AKTUALNOŚCI
KONKURS MIKOŁAJÓW
13.01.2015.
 W ramach konkursu międzyklasowego „Klasa na medal” przeprowadzono w klasach IV-VI konkurs na najciekawszego Mikołaja. W związku z tym, że uczniowie wykazali się niesamowitą pomysłowością i zaangażowaniem, wszystkie Mikołaje zostały ocenione na 10 punktów, co dodało skrzydeł uczniom i zachęciło do dalszej twórczej pracy. Uczniowie klas VI a i b wykonali ponadto figurki do szopki z masy solnej i zaprezentowali na szerszym forum na holu,  co wzbudziło zaciekawienie klas I-III.  Życzymy dalszych wspaniałych pomysłów.
Czytaj całość…
 
KONKURS PIĘKNEGO PISANIA
13.01.2015.
 W dniu 12.12.2014 r. w Szkole Podstawowej został przeprowadzony Konkurs Pięknego Pisania o tytuł Mistrza Kaligrafii. Został on skierowany do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klas 2-3 oraz klas 4-6.
Zadanie konkursowe polegało na przepisaniu fragmentu znanego utworu: klasy 2-3 przypomniały sobie Boże Narodzenie przeżywane przez Dzieci z Bullerbyn, zaś uczniowie klas 4-6 poznali szczęśliwe zakończenie Opowieści wigilijnej.
Czytaj całość…
 
Jasełka w Szkole Podstawowej
13.01.2015.
 Jak co roku w ostatnim dniu nauki przed świętami uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami przygotowali jasełka bożonarodzeniowe. Do małego Jezuska i jego rodziców przyszli górale,Trzej Królowie, dzieci z całego świata dziękując dzieciątku za wszystkie łaski i przynosząc mu liczne dary. Co kto miał najlepszego zaniósł do żłóbka, aby uradować małą dziecinę. Tę piękną, grudniową noc chciał zakłócić Herod z diabłami, ale dzielni górale, a szczególnie rezolutna Jagna zapobiegli tragedii i ocalili małego Jezuska.
Czytaj całość…
 
INFORMACJA O EWALUACJI
13.01.2015.
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Osieku informuje, że zespół wizytatorów Kuratorium Oświaty w Krakowie w dniach 26 stycznia do 3 lutego przeprowadzi w Szkole Podstawowej Nr 1 w Osieku  ewaluację w następujących wymaganiach:

1.  „Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej”.
2. „Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji”.
3. „Szkoła lub placówka organizując procesy edukacyjne uwzględnia wnioski z analizy sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych”.
 
Apel bożonarodzeniowy w Gimnazjum
24.12.2014.

Wybrany obrazJuż niedługo  pierwsza gwiazda na niebie obwieści nam, że  czas zasiąść do wieczerzy wigilijnej.  W otoczeniu najbliższych, w magicznej atmosferze świateł choinkowych i kolęd oczekiwać będziemy narodzin „Wielkiej – Maleńkiej Miłości” – Bożego Dzieciątka.

O tym oczekiwaniu i przygotowaniu się do Jego przyjścia uczniowie Gimnazjum pod kierunkiem pani Anny Bloch,  diakona  Ariela Stęporka i pani Bernadety Stawowczyk - Zemanek  przygotowali bożonarodzeniowy apel.  Pokazali, że uleganie pokusom,  pogoń za zwykłymi, codziennymi sprawami oddala nas od drugiego człowieka i jego potrzeb.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1027 - 1035 z 1127