AKTUALNOŚCI
Światowy Dzień Mycia Rąk
15.10.2019.
 15 pażdziernika to Światowy Dzień Mycia Rąk. W naszej szkole uczniowie młodszych klas mieli okazję z pomocą pani higienistki oraz szkolnego psychologa  uczestniczyć w prezentacji  tej ważnej czynności. Uczniowie odpowiadali najpierw na pytania dotyczące higieny. Wniosek z tego krótkiego wydarzenia jest optymistyczny- uczniowie doskonale wiedzą, jak często i dlaczego należy dbać o czyste ręce. Potrafią wykonać to zadania na 5+.
Czytaj całość…
 
Spotkanie pierwszaków z policjantami
15.10.2019.
 Dnia 5 września 2019 roku uczniów klasy pierwszej odwiedzili policjanci. Było to niezwykle ważne spotkanie, gdyż dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pan policjant w formie prezentacji multimedialnej nauczył pierwszaków właściwego zachowania na ulicy, przypomniał o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie przed podróżą, noszenia elementów odblaskowych.Natomiast pani policjantka sprawdziła wiedzę siedmiolatków, zadając rymowane zagadki. Wizyta zakończyła się wspólnym wyjściem na podwórko, gdzie czekał policyjny radiowóz. Dziewczynki i chłopcy mogli w nim usiąść i poczuć się jak przedstawiciele służb mundurowych.
Czytaj całość…
 
Noc bibliotek
13.10.2019.
C zwartkowy wieczór 3 października grupa uczniów z klas I- III spędziła w szkole i to w dodatku całkiem dobrowolnie. To niezwykłe wydarzenie było związane z Ogólnopolską Nocą Bibliotek, w której wzięliśmy udział. Zabawy i harce przebiegały pod hasłem „ Znajdźmy wspólny język”.
Na uczestników czekały liczne konkurencje, które pokazały ile cennych umiejętności i wiedzy zdobywamy w trakcie czytania. Każda klasa opracowała swój własny program spotkania,  opierający się na bajkach, baśniach i legendach.
Czytaj całość…
 
Starszaki w Apilandii
13.10.2019.
 10 października starszacy z Przedszkola nr 1 w Osieku wyruszyły na wycieczkę autokarową do Kleczy Dolnej. Celem przedszkolaków było zwiedzanie Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa APILANDIA.
Swą pszczelą przygodę rozpoczęły od spaceru wśród uli w nowoczesnej i wzorowo wyposażonej pasiece. W strojach pszczelarzy zaznajamiały się z tajnikami życia owadów. Warsztaty pszczelarskie to następna atrakcja przygotowana dla naszych dzieci. Każdy spróbował różnych rodzajów miodów i wykonał dla siebie świece z węzy i wosku pszczelego. Była to świetna zabawa z niespodzianką - dzieci zachwycały się kształtem i wyglądem powstałych świec. 
Kolejnym etapem zwiedzania była zabawa w Interaktywnym Muzeum Pszczelarstwa. To tutaj zaczęła się prawdziwa frajda, tu wszystko można było dotknąć, uruchomić, przesunąć, sprawdzić, powąchać i ułożyć. Przedszkolaki dokonały wirtualnego przeglądu ula, zdalnie ubrały pszczelarza, kręciły pszczelarską wirówką, wirtualnie zwiedziły szlak pszczelarstwa polskiego, porównywały temperaturę w ulach w poszczególnych porach roku, a nawet oglądały film w kinie. Atrakcyjną wyprawę zakończyła się pysznym poczęstunkiem. Starszacy zachwyceni i zainspirowani nowymi wiadomościami wrócili do przedszkola.
Czytaj całość…
 
ZBIÓRKA MAKULATURY
09.10.2019.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Osieku informuje, że w dniach 21.10.2019 r.- 25.10.2019r. planowana jest zbiórka makulatury. Kontener będzie znajdował się za salą gimnastyczną. Bardzo prosimy o przyłączenie się do akcji. Zachęcamy Państwa do udziału w zbiórce.

RADA RODZICÓW

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 926