AKTUALNOŚCI
IZBA MUZEALNA
02.02.2015.
 Uczniowie klasy VA mieli okazję  przenieść się w czasie za sprawą  niezwykłych opowieści Pana Mariana Kocemby pasjonata historii, miłośnika Ziemi Osieckiej. 9 stycznia zwiedzili Regionalną Izbę Muzealną, która powstała z inicjatywy i w oparciu o prywatne zbiory Pana Mariana. Otwarta została w 2014 roku i jest to pierwsza taka wystawa w rejonie Doliny Karpia, obejmująca  swym zasięgiem obok Osieka: Brzeźnicę, Polankę Wielką, Przeciszów, Spytkowice, Tomice i Zator. Zwiedzając muzeum młodzież mogła zobaczyć wiele  pamiątek związanych bezpośrednio z historią Osieka końca XIX i XX wieku.
Czytaj całość…
 
SPOTKANIE Z POETKĄ JOANNA PAPUZINSKĄ
01.02.2015.

 W dniu 29.01.2015r. w Klubie Centrum odbyło się niezwykłe wydarzenie! Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej zostali zaproszeni na spotkanie z pisarką Joanną Papuzińską. Młodzież tydzień wcześniej mogła dokładniej poznać szczegóły życia i twórczości autorki literatury dla dzieci i jej dorobku naukowego. Dzieci, po wcześniejszym przeczytaniu i omówieniu niezwykłej książki autobiograficznej pt.: Asiunia z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały komentarza do tego utworu samej autorki. Później czwartoklasiści mogli zadawać pytania niezwykłemu Gościowi. 

Czytaj całość…
 
EWALUACJA ZEWNĘTRZNA
25.01.2015.

EWALUACJA ZEWNĘTRZNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1   

W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 1 W OSIEKU 

UL. GŁÓWNA 123

1.    Podstawa prawna ewaluacji:

-        Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. z 2009 r. Nr 168, poz. 1324 z późn. zm.).

-        Plan nadzoru pedagogicznego sprawowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2014/2015.

2.    Zakres ewaluacji: ewaluacja problemowa w zakresie wymagań:

1)    Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej”.

2)    Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji”.

3)    Szkoła lub placówka organizując procesy edukacyjne uwzględnia wnioski z analizy sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych”.

3.    Osoby przeprowadzające ewaluację: wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura Wadowice.

4.    Termin przeprowadzenia czynności ewaluacyjnych:

             od 26 stycznia do 3 lutego 2015 roku.

5.    Terminy spotkań z Radą Pedagogiczną:

a)    informacyjne:         26 stycznia 2015 r.

b)    podsumowujące:   10 luty  2015 r.

 
"KOLĘDOWAĆ MAŁEMU..."
19.01.2015.
 17 stycznia odbył się w Zatorze VI Przegląd Kolęd i Pastorałek. Salę  koncertową przepełniły cudne  dźwięki. Poczuliśmy świąteczny nastrój i magię minionych świąt.  Zaprezentowano blisko 100 utworów.  Kolędowali soliści, duety i zespoły z całej Doliny Karpia.  Jury przyznawało nagrody w czterech kategoriach wiekowych.  III miejsce wyśpiewała Joanna Mydlarz z kl. IVa pastorałką „Sianko na stół”, a II miejsce zajął zespół „Mali kolędnicy” w którym grali i śpiewali Łukasz Staroń i Bartosz Matlak z klasy Va, oraz Szymon Kuźma i Jakub Domasik z klasy IVc.
Czytaj całość…
 
Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej ,,Kino Szkoła"
18.01.2015.

 Uczniowie klas: 4b,5a oraz 5b uczestniczą w projekcie edukacyjnym ,,Kino Szkoła”. To Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej. Oferta składa się z różnorodnych form zajęć pozalekcyjnych, których celem jest wzrost wrażliwości społecznej i kompetencji medialnych uczestników. Dzieci cyklicznie biorą udział w zajęciach prowadzonych w kinie Planet Cinema Oświęcim. Nadrzędny cel programu to pomoc w szkolnej praktyce wychowawczej, dlatego współpraca polecana jest szczególnie wychowawcom i pedagogom szkolnym, a także nauczycielom wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, etyki oraz wychowania do życia w rodzinie. Nasza szkoła korzysta z tej oferty po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni.

 
««  start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1018 - 1026 z 1125