniów z  jego historią, ksiądz diakon opowiedział ciekawostki z życia świętych, których wizerunki znajdują się w kościele.

Główna część rajdu miała miejsce na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zabawy,  gry integracyjne, zawody sportowe i wspólne grilowanie pozwoliły pierwszoklasistom lepiej się poznać i zaprzyjaźnić.

Czytaj całość…
 
Spotkanie pierwszoklasistów z Policją
05.10.2014.

Wybrany obraz17 września odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z dzielnicowym i pracownikiem cywilnym wydziału prewencji KPP w Oświęcimiu. Zaproszeni goście przybliżyli młodzieży, na czym polega odpowiedzialność karna i prawna nieletnich. Dzielnicowy przestrzegał uczniów przed popełnianiem błędów, których nie da się naprawić. Zachowania ryzykowne i niebezpieczne nazwał wprost. Tłumaczył, czym są wykroczenia, czym czyny karalne i jakie są ich konsekwencje.

 

Czytaj całość…
 
Bezpiecznie
28.09.2014.

 3 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantami ruchu drogowego z Powiatowej Komendy  Policji w Oświęcimiu. 

Policjanci w rozmowie z pierwszoklasistami zwracali uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach  z nieznajomymi. Uczyli,  jak bezpiecznie zachować się na ulicy, jakie zasady obowiązują w ruchu drogowym. Przypomnieli o noszeniu znaczków odblaskowych przy plecakach i ubraniach.  Ważne dla wszystkich – młodszych i starszych uczniów – by przepisy nie tylko znać, ale pamiętać i zgodnie z nimi postępować.  Przechodzenie przez drogę nie jest zabawą! Bądźmy na drodze zawsze uważni i ostrożni.

 
««  start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1027 - 1035 z 1100