AKTUALNOŚCI
Wieczornica - Spotkajmy się z historią w Osieku
04.11.2019.

 Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Osieku

zapraszają na spotkanie z historią

„Pamięć wszystko obejmie – losy osieczan podczas II wojny światowej”

 Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godzinie 17.00 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Osieku.


Czytaj całość…
 
Sport
03.11.2019.
 HALOWA PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT - KLASY VII-VIII
W dniu 23 października 2019 roku w Chełmku odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych z rocznika 2005-2006. W zawodach wzięło udział 5 zespołów reprezentujących szkoły, które zwyciężyły w zawodach o mistrzostwo swoich gmin. Po uroczystym otwarciu, drużyny rozpoczęły rywalizację grając systemem „każdy z każdym”.
Dziewczyny z ZSP nr 1 w Osieku zajęły III m. Skład zespołu: Lena Płonka, Justyna Tadych, Natalia Pierkiel, Maja Targowska, Zuzanna Wojtala, Ewelina Noworyta, Jagoda Płonka. Opiekunem drużyny była Aleksandra Ławeczka.
Czytaj całość…
 
Lekcja w kinie
03.11.2019.
 30.10.2019 r. klasy siódme uczestniczyły w "Lekcji w kinie". Wydarzenie odbyło się w Oświęcimskim Centrum Kultury. Najpierw uczniowie wysłuchali prelekcji na temat gatunków filmowych, bogato ilustrowanej fragmentami filmów. Następnie obejrzeli film "Między nami kosmos", który poruszał temat kolonizacji Marsa, ale również miłości nastolatków, ojcostwa i macierzyństwa. Teraz spokojnie mogą realizować podstawę programową z języka polskiego, czyli napisać pierwszą w swoim życiu recenzję filmową.
Czytaj całość…
 
ZBIÓRKA MAKULATURY
30.10.2019.
W dn iach od 21.X.2019 r. do 28.X.2019 r. przeprowadziliśmy w naszej szkole kolejną zbiórkę makulatury. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli udało się zebrać rekordowo dużą jej  ilość – pełny kontener – 5420 kg! Pieniądze uzyskane z jej sprzedaży zostały wpłacone na konto rady rodziców. Celem akcji było  zaktywizowanie społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów – tzw. praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję, a szczególnie panu Sławomirowi Momotowi oraz Januszowi Dusikowi.
Czytaj całość…
 
Dzień Makaronu
29.10.2019.

 Obchodzimy nietypowe, dziwne i niezwykłe święta w naszym przedszkolu

Dzień Makaronu przypadający 25 października to święto promujące konsumpcję makaronu jako dania zdrowego, niedrogiego i bardzo smacznego. To także potrawa znana i lubiana na całym świecie. Święto to zostało ustanowione w 1995 roku w Rzymie przez World Pasta Congress.
W naszym przedszkolu z okazji Święta Makaronu porozmawialiśmy o makaronie, o potrawach przyrządzonych z niego w roli głównej. Zrobiliśmy kolorowe korale oraz zajadaliśmy się przygotowanym przez nasze kucharki pysznym spaghetti

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 939